ASM B - Sokol Repromeda Jehnice 8:2 (5:1)

Divize E - pátek 9.10.2020 - Tišnov

9.10.2020 - MaŠ

Naše branky: Tomislav Šotola (Václav Seyfert) 1:0, Tomislav Šotola (Dominik Bartoš) 2:0, Václav Seyfert (Tomáš Marvan) 3:0, Tomáš Marvan 4:0, Jaroslav Šnédar (Václav Seyfert) 5:1, Jaroslav Šnédar (Tomáš Marvan) 6:1, Václav Seyfert (Adam Tylč) 7:1, Tomáš Marvan (Václav Seyfert) 8:2

Sestava: Adam Tylč - Tomislav Šotola, Václav Seyfert, Tomáš Zdražil - Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Dominik Bartoš

V pátek, 9. 10. 2020 od 20,00 hod., odehrálo naše rezervní mužstvo další mistrovské utkání ale zároveň poslední před tzv. "Covid pauzou". Na naši palubovku přijela Repromeda Jehnice.

Od úvodních minut jsme soupeře přehrávali a tvořili se po hezkých kombinacích mnoho velkých příležitostí. Brankář soupeře však tahal jeden parádní zákrok za druhým. Jehnice se naopak na dostřel naší svatyně téměř nedostávaly. V 7. minutě přihrál kapitán Šoty na hrušku Sájovi, ten mu vrátil do náběhu proti noze a přesná rána k levé tyči otevřela skóre - 1:0. O minutu později obral o míč Bary obránce a šel sám na brankáře a ještě doprava posunul na Šotyho, který neměl problém skóre navýšit - 2:0. Ve 12. minutě našel dlouhým míčem před brankou osamoceného Sáju Marv a první jmenovaný líbivým lobem přehodil vybíhajícího gólmana - 3:0. O tři minuty později utekl po levé straně Marv a své sólo zakončil levačkou a průstřelem - 4:0. V 19. minutě jsme zachybovali a poslali útočníka hostí do brejku, jeho ránu Adam vyrazil, ale napodruhé již hráč Jehnic zakončil přesně - 4:1. Odpověď byla v minutě 20. famózní. Rychlá akce, dvojnásobná narážečka Sáji s Jarou a druhý jmenovaný nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:1.

I ve druhém dějství jsme pokračovali v tlaku, ale i Jehnice se rovněž více a více osmělovaly. Ve 22. minutě přihrál Marv na volného Jaru a ten pohotově zvyšoval naše vedení - 6:1. O minutu později nakopl dlouhý míč Adam a osamocený Sája hlavou přehodil brankáře a parádní brankou od břevna skóroval - 7:1. Poté asi dvakrát zahrozili hosté, ale Adam parádními zákroky míč za svá záda nepustil. Ve 28. minutě se do naší obrany protlačil útočník, nastřelil míč, který si nešťasně do vlasní branky usměrnil Bary - 7:2. I nadále jsme si tvořili příležitosti, ale končili jsme většinou na hostujícím brankáři, i Jehnice tu a tam zahrozily. Ve 35. minutě vyvezl míč Sája, doleva uvolnil nabíhajícho Marva a ten pohotovou levařkou přidal osmý zásah - 8:2. Do konce utkání jsme ještě několikrát zahruzili, ale skóre už se neměnilo.

Sumasumárum: První půli jsme Jehnice prakticky do ničeho nepustili, sami jsme výborně kombinovali a postupně jsme získali potřebný a dostatečný náskok. Jehnice korigovaly v podstatě po jediné naší chybě. Ve druhém poločasu jsme postupně přidávali další góly, ale i Repromeda byla podstatně nebezpečnější než v poločase prvním. Po zásluze jsme po dobrém výkonu soupeře přehráli a bereme tak letos poprvé plný počet bodů.