Divize E - neděle 11.12.2022 - Brno - Bohunice

12.12.2022 - MaŠ

Naše branka: Jaroslav Šnédar (Michael Malásek) 3:1

Sestava: Tomáš Bartoň - Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil, Jiří Nepožitek, Michael Malásek, Lukáš Skoumal, Jaroslav Šnédar, Patrik Cvingráf, Václav Seyfert

V netradiční čas - neděli 11.prosince v 19:30 jsme odcestovali do Brněnských Bohunic, kde hrají svá domácí zápasy hráči FFT Vinohrady, náš neoblíbený soupeř. Vinohrady se sice v tabulce nacházely před utkáním na posledním místě, ale jedná se o kvalitního soupeře, který v posledních ročnících obsazoval vždy přední příčky, a i aktuální skóre 19:25 hovoří o vyrovnanosti jeho výkonů a zřejmě jen podzimní smůle.

Utkání se neslo v duchu oťukávání dvou podobných futsalových stylů, a tak se moc branek nedalo očekávat. To také potvrdil zejména první poločas. Domácí si od začátku bohužel více rozuměli s místní palubovkou, nám „seznamovačka“ s tvrdostí povrchu a odskokem míče dělala více méně problémy celý první poločas. Dále vázla souhra i nápad, a když k tomu přidáme absenci nejproduktivnějšího hráče Marva, který se „nečekaně“ zapomněl v jednom ze známých brněnských klubů, chyběla nám i agresivita, dravost a překvapení. V první půli padla z pra mála zajímavých situací jen jedna branka a vstřelili ji hráči Vinohrad. V 8.minutě si naběhl na dlouhý míč do pravého křídla domácí útočník a technickou střelou z úhlu na zadní tyč otevřel skóre. Zbytek první půle se až na pár závarů a odražených míčů neudálo nic zajímavého, k čemuž přispěla i atmosféra, která odpovídala místu utkání, protože by se zde klidně mohl natáčet kultovní film „Nuda v Brně“. Kromě delegáta utkání Kamila Bednáře seděl v ochozech jediný divák, a to Zdeněk Sára, který Kamilovi zřejmě přinesl jen svačinu J

Do druhé půle jsme chtěli hru zklidnit, více kombinovat a čekat na příležitost. Pár jich opravdu přišlo, bohužel souhra ale nadále vázla, měli jsme těžké nohy a úplně se z nás vytratila lehkost z vítězných zápasů z úvodu sezóny. V 28.minutě navíc soupeř udeřil podruhé, a opět z brejku, kdy domácí hráč trefil šťastně zakončení na přední tyč. Po krátké poradě jsme šli rovnou do power play, bohužel o 2 minuty později to bylo již 3:0, kdy nákop přes celé hřišti tečoval domácí hráč, tak (ně)kulantně, až zapadlo za záda Skoumyho vracejícího se do branky. Nicméně 10 minut do konce je ještě spousta času. Pokračovali jsme v power play a po třech prováhaných příležitostech jsme se konečně dočkali, když přihrávku Michala zužitkoval Jara. Bohužel ani ne po minutě, v době našeho největšího tlaku, soupeř odehrával míč, trefil „evidentní“ ruku spoluhráče a rozhodčí Šenkýř stojící dva metry od přestupku jakoby nic neviděl. Soupeř v akci pokračoval, a jelikož v naší brance nebyl v podstatě nikdo, dohrál již až do kuchyně – 4:1. Z tohoto momentu jsme se neprobrali až do konce zápasu. Soupeř naopak přidal ještě dvě branky. Jednu z brejku po nákopu přes celé hřiště a pěkném voleji na zadní tyč. Druhou po nástřelu z rohového kopu zavřeným na zadní tyči. Sečteno, podrženo 6:1.

Sumasumarum: Dnes jsme okusili vlastní medicínu, a ta nám nechutnala. Nutno soupeře pochválit za dobrý taktický, fyzický i bojovný výkon. My jsme tomu bohužel značně pomohli. Na poslední chvíli jsme měnili sestavu, nedokázali jsme se převážně v hlavě nastavit na stoprocentní výkon a hru soupeře, která nám nevoní, i když jsme na to několikrát upozorňovali. Co mě mrzí, je nešťastné a necitlivé rozhodčího z 35.minuty, kde jsme se dostávali do tlaku a zápas jsme mohli zkusit ubojovat při power play. Je třeba u toho futsalu prostě víc přemýšlet, což platí samozřejmě hlavně pro nás.