TJ Sokol Troubsko - ASM B 5:12 (3:5)

Divize E - neděle 10.11.2019 - Brno - Bohunice

10.11.2019 - MaŠ

Naše branky: Roman Šmída (Ivan Selyvonenko) 1:1, Ivan Selyvonenko (Martin Hanuš) 1:2), Petr Slováček (Vlastimil Ryšavý) 3:3, Petr Slováček (Vlastimil Ryšavý) 3:4, Vlastimil Ryšavý (Jaroslav Šnédar) 3:5, Michael Malásek (Martin Hanuš) 3:6, Vlastimil Ryšavý (Michael Malásek) 3:7, Vlastimil Ryšavý (Petr Slováček) 3:8, Roman Šmída (Jaroslav Šnédar) 4:9, Roman Šmída (Vlastimil Ryšavý) 5:10, Petr Slováček (Vlastimil Ryšavý) 5:11, Roman Šmída (Martin Hanuš) 5:12

Sestava: Adam Tylč - Martin Hanuš, Michael Malásek, Jaroslav Šnédar - Ivan Selyvonenko, Vlastimil Ryšavý, Petr Slováček, Roman Šmída

V neděli, 10. 11. 2019 od 19,15 hod., sehrál náš rezervní tým těžké utkání s nevyzpytatelným TJ Sokolom Troubsko v Bohunicích.

Od prvních minut se rozehrálo rychlé utkání "nahoru-dolů". Hned ve 2. minutě jsme sehráli parádní akci, Ivan vyslal doprava Jaru, ten z první servíroval na zadní Vlastovi, který však těsně minul branku. V 5. minutě hned třikrát zahrozili domácí. Nejdříve prošel jejich roh až na zadní, kde hráč přestřelil, poté Adam vykopl další ránu Troubska a velikou příležitost poté na zadní nenacpali domácí do naprosto odkryté branky. V 7. minutě se již Troubsko radovalo, brejk ve 3 na 1 vyřešilo na jedničku a útočník trhal sítě - 1:0. O minutu později přihál Ivan křižně na druhou stranu pokutového území Romanovi, ten se opřel do míče a ranou pod víko vyrovnal - 1:1. V 9. minutě nejdříve vyvezl míč Jara, přihrál Slovimu, který naprosto sám napálil jen brankáře, po rohu Hanyho se opřel do míče Ivan a parádní ranou o pravou tyč skóroval - 1:2. V 11. minutě upaloval sám Vlasta na brankáře, ten jej vychytal, abychom z brejku výstavní ranou zprava pod břevno inkasovali - 2:2. O minutu později jsme po dalším brejku a zasekávačce opět umožnili soupeři vést - 3:2. V 15. minutě utekl Vlasta dvě svým strážcům a nezjištně přihrál Slovimu, který se nemýlil - 3:3. Za pár vteřin si oba aktéři situaci zopakovali, ale Slovi jen razítkoval tyč. V 17. minutě mělo Troubsko obrovskou příležitost, ale Adam jejich úmysl vyřešil bravůrním zákrokem. V 19. minutě vyvezl opět skvělý Vlasta míč, přihrál jej Slovimu a ten za hodně šťastné teče domácích dostal naše barvy opět do vedení - 3:4. V poslední minutě sklepl Jara míč dolů na Vlastu, ten obešel své dva strážce a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:5. Zvýšit mohl ještě po vyvezení Hanyho Ivan, ale těsně minul cíl.

Ve 22. minutě zahrál roh Hany, našel na hrušce Michala, který dvojitými jeslemi navýšil naše vedení - 3:6. Pak vysunul Hany do úniku Jaru, kterého vychytal gólman domácích, na druhé straně zase vyrazil dělovku skvělý Adam. Ve 24. minutě rozehrál aut Michal, Vlasta se zbavil dvou obránců a na první tyči poklidil další míč - 3:7. V téže minutě zatáhl míč po levé straně Slovi a servíroval do prázdné sbíhajícímu Vlastovi - 3:8. Ve 26. minutě jsem opět parádně zakombinovali, Vlasta vyslal Sloviho, ten servíroval na Romana na hrušku, ten však nepochopitelně nezakončil. Na druhé straně opět vytáhl skvělý zákrok Adam. Vlasta vyslal do dalšího zakončení Romana, ale gólman Troubska byl nad jeho síly. Ve 27. minutě vypálil kuriózně z půlky na vlastní branku Hany, těsně ji přestřelil, po rohu však krásnou ranou o tyč Troubsko korigovalo - 4:8. V téže minutě zakončovali domácí ještě dvakrát těsně nad. Ve 29. minutě utekl po levé straně Jara, nastřelil tyč a Roman pohotově doklepl - 4:9. Ve 30. minutě ztratil míč Vlasta a útočník Troubska nastřelil břevno, na druhé straně byl sám před gólmanem zase Slovi, ale patičkou jej nepřekonal. Poté vyslal Jara do brejku Ivana, ale ani ten na brankáře nevyzrál. O minutu později jsme ležerně bránili aut a domácí parádní ranou o pravou tyč znovu skórovali - 5:9. Ve 33. minutě si skvěle dvakrát v šestce vyměnili míč Vlasta v Romanem a druhý jmenovaný přehodil již ležícího brankáře - 5:10. V téže minutě byl sám před Adamem další domácí útočník a Adam skvěle zakročil. Ve 36. minutě jsme po ztrátě dovolili domácím další smrtící přečíslení, Adam se však ještě dokázal famózně přemístit na druhou tyči a míč vyrazil. Ve stejné minutě vyvezl míč Vlasta, do prava uvilnil Sloviho, který procedil míč do sítě potřetí - 5:11. Ve 37. minutě se dvakrát dostalo do brejku Troubsko, ale Adam prostě opět kouzlil a míč vždy vyrazil do bezpečí. Za chvílí vypálil z půlky Hany, brankář vyrazil před sebe a pohotový Roman vrátl zpět do sítě - 5:12. Ve 38. minutě mělo Troubsko další příležitost, ale Adam již další branku nedopustil. V poslední minutě ještě utekl po pravé straně Slovi, přihrál Hanymu, ale toho vychytal brankář.

Sumasumárum: Hodně divoké utkání. Domácí měli mnoho skvělých futsalistů, ale čas ukázal, že chyběla taktitka a disciplinovanost. Přesto jsmev úvodu prohrávali, ale do konce půle jsme dokázali domácím odskočit o dvě branky. Ve druhém dějství jsme získali rozhodující náskok a dovedli jsme utkání do vítězného konce. Nutno ale uznat, že se hrál futsal nahoru dolů, padlo mnoho parádních branek a Troubsko rozhodně hrálo velmi sympaticky.