ASM A - FC Kozlany-Bohdalice 7:4 (2:0)

Divize E - sobota 19.11.2022 - Tišnov

22.11.2022 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (Lukáš Skoumal) 1:0, Tomáš Marvan 2:0, Tomáš Marvan (Lukáš Skoumal) 3:1, Jiří Nepožitek (Jaroslav Šnédar) 4:1, Lukáš Panovský (Lukáš Skoumal) 5:1, Michael Malásek (Tomáš Marvan) 6:1, Jaroslav Šnédar 7:4

Sestava: Tomáš Bartoň - Lukáš Panovský, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Patrik Cvingráf, Tomáš Zdražil, Michael Malásek, Lukáš Skoumal, Jiří Nepožitek

ŽK: Jaroslav Šnédar

V 6.kole futsalové divize E jsme na své palubovce přivítali starého známého soupeře Kozlany Bohdalice (dříve Pivovar či Štěpán Vyškov). Vzhledem k situaci v tabulce prvního se třetím týmem a zkušeností v obou sestavách se dal čekat zajímavý a kvalitní divizní zápas.

V úvodu utkání byli hosté mírně lepším týmem. Nám se nedařilo udržet potřebný klid na míči, a tak hosté mohli několikrát využít našich skulinek v obraně, to se jim však naštěstí nepodařilo. Poprvé se skóre měnilo v 8.minutě, kdy Nepož výborně zaclonil hráče na míči stojícímu Marvovi, ten se uvolnil doprostřed hřiště a prudkou střelou k tyči otevřel skóre. Od této chvíle jsme převzali aktivitu, ale branky ne a ne se dočkat. Až v poslední minutě po přiťuknutí Simčuka šel do souboje s brankářem opět Marv, a jejich střet posoudil rozhodčí Vala jako penaltu. Faulovaný Marv si „s úsměvem“ došel pro míč a z pokutového kopu procedil míč za záda brankáře podruhé. Poločas 2:0.

Druhá půle byla na branky daleko bohatší. Nejdříve se po naší chybě při přechodů půlící čáry radovali ze snížení hosté. Po kombinaci Pánek-Kolečkář, druhý jmenovaný zkušeně podržel míč, vyvezl jej do střelu pole a přesnou ranou k tyči snížil na 2:1. Uběhla necelá minuta a dvoubrankový náskok byl zpět. Skoumy našel na zadní tyči volného Marva, ten sice nejdříve míč zbytečně zasekl, nakonec ale levačkou s pomocí tyče a teče bránícího hráče procedil míč do branky a zapsal tak svoji třetí branku v dnešním utkání. Utkání se nadále vyvíjelo dle našich představ. V 28.minutě přišla nejkrásnější akce zápasu. Paťa na polovině hřiště perfektně odebral míč soupeři, vyslal do leva volného Nepože, který mu míč ještě vrátil. Následovala kombinace Paťa-Jara-Nepož 3 na 1 do prázdné branky – akce jako z učebnice 4:1. Neuběhla ani minuta, když Skoumy přihrál vpravo volnému Papovi, a ten míč poslal levačkou přesně pod břevno 5:1. A 31.minuta - po vysunutí od Marva zvyšuje Michal střelou z úhlu pod brankářem 6:1. V tuto chvíli to vůbec nevypadalo na nějaké drama v závěru. Za dvě minuty ale soupeř po pěkné kombinaci snížil, a o minutu později přidává další branku – 6:3. V tuto chvíli začal hrát soupeř střídavě v pěti lidech v poli bez brankáře a nám se evidentně rozklepali nohy. Nebyli jsme schopni podržet míč a případné příležitosti jsme zakončovali zbrkle a nepřesně. Navíc po našem zbytečném šestém faulu chytá Valdez 10ti metrový kop. Dvě minuty před koncem při power play se situace opakuje. Tentokrát jsou již hosté z 10ti metrů úspěšní a Matěj Rozehnal snižuje na 6:4. Naše panika dosahuje vrcholu. Naštěstí nás od „špinavých trenýrek“ zachraňuje Jara, který začátkem poslední minuty soupeři uzme míč a trefuje přes půl hřiště prázdnou branku soupeře 7:4. Hotovo. Konec.

Sumasumarum: Velmi zajímavé divizní utkání skončilo výsledkem mírně lepšího domácího týmu, o kterém rozhodli dva faktory. Proměněná penalta v poslední minutě první půle a náš zlepšený a efektivní výkon  v první desetiminutovce druhé půle od stavu 2:0 do stavu 6:1. Naopak posledních osm minut zápasu je pro nás velkým varováním. Takto bohorovně, nezodpovědně a následně i bojácně hrát zápasy rozhodně dohrávat nemůžeme!!!