West Žab - ASM B 3:3 (0:1)

Krajský přebor - pátek 1.12.2023 - Brno - Bohunice

5.12.2023 - Peťan

Netradičně už v pátek 1. 12. 2023 odehrálo další zápas naše béčko proti známému týmu z tréninků
West Žab Brno. Po delší době jsme se sešli v 8 hráčích do pole, nepřišla žádná omluvenka v den
zápasu, ale i soupeř nastoupil s dostatečným počtem hráčů.
Začátek 1. poločasu byl opatrný, a tak se neskutečný počet pěti diváků, z nichž byl jeden delegát
zápasu, moc nebavil. Pokud se naskytla nějaká šance na obou stranách, tak se s ní vypořádal brankář,
anebo selhala mířidla střílejících. Až na konci poločasu, konkrétně ve 24. minutě byl ve vápně
faulován Jirka Chlup a rozhodčí se nebál odpískat penaltu. K ní se postavil Dejv a nekompromisně
ranou k levé tyči poslal náš tým do vedení – 0:1. Nic víc se už v 1. poločase nestalo, a tak jsme mohli
jít do pomyslných šaten s lepším pocitem.
Ve 2. poločase se toho událo daleko více. Ve 32. minutě se ujala akce Kuby Smetany, který poslal
přesnou přihrávku do vápna na Kubu Cajzla a rázem jsme odskočili na rozdíl dvou branek – 0:2. Ve
stejné minutě se ještě žlutilo na domácí straně. Když jsme byli bez míče, tak jsme poctivě bránili svoji
polovinu, díky čemuž to měl soupeř daleko složitější se dostat k výraznější šanci. To se povedlo až ve
39. minutě po přímém kopu, když soupeři vyšel nacvičený signál – 1:2. Ve 40. minutě rozhodčí musel
opět vytahovat žlutou kartu a opět to bylo pro domácího hráče. Za další čtyři minuty, konkrétně ve
44. minutě bylo vyrovnáno, když na gól asistoval bývalý hráč našeho týmu Šoty – 2:2. Nás to ale
nepoložilo a po akci Dejva se k odraženému míči na hranici vápna dostal Kuba Smetana a
nechytatelně střelou do pravého horního rohu nás poslal znova do vedení – 2:3. Domácí si vzali timeout
a chystali se na hru v pěti hráčích v poli. U nás na lavičce si vzal hlavní slovo Píďa, který následně
řídil obranou formaci na hřišti. Ze začátku se nám to dařilo a téměř k ničemu jsme domácí nepustili,
jenže pak byl Dominikovi odpískán faul nefaul a půl minuty před koncem se domácím naskytla
možnost kopat přímák z dobré pozice na středu hřiště. K přímáku se postavil Šoty a svojí střelou pod
břevno vyrovnal na 3:3 a rozhodl o konečném výsledku zápasu.