ASM A - Panama 5:0 (3:0)

Divize E - sobota 15.1.2022 - Tišnov

15.1.2022 - MaŠ

Naše branky: Jiří Mašek (Tomáš Marvan) 1:0, Jiří Mašek (Jaroslav Šnédar) 2:0, Tomáš Marvan (Václav Seyfert) 3:0, Tomáš Marvan (Dominik Pořízek) 4:0, Dominik Pořízek (Michael Malásek) 5:0

Sestava: Dominik Urbánek - Jiří Mašek, Petr Táborský, Dominik Pořízek, Jaroslav Šnédar, Michael Malásek, Václav Seyfert, Tomáš Marvan

V sobotu, 15. 1. 2022 od 20,00 hod., jsme přivítali na domácí palubovce mužstvo Panama Boys Brno. Proti tomuto defenzivnímu týmu se nám nahraje dobře, přesto jsme dnes museli vyhrát.

Od prvních minut jsme začali dobývat tvrz hostí. Ve 2. minutě pálil Tába do pravé spojnice. Po následném rohu poslal Marv proti noze Jurovi, který tečovanou dělovkou pod víko otevřel skóre - 1:0. V téže minutě zahrozili ranou zprava poprvé hosté, ale Dominik parádním zákrokem vyrazil míč do bezpečí. V 5. minutě Marv patičkou vysunul míč na Pořeza a ten tvrdě levačkou těsně minul pravou tyč. O minutu později chytře patou uvolnil Jara Juru a ten chytrou střelou o levou tyč zvyšoval naše vedení - 2:0. V 10. minutě pálil nebezpečně Tába, ale gólman Panamy jeho úmysl zneškodnil. Ve 12. minutě zahrála hostující Panama dobrý nástřel na zadní tyč, ale Dominik v naší brance skvělým zákrokem jejich šanci lapil. V 15. minutě jsme zahráli krásnou kombinaci, Sája si narazil míč s Jarou a poté servíroval na zadní tyč zcela volnému Marvovi - 3:0. V 16. minutě byl ve velké příležitosti Marv, ale jen těsně minul cíl. Konec poločasu jsme dohráli v hodně mírném tempu zbytečně přizpůsobeném hře hostující Panamy.

Druhé dějství jsme začali tlakem a hned ve 22. minutě po závaru razítkoval Pořez tyč. Poté agilní Pořez obral o míč obránce a ranou bodlem doslova na zadní tyči trefil Marva - 4:0. O minutu později pálil Tába po úniku do boční síťě. Ve 27. minutě utekl po pravé straně opět Tába, servíroval Jurovi, který s tečí obránce razítkoval pravou tyč. V téže minutě si Sája narazil s Tábou a první jmenovaný lobem trefil brankáře a ten napodruhé na brankové čáře zastavil míč. Ve 32. minutě trefil z trestného kopu Marv brankáře a následný brejk zastavil stejný hráč hodně objetavým zákrokem před dorážejícím útočníkem Panamy. Poté Tába vyzobl míč obránci, přihrál doprava Michalovi, který ještě sklepl na zadní Pořezovi, který neměl problém zakončit - 5:0. Ve 34. minutě dobře zakombinovali Jara se Sájou, ale druhý jmenovaný těsně minul. Ve 36. minutě jsme zakončovali hned dvakrát samí před gólmanem hostí, Michal ani poté Jura však proti němu neuspěli. Ve 38. minutě utekl Sája po levé straně, servíroval pod sebe na Tábu, ale před ním si jen těsně obránce nedal vlastní zásah. Ve 39. minutě jsme měli další velké příležitosti, ale brankář Panamy vytáhl hned 3 megazákroky a další branku již nedostal.

Sumasumárum: V dnešním utkání jsme byli jasně lepším týmem, hosté se dostali snad jen do 2-3 šancí. Soupeř jen bránil a hodně těžko se nám dařilo dostávat za jeho val. Hodně šancí také pochytal výborný panamský brankář. Zaslouženě bereme všechny body a připravujeme se na dalšího nelehkého soupeře v Rousínově, kde se nám příliš nedaří. Čeká nás AC Napoleon Prace.