Eliška Brno - ASM A 3:11 (0:8)

Divize E - sobota 12.11.2022 - Modřice

14.11.2022 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (Michael Malásek) 0:1, Michael Malásek 0:2, 15. Michael Malásek (Tomáš Marvan), Tomáš Bartoň 0:4, Jiří Nepožitek (Tomáš Marvan) 0:5, Patrik Cvingráf (Jaroslav Šnédar) 0:6, Tomáš Marvan (Jaroslav Šnédar) 0:7, Jiří Nepožitek 0:8, Jiří Napožitek (Michael Malásek) 0:9, Jiří Nepožitek (Michael Malásek) 0:10, Lukáš Panovský (Jaroslav Šnédar) 0:11

Sestava: Tomáš Bartoň - Jaroslav Šnédar, Jiří Nepožitek, Lukáš Panovský, Lukáš Skoumal, Patrik Cvingráf, Tomáš Marvan, Tomáš Zdražil, Michael Malásek

ŽK: Tomáš Marvan

V sobotu 12.11. jsme zajížděli do krásné nové haly v Modřicích, kde na nás čekal nováček soutěže Eliška Brno, který v minulém kole překvapivě uloupil všechny tři body na půdě silných Vinohrad. Nejen díky tomuto faktu jsme nechtěli nic podcenit a na zápas jsme odjeli „defakto“ v plné sestavě.

Úvod utkání byl z naší strany především se seznamováním se s novou palubovkou a trošku jiným odskokem míče. První dvě střídání jsme doslova jen protočili na rozehřátí svalů, až nám nakonec svými hrubými chybami pomohl soupeř. První jeho ztrátu míče zachytil ve 3.minutě Michal, který jesličkami vybídl na pravé straně volného Marva, a ten nás pohledným lobem dostal do vedení. V 7.minutě dával po další chybě soupeře aktivní Marv téměř do prázdné Paťovi, tomu však nevyšel krok a míč skončil vedle branky. V 9.minutě hasil naopak tutovku domácích výborným zákrokem Valdes. Hned z brejku se dostal k míči Jara, jeho přihrávka se odrazila k Michalovi, který nad ničím nepřemýšlel a poslal míč bodlem do šibenice – 0:2. Hosté od této chvíle začali hrát nesmyslnou power-play a kupit chybu za chybou. Hned z rozehrávky uzmul míč Marv, vysunul Skoumyho, který bohužel pravačku těsně minul prázdnou branku soupeře. Ve 13.minutě se dostal k dobrému zakončení hned dvakrát Pap, ale míč do branky neprocedil, naopak po chybě z brejku likvidoval nájezd soupeř opět Valdes. V 15.minutě vyvezl míč ze své poloviny Marv a předložil gólovku na zlatém podnose Michalovi – 0:3. V téže minutě soupeř přestřeluje z pěti metrů úplně odkrytou branku. Od této chvíle začíná naše „pětiminutovka“ a pro soupeře jasné k.o. Při další chybě soupeře při power play trefuje Valdes přímo z odkopu prázdnou branku – 0:4. Po přihrávce Marva zvyšuje Nepož na 0:5. Další kombinace po ose Jara-Paťa 0:6. V téže minutě po další úspěšné akci Jary připisuje Marv „sedmičku“. V 19.minutě se zastřeluje Nepož, když málem zbourá branku při střele, kterou trefuje břevno a tyč zároveň. Akce však pokračuje a stejný hráč nakonec zakončuje poločas na jednoznačných 0:8.

Druhý poločas už se jen dohrává. V 24.minutě po přihrávce Michala „nadvakrát“ dostane míč do branky Nepož a zapisuje tak „hattrick“ v dnešním utkání. V dalších šancích se několikrát ocitne po individuální akci Simčuk, ale v zakončení neuspěje. Deset minut v kuse diváci gól neuvidí, až opět Nepož ranou do šibenice svoji čtvrtou branku rozsvítí na tabuli skóre 0:10. V tuto chvíli si řekneme, že chceme dohrát hlavně bez obdržené branky. Bohužel se ale naopak tak trochu „vykašleme“ na obranu a soupeř snižuje. A o dvě minuty přidává při power-play další branku – 2:10. Dvě minuty před koncem si po přihrávce od Jary dnes připíše branku i Pap. Aby na konečných 3:11 v poslední minutě uzavřel domácí Sedlák.

Sumasumarum: Tento zápas byl doslova z kategorie zbytečných. My jsme se celý zápas nedostali do tempa, přesto nám soupeř svoji naivní hrou nabídl nespočet příležitostí, které jsme jednoduše trestali a zápas tak rozhodli hned v prvním poločase.