ASM A - SK Amor Lazor Vyškov B 3:1 (3:0)

Divize E - sobota 15.10.2022 - Tišnov

17.10.2022 - MaŠ

Naše branky: Jiří Nepožitek (Lukáš Skoumal) 1:0, Tomáš Zdražil (Lukáš Skoumal) 2:0, Tomáš Marvan (Jaroslav Šnédar) 3:0

Sestava: Libor Dinga - Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil, Jiří Nepožitek - Lukáš Skoumal, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan

V sobotu, 15. 10. 2022 od 18,30 hod., se nám rozjela nová sezóna Oblasti E. Soupeřem nám byl nováček - rezerva druholigového Amoru Kloboučky Vyškov. Tedy soupeř, který má velmi talentované futsalisty, nečekalo se nic jednoduchého.

Vyčkávali jsme od počátku v bloku a vyráželi do rychlých kontrů. V 5. minutě napřáhl z 15-ti metrů novic Jirka Nepožitek, Jara Šnédar dobře clonil a míč prošel až za záda hostujícho brankáře - 1:0. Asistenci si připsal Skoumy. Vyškov zahrozil ihned z protiútoku, ale jeho křižná rána naštěsní minula cíl. V 8. minutě zahrávali hosté po dvojí hře s brankářem nepřímý kop z hranice pokutového území, ale Libor skělým zákrokem míč vytěsnil do bezpečí. V 11. minutě vyvezl míč kapitán Pap, přihrál doleva Skoumymu, jenž ihned sklepl do středu na SImčuka, který do prázdné branky neměl problém zvýšit - 2:0. V 15. minutě jsme šli ve 3 na 1, Skoumy našel Jaru, brankář jeho pokus vyrazil, Marv míč vyvedl z rohu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:0. O minutu později uvolnil Pap Skoumyho na pravo, ten obstřelil brankáře, ale ze svatyně vykopl míč vracející se obránce. Ve 20. minutě pálil z trestného kopu Marv, vyražený míč sklepl pod sebe Simčuk, ale Jara prázdnou branku přestřelil.

Ve 24. minutě zahrozili hosté, jejich ránu na konci kombinace však vyrazil na roh Marv a další pokus zlikvidoval Libor. Ve 27. minutě se po nákopu obtočil na hrušce Skoumy, ale jeho následno bodlo vyrazil brankáře Vyškova na roh. O dvě minuty později vyvezl míč Marv, přihrál doleva Jirkovi, který parádně míč dloubl, z brankové čáry jej však vykopl do břevna vracející se obránce. Ve 31. minutě pálil z dálky Vyškov, Libor však vytáhl jeden ze svých parádních zákroků. Po přecíslení ve 33. minutě utekli hosté po levé straně a naservirovaný míč na střed s přehledem zakončili do naší prázdné branky - 3:1. Ve 39. minutě "získali" hosté 6. faul a k 10m kopu se postavil Marv, míčem však trefil brankáře na středu svatyně.

Sumasumárum: Utkání mělo poměrně dobrou kvalitu na obou stranách. My jsme však o něco lépe bránili a měli více příležitostí a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce.