ASM A - FC Kozlany-Bohdalice 4:4 (1:2)

Divize E - sobota 29.1.2022 - Tišnov

29.1.2022 - MaŠ

Naše branky: Petr Táborský 1:1, Tomáš Marvan 2:3, Jaroslav Šnédar 3:3, Václav Seyfert (Petr Táborský) 4:3

Sestava: Dominik Urbánek - Jiří Mašek, Václav Seyfert, Michael Malásek - Petr Táborský, Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Patrik Cvingráf

ŽK: Jiří Mašek, Jaroslav Šnédar

V sobotu, 29. 1. 2022 od 20,00 hod., sehrálo naše mužstvo další mistrovské utkání v Tišnově. Soupeřem nám byl tým FC Kozlany-Bohdalice. Poslední týdny marně hledáme formu, naopak náš soupeř byl na vítězné vlně. Doma jsme chtěli vyhrát.

Ve 2. minutě pronikal Sája a zakončil do protipohybu brankáře, ten však bravůrně míč vykopl, následně Tába pálil těsně mimo. V minutu později se dostali hosté do samostatného úniku, ale ani jejich rána branku netrefila. V 5. minutě utekl po levé straně Paťa Cvingráf, servíroval před branku Sájovi, ten však v dobré pozici minul míč. O dvě minuty později uvolnil Jura do skvělé pozice Tábu, ale toho vychytal výborný brankář soupeře. V 8. minutě šli hosté do brejku, ale Jara se stihl vrátit a střelci míč zblokovat. V 10. minutě měly Kozlany další brejk, ale rána minula cíl. Na druhé straně dobře pronikal a bodlem pálil Jura, ale obránce v posledním okamžiku míč zablokoval. Poté obral Tába o míč protihráče a šel sám, minul. V 15. minutě nakopli hosté míč za obranu, okolo Jury se obtočil útočník a křižnou ranou otevřel skóre - 0:1. Po Sájově následném sklepnutí na Juru druhý jménovaný orazítkoval břevno. Další velkou šanci měl Marv, ale jeho pokus zlikvidoval branář. V 16. minutě šly Kozlany ve 3 na 1, ale Jura skvělým obranným zákrokem akci ukončil. V 18. minutě vypálil do pravého horního růžku Tába, ale gólman soupeře skvěle zakročil. Poté zahrozili hned dvakrát hosté, avšak poprvé Dominik skvlěým zákrokem kryl, další rána skončila těsně mimo. Ve 20. minutě se dostal do příležitosti Tába, první ránu zablokoval obránce, druhý průstřel ale již byl brankový - 1:1. 3 vteřiny před koncem jsme hodně ležerně bránili soupeře, ten přihrál na hrušku, kde se míč odrazil od paty útočníka a zakutálel se k pravé tyči - 1:2.

Ihned v úvodu druhé půle hosté dobře zakombinovali a jejich útočník křižnou ranou zvyšoval jejich vedení - 1:3. Ve 25. minutě po průniku pálil Marv, ale brankář byl proti. Poté jsme šli ve 3 na 2 a další Marvův pokus skončil jako ten předchozí. Ve 27. minutě vyvezl Tába míč a parádní ranou razítkoval břevno. O minutu později servíroval na zadní tyč Marv Tábovi, ale jeho pokus neskutečně vyrazil gólman nad branku. Ve 29. minutě zakočoval další dobrou kombinaci Michal, trefil však jen brankáře a Sája pálil nad. Ve 31. minutě zahrával trestný kop Marv a přízemní ranou k levé tyči korigoval - 2:3. Ve 33. minutě utekl Jara, ale jeho dělové bodlo minulo cíl. Ve 34. minutě našel Jura Tábu, ten servíroval na Sáju, ale jeho ránu z brankové čáry vykopl vracející se obránce. Další hezkou kombinaci zakončoval technicky Jura, ale také těsně minul. Další velkou šanci měl po přihrávce od Marva opět Tába, ale brankář hostí byl neskutečný. Ve 36. minutě se dostali hosté do ojediněné příležitosti, ale jejich pokud jen těsně minul naši svatyni. Ve 37. minutě obral u naší branky Jara o míč útočníka Kozlan, přešel celé hřiště a tvrdým průstřelem k pravé tyči vyrovnal - 3:3. O minutu později vyvezl míč Tába, příhrál Sájovi, který vypálil a s jemnou tečí obránce zaplachtil míč do levého horního růžku - 4:3. Soupeř přešel do power-play, ale měl v ní jedinou příležitost, jejich křižnou ránu zastavila tyč. Poté vypíchl míč Tába, mohl střílet do prázdné, ale ještě míč podržel, ztratil a byla z toho šance, kterou Kozlany přetavily ve vyrovnávací branku, neskutečná škoda - 4:4. 18 sekund před koncem ještě skvěle zakombinovaly Kozlany a jejich nejlepší hráč se ocitl na šestce před prázdnou brankou, a světe div se, trestuhodně minul !!!.

Sumasumárum: Třičtvrtě utkání jsme hráli hodně ležérně a řekl bych, že zápas měl podprůměrné parametry. Nedali jsme šance a soupeř po brejku otevřel skóre. V poslední minutě první půle vyrovnal Tába, ale ihned jsme hodně lecině nabídli soupeři vedení zpět. Ve druhém poločase Kozlany rychle navýšily vedení a my jsme museli přidal. Od 30. minuty jsme byli jasně lepším týmem a tvořili šanci za šancí. Snižil Marv a poté vyrovnal Jara. Když následně Sája překlopil vedení na naši stranu, zdálo se, že bychom mohli vytěžit všechny body. Po laciné chybě jsme však soupeři nabídli při power-play vedení a stáli při nás všichni svatí, abychom 18 vteřin před koncem nepřišli alespoň o bod. Zápas skončil asi spravedlivou remízou.