Atraps B - ASM B 4:5 (2:1)

Krajský přebor - neděle 10.12.2023 - Měnín

11.12.2023 - Peťan

V neděli 10. 12. 2023 zajíždělo naše béčko k dalšímu a zároveň k předposlednímu zápasu krajského
přeboru tohoto roku na horkou půdu do Měnína, kde své zápasy hrají domácí Atraps B. Ti co sledují
náš klub už delší dobu, tak jistě ví, že ještě před pár lety jsme hráli s některými hráči Atrapsu
v jednom týmu, v našem ASM. Od té doby se toho u Atrapsu dost změnilo a nebylo překvapením, že
proti nám vyrukovali s pár Brazilci v poli doplněnými kvalitními mladými hráči. Čekal nás tedy jeden
z nejtěžších soupeřů dosavadní sezóny, i když to tak tabulkově nemusí vypadat.
Na začátku 1. poločasu se oba týmy oťukávaly. To netrvalo ale dlouho, protože už ve 4. minutě nás
poslal do vedení samostatnou akcí Dominik a poprvé rozvlnil síť za domácím brankářem – 0:1. Poté
začali úřadovat domácí futsalisté a my jim k tomu pomáhali naší vysunutou hrou, kterou jsme jim
zvětšovali netakticky hřiště. Naštěstí jsme měli v brance opět fantastického Štěpána, který musel
domácí hráče svými zákroky deptat. Recept na něj našel až domácí Slováček v 16. minutě, kdy po
souhře s jedním z brazilských hráčů srovnal stav zápasu – 1:1. Zanedlouho, konkrétně ve 20. minutě,
šli domácí již do vedení, když se prosadil Dias. Více se toho v prvním poločase neudálo, a tak se šlo do
pomyslných kabin za stavu 2:1 pro domácí Atraps B.
O poločase jsme si vyjasnili pár věcí a už jsme urgovali rozhodčí, že chceme pokračovat, protože byla
přece jenom neděle večer. Do 2. poločasu jsme šli s tím, že bychom chtěli co nejrychleji srovnat, naše
plány ale překazili domácí svojí třetí brankou ve 28. minutě, když se prosadil Bělák po asistenci
Slováčka – 3:1. Nás to ale nepoložilo a zanedlouho, ve 30. minutě, snížil svým druhým gólem v zápase
Dominik, když mu asistoval Adam – 3:2. Ve 32. minutě byl stav zápasu opět nerozhodný, když po
krásné souhře Adama s Kubou Cajzlem, druhý jmenovaný jemně obhodil domácího brankáře a míč se
dokutálel do branky – 3:3. Poté přišlo takové hluché místo, které zapříčinil Štěpán, který opět
likvidoval jednu obrovskou šanci domácích za druhou. Ve 45. minutě se poprvé do kolonky střelců
zapsal Dejv, když mu u branky asistoval Dominik a opět překlopil vedení na naší stranu – 3:4. Domácí
si vzali time-out a bylo nám jasné, že půjdou do hry v pěti. K tomu také došlo a ve 48. minutě se jim
to vyplatilo, když po rychlém protiútoku na zadní tyčce srovnával stav zápasu opět Dias – 4:4. Mohlo
se zdát, že se už nic nestane a zápas skončí nerozhodným výsledkem, to ale nechtěl dopustit Dejv,
který ve 48. minutě vystřelil našemu týmu vedení a zároveň vítězství v zápase po asistenci Peťana –
4:5. Domácí to ještě zkoušeli v power-play, ale ta se jim ke konci zápasu příliš nedařila, a tak jsme
těsné vedení udrželi až do posledního klaksonu a vydřeli jsme důležité 3 body do tabulky