ASM A - Hustopeče 4:1 (3:0)

Divize E - sobota 10.2.2024 - Tišnov

12.2.2024 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert (Jiří Nepožitek) 1:0, Lukáš Panovský (Tomáš Juříček) 2:0, Michael Malásek 3:0, Jiří Nepožitek (Lukáš Panovský) 4:0

Sestava: Dan Havlík - Lukáš Panovský, Michael Malásek, Tomáš Juříček - Adam Pavelka, Jaroslav Šnédar, Václav Seyfert, Jiří Nepožitek

V sobotu, 10. 2. 2024 od 18,00 hod., jsme nastoupili k těžkému utkání proti soupeři z Hustopečí. V tabulce jsme měli stejný počet bodů, proto jsme chtěli vyhrát.

Hned v první minutě dobře zakombinovali hosté, ale jejich rána minula cíl. Na druhé straně pálil kapitán Pap, brankář však jeho pokus vyrazil. Další naši kombinaci vyrazil opět gólman Agrotecu do bezpečí. Ve 4. minutě pálil Pap, ale brankář nadvakrát kryl. V 6. minutě měly velkou příležitost po rohu a následném signálu Hustopeče, ale Dan byl pozorný. V 8. minutě jsme šli do brejku, ale ránu z úhlu v podání Juři opět lapil gólman hostí. V téže minutě jsme šli ve 3 na 2, míč putoval po ose Juřa - Nepož - Jara, ale ten sám před brankářem nebyl úspěšný. Poté jsme dobře zakombinovali, Nepož bodlem nastřelil brankáře a pro Sáju nebyl problém poklidit míč do branky - 1:0. V 10. minutě šel sám na Dana útočník soupeře, ale náš brankář jej skvěle vychytal. O minutu později nás skvěle vykombinoval soupeř, ale naštěstí na zadní tyči minul cíl. Na druhé straně se do míče opřel Michal z 10-ti metrů, ale gólman míč z pravé šibenice vytěsnil, následné rána v podání stejného střelce skončila nad. Ve 14. minutě vyslal skrytou ránu pod "víko" kapitán Pap téměř z půlky a mohli jsme se radovat, přihrával mu Juřa - 2:0. O minutu později vypíchl míč obránci Michal, šel sám a podél brankáře zvyšoval naše vedení - 3:0. V 16. minutě sehrál skvělou akci soupeř, ale jejich střelec na konci akce minul. V 18. minutě se Hustopeče prokombinovali až před Dana, který však samostatný nájezd opět kryl.

Ve 21. minutě přerušil Pap rozehru soupeře, vypálil, brankář vyrazil míč přímo k Nepožovi a ten neměl problém "zasunout" - 4:0. Ve 24. minutě šel do brejku Juřa, ale brankář jeho dělovku vyrazil, na druhé straně hlavičkoval po nákopu soupeře útočník těsně mimo. Ve 25. minutě přišla dobrá kombinace hostů a samostatný nájezd zprava vyřešil útočník parádním lobem, Dan byl bezmocný - 4:1. Ve 27. minutě vyrážel nebezpečný nástřel po rohu soupeře Dan do bezpečí. Ve 28. minutě vymyslel Sája velkou minelu v podobbě přihrávky před naším "vápnem", té se zmocnil útočník, ale jeho pokus skvěle vychytal Dan. V téže minutě zlikvidoval další nebezpečnou ránu na první tyč náš brankář. Ve 31. minutě přišla další hezká kombinace Hustopečí, Dan měl tentokráte velké štěstí, ale mič zlikdidoval. Ve 33. minutě zlikvidoval trestný kop Nepože brankář soupeře a hned vyslal do brejku své spoluhráče, jejich kombinaci zastavil strážce naší svatyně a připsal si tak další těžký zákrok. Soupeř přešel do power-play. Ve 34. minutě pálily Hustopeče po kombinaci jen do boční sítě. O dvě minuty později pálil soupeř pod víko naší branky, Dan naskutečným zákrokem ale míč vyrazil. Ve 37. minutě přerušil akci soupeře Jara, utekl na půlky a pálil do prázdné branky, trefil však jen pravou tyč. V poslední minutě měl soupeř ještě dvě nebezpečné rány, s oběma si však tak, jako prakticky v celém utkání, poradil skvělý Dan.

Sumasumárum: V první půli jsme byli o něco lepším týmem, dobře jsme bránili aktivního soupeře a dokázali jsme se dostat postupně do tříbrankového vedení. V úvodu druhého dějství přidal další branku Nepož a v klidu jsme tak bránili dobře rozehrané utkání. Ve druhé dějství jsme se soustředili jen na dobrou obranu, takže pár šancí měl prakticky jen soupeř, ty však zlikvidoval výborný Dan. Dobře takticky zvládnuté utkání tak po zásluze vítězíme a připisujeme si tak velmi důležité body.