7.2.2022 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert (Tomáš Marvan) 0:1, Tomáš Marvan (Jiří Mašek) 2:2

Sestava: Dominik Urbánek - Michael Malásek, Petr Táborský, Jiří Mašek - Václav Seyfert, Tomáš Marvan, Patrik Cvingráf, Jaroslav Šnédar

ŽK: Jiří Mašek, Tomáš Marvan

V neděli, 6. 2. 2022 od 19,15 hod., sehrálo naše áčko utkání v Havlíčkově Brodě. Soupeřem nám byl domácí Pramen, který patří k nejlepším celkům Oblasti E. Naše forma se bohužel v letošním roce vytratila kdovíkam, ale chtěli jsme se o výsledek porvat a pokusit se nepříznivou situaci změnit.

Domácí byli více na míči, ale dobře jsme bránili. Ve 2. minutě Tába našel na "hrušce" Marva, ten mu posunul proti noze, ale první jmenovaný minul branku. O minutu později pálil Marv z trestného kopu, brankář vyrazil na roh. V 5. minutě vypíchl míč obránci Marv a šel sám, gólman domácích jej však neskutečně vychytal. V 7. minutě se do velké šance dostali hned dvakrát domácí, nejdříve se obtočil na šestce okolo Jury útočník domácích, ale Dominik jej skvěle vychytal, poté chyboval Michal a Havlíčkův Brod zakončil nad. V 10. minutě přerušil akci domácích Marv, vyvezl míč, doprava přihrál na Sáju, který křižnou ranou otevřel skóre - 0:1. Ve 12. minutě prošel domácí hráč po levé straně a ránu vytěsnil Dominik na břevno, poté ztratil míč Tába a z druhé strany pálil do Dominika další domácí útočník. Ve 14. minutě dobře nastřelovali domácí po rohu, ale Dominik dalších skvělým zákrokem vyrazil na roh. V 15. minutě dvakrát dobře zapracoval Michal, který nejdříve přihrál Tábovi, jehož ránu zlikvidoval skvělý brankář domácích, poté Michal přihrál do super pozice volnému Marvovi, který osamocen gólmana opět neprostřelil. Poté po faulu Jury zahrávali domácá trestný kop ze šestky a ranou o tyč vyrovnali - 1:1. Následnou ránu z dálky skvěle vyrazil Dominik na aut. V 19. minutě se opět obtočil okolo Jury širovný útočník Havlíčkova Brodu, ale přestřelil. 48 vteřin před koncem po naší chybě vypálil z půlky domácí hráč a míč zaplachtil do pravého horního růžku Dominika, ten bohužel neviděl - 2:1.

Ve 23. minutě přerušil rozehru soupeře Jura, přihrál na šestku Marvovi, který se rozhodil obránce a levačkou bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. Ve 25. minutě obral o míč protihráče opět Marv, osamoceného gólmana však tentokráte nepřekonal. Na druhé straně šli domácí ve 3 na 2, útočík procedil míč skrz Dominika, ale před brankovou čárou míč uklidil do bezpečí Tába. Za chvíli vystřihl po nepříjemné ráně Havlíčkova Brodu další skvělý zákrok Dominik. Ve 26. minutě jsme pro změnu šli ve 3 na 2 my, Tába přihrál doleva Sájovi, ten z první našel na druhé tyči Marva, který však místo prázdné branky nastřelil jen padajího gólamana. O minutu později uvolnil doprava Tába Juru, jeho bodlo však opět jen vyprášilo rukavice střážci domácí svatyně. A tak přišel trest, ve 30. minutě po nákopu domách na šestce přetlačil Michala útočník, poté si obešel i ležícího Dominika a téměř z nulového úhlu vrátil domácím zpět vedení - 3:2. O minutu později našel Sája vpravo Tábu, ten vyslal křižný projektyl, ale ten zastavila levá tyč. Ve 32. minutě nás domácí přečíslili, ale konec jejich akce skončil ranou těsně mimo. Na druhé straně se v šestce obtočil okolo strážce Sája, brankář vyrazil. Jura poté opět vypálil, míč se odrazil od břevna na brankovou čáru k Jarovi, ale ten smolně míč nepoklidil, ale odrazil jej mimo nebezpečí Havlíčkova Brodu. Ve 35. minutě se opřel do míče Marv, ale domácí gólamn míč vytěsnil nad. Po přihrávce od Jura zase zakončoval zprava Tába, jen do boční sítě. Ve 37. minutě Sája promáchl osamocený míč před brankářem, přišel brejk, Marv bohužel souboj vypustil, Dominik vyběhl daleko před branku a útočník domácích okolo něj cca z 15-ti metrů poslal míč do branky počtvrté - rozhodnuto - 4:2. Šli jsme do power-play, ve které nejdříve pálil bodlem z dobré pozice Paťa Cvingráf, poté poklízeli domácí do prázdné branky a běžeckém souboji s domácím útočníkem těsně ukopl vracející se Jura míč do bezpečí. Ve 38. minutě ve skluzu ukopl útočník domácíh míč na šestce Tábovi, ten pro nás šťastně zastavila tyč. Poté jsme ztratili míč při rozehře a do prázdné branky domácí zvyšovali - 5:2. Následně po naší akci zakončoval Jura, ale dnes jsme na výborného brankáře domácích nedokázali najít recept. 5. vteřin před koncem ještě navedl míč domácí hráč do středu a ranou do protipohymu přesně k tyči uzavřel dnešní skóre - 6:2.

Sumasumárum: Viděli a zažili jsme poměrně kvalitní zápas s nadstandartně výborným výkonem obou rozhodčích. Domácí byli více na míči, ale my jsme dle mého byli nebezpečnější. Co naplat, když nedokázeme proměňovat i ty nejvyloženější příležitosti. Dostali jsme se do vedení, které domácí smazali ranou z trestného kopu. Minutu před koncem další chyba, rána z půlky, prohráváme, hmmm ... Ve druhé půli jsme začali tlakem, respektive obrovskými šancemi pro přečísleních, vyrovnal Marv, ale další příležitosti jsme nedokázali proměnit. Poté jsme lacině dostali 3. a 4. gól a bylo po zápase.

Jen malý poznatek a můj názor. Výkon byl rozhodně lepší toho, který jsme podali minulý týden proti Kozlanům. Popravdě mi u týmu chybí DISCIPLÍNA, někam se vytratil i TÝMOVÝ DUCH a VŮLE, SRDÍČKO. S týmem "žiju" už 11 roků, vnímám velmi dobře jeho rozpoložení v jakékoliv situaci, i nyní. Nedodržují se věci, které si mezi sebou hráči řeknou, hraje se složitě, opakují se stále a dokola stejně chyby, ze kterých většinou hodně lacině inkasujeme. Pokud se tým "nesekne", nezačne se hecovat, respektovat jeden druhého, těžko můžeme pomýšlet na pohyby v horní polovině tabulky. Je to o každém z Vás ....