ASM A - AC Napoleon Prace 5:2 (3:0)

Divize E - sobota 17.12.2022 - Tišnov

17.12.2022 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil (Tomáš Marvan) 1:0, Jaroslav Šnédar 2:0, Tomáš Marvan (Michael Malásek) 3:0, Jaroslav Šnédar (Václav Seyfert) 4:1, Lukáš Panovský 5:2

Sestava: Tomáš Bartoň - Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský, Michael Malásek - Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Patrik Cvingráf, Václav Seyfert

V sobotu, 17. 12. 2022 od 18,30 hod., jsme odehráli letošní poslední podzimní utkání. Na domácí palubovce nás čekal nelehký soupeř - AC Napoleon Prace. Chtěli jsme však vyhrát a napravit si tak reputaci z minulého kola a porážky s FFT.

Hned v 1. minutě se prodral ke střele Jara, ale trefil pouze dobře stojícího brankáře hostů. Ve 2. minutě obešel Marv brankáře, přihrál na zadní tyč nabíhajícímu Simčukovi a ten se nemýlil - 1:0. Ve 3. minutě dobře obešel Jara obránce, nastřeloval na zadní pravou tyč a za pomocí dalšího obránce skončil míč v síti podruhé - 2:0. V 6. minutě prošel po levé straně Sája, loboval brankáře, ale míč skončil na horní síťce branky. O minutu pouzději zahrozili poprvé hosté, ale ránu z prava vyrazil skvěle Valdes. V 8. minutě přihrál Michal na hrušku Marvovi, ten se zbyvil obránce a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:0. V 10. minutě pálil z dálky kapitán Pap, ale gólman hostí vyrazil na roh. Ve 12. minutě podržel další míč na hrušce Marv, patou posunul na Papa, ale toho opět skvěle vychytal brankář Prace. Ve 14. minutě se rozhodl Simčuk přejít přes 3 protihráče, ten třetí mu však míč vypíchl a Napoleon situaci 2 na 1 ranou do prázdné branky využil - 3:1. V 15. minutě jsme šli do brejku my, Michal přihrál Simčukovi, ten loboval, ale míč skončil nad brankou. V téže minutě pálil ještě křižně Simčuk, ale těsně minul cíl. V 17. minutě se prodíral Marv, ale finální ránu ve skluzu vychytal brankář hostí. Poté jsme sehráli skvělý trojúhelník, Simčuk přihrál Jarovi, ten našel na zadní Marva, který však prázdnou branku minul. V 18. minutě si dobře navedl míč do středu Jara, ale nástřelem trefil jen levou tyč. V poslední minutě dobře zakombinoval soupeř, ale jejich finální ránu bravůrně zlikvidoval Valdes.

Ve 21. minutě se jesličkami soupeři uvolnil Jara, ale jeho ránu skvěle zlikvidoval gólman soupeře. V téže minutě z autu nastřelil míč na zadní opět Jara, Simčuk prsy míč odrazil jen nad branku. Poté se obtočil okolo obránce Marv a trefil tyč. Ve 23. minutě uvolnil Michal Marva, ten servíroval na zadní Papovi, který však ve skluzu na míč nedosáhl. Ve 24. minutě se prokombinovali hosté až do našeho pokutového území, ale ránu parádně likvidoval Valdes. Ve 27. minutě skvěle zakombinovali Sája s Jarou, dvakrát si vyměnili míč a Jara osamocen před brankářem nedal tomuto šanci - 4:1. Ve 32. minutě Sája nastřeloval hezky na Jaru, brankář v poslední chvíli míč vykopl. Poté pálil Jara z dálky a jen těsně minul levý horní růžek. Následně jsme chybovali a protiútok 3 na 1 jsme řešili faulem před pokutovým územím. Ten Valdes vyrazil, ale hráč hostí přehodil všechny hlavou - 4:2. O minutu později měli hosté další trestný kop, ale tentokráte jej Valdes vykopl do bezpečí. Ve 35. minutě šel sám Jara, uvolnil ještě Sáju, ale toho neskutečně vychytal brankář Prace. Poté šel do brejku soupeř, ale sám před Valdesem vystřelil útočník těsně mimo. Ve 36. minutě měli hosté další brejk a další rána šla těsně mimo branku. Ve 38. minutě jsme zahrávali z 8 metrů trestný kop a kapitán Pap prostřelil vše, co mu stálo v cestě k pravé tyči - 5:2. V téže minutě ještě obral obránce o míč Michal, šel sám, ale gólman Napoleonu jej vychytal.

Sumasumárum: Toto utkání rozhodně nebylo jednoduché, ale v průběhu celého tohoto jsme byli rozhodně lepším týmem a samotný zápas jsme dovedli do vítězného konce po zásluze. Celému týmu bych rád poděkoval za podzimní výkony, výsledky a konečné umístění. Věřím, že i v jarní části navážeme na kvalitní výkony a pokusíme se porvat o titul. Čeká nás ale ještě dlouhá a nelehká cesta.