ASM B - Remos Oslavany 6:5 (5:1)

Krajský přebor - sobota 18.11.2023 - Tišnov

19.11.2023 - Peťan

V sobotu 18.11.2023 naše béčko odehrálo další zápas Krajského přeboru, již druhý v pořadí na
domácí nově zrekonstruované palubovce, kdy přivítalo hosty z týmu Remos Oslavany. V den zápasu
se bohužel pro zdravotní problémy omluvil Píďa, a tak jsem nastupovali se sedmi hráči do pole. Hosté
dorazili se stejným počtem hráčů a jediné co museli ještě před samotným výkopem udělat, tak si vzít
na sebe jinou sadu dresů, jinak bychom byli od sebe k nerozeznání.
Začátek 1. poločasu ukázal, že to bude velice těžký zápas, protože soupeř měl několik dobře
individuálně vybavených hráčů, a tak se hned musel vytasit Štěpán se svými perfektními zákroky.
Jako první, kdo se střelecky prosadil, byli hosté, ale překvapivě jsme vedli 1:0, když si hosté srazili
v 10. minutě rozehraný aut Dominika za záda svého brankáře. V 16. minutě se již hosté prosadili do
správné branky a stav byl rázem 1:1. Vyrovnaný stav, ale dlouho nevydržel a to díky Kubovi
Smetanovi, který proměnil naše přečíslení soupeře – 2:1. Od té doby se soupeř nemohl střelecky
prosadit, i když k tomu měl mnohdy stoprocentní příležitosti a my je za to trestali ukázkou
z produktivity, když jsme chodili do jednoho přečíslení za druhým a málokdy se stalo, že by míč
neskončil v síti hostující svatyně. Konkrétně ve 20. minutě se poprvé v zápase prosadil Jirka Chlup –
3:1. Po závaru v našem vápně skončil Hany, ve 21. minutě hry, s nepříjemnou grimasou na palubovce
a po zákroku a slovních přestřelkách vyfasovaly žlutou karu jmenovitě za náš tým Dejv a za hosty
z Oslavan Bula a Šnyrch. Ve 23. minutě navázal na svoji předchozí trefu opět Jirka po asistenci Dejva
– 4:1. Konečný výsledek 5:1 po 1. poločase stanovil svoji brankou Dejv.
Do 2. poločasu jsme šli s tím, že se momentálně nemusíme nikam hnát a radši se budeme soustředit
na defenzivu. Opak byl, ale pravdou, protože hned ve 27. minutě se prosadil Dominik, když mu
asistoval Hany a rázem to bylo po dalším přečíslení 6:1. Ve 31. minutě přidal svoji druhou branku
v zápase Kuba Smetana, když mu na ni nahrál Dominik a rozdíl byl už pro soupeře propastných 6
branek – 7:1. Někoho by mohlo napadnout, že zápas je už rozhodnutý, ale diváci, co se přišli na tento
zápas podívat, se do konečné sirény určitě nenudili. Ve 36. minutě opět rozhodčí vytahoval žlutou
kartu a adresátem byl Kuba Smetana. Po trošku hluché pasáži totiž soupeř ve 39. minutě konečně
překonal Štěpána a snížil na stále propastných 7:2. V rozmezí dvou minut se hostující Bula 2x nemýlil
a rázem to bylo ve 44. minutě 7:4. My jsme nebyli schopni udržet balón na svých sálovkách a rychle
jsme jej odevzdávali hostům, kteří trestali naše chyby. Ve 48. minutě hosté snížili na rozdíl pouhých
dvou branek – 7:5. Na rozdíl jedné branky snížili hosté z Oslavan v poslední minutě hry – 7:6. To
bylo naštěstí poslední co stihli před konečným hvizdem, a tak jsme se po diametrálně rozdílných
poločasech mohli radovat z těsného vítězství 7:6.