Eliška Brno - ASM A 1:5 (0:2)

Krajský přebor - sobota 12.10.2024 - Modřice

13.10.2024 - Peťan

Dne 12.10.2024 nás od 20:15 hodin čekalo 1. kolo Krajského přeboru v nové sezóně 2024/2025. O letní pauze se událo pár změn, a tak do nové sezóny nastupujeme už jen jako ASM Dolní Loučky a ne jako rezerva.

Na první zápas jsme zajížděli do Modřic, kde hraje své domácí zápasy Eliška Brno. Oba týmy se sešly s početnou sestavou, takže měly plné dvě čtverky do pole a samozřejmě s gólmanem v brance.

Začátek 1. poločasu to byla oťukávaná z obou stran s řadou nepřesností. První vážnější šanci měl na sálovkách kapitán Peťan, který se dostal k odraženému míči před vápnem, ale svojí ranou minul těsně levou tyč domácí branky.

V 15. minutě hezky prostrčil míč Dominik na nabíhajícího Adama, který se sám před hostujícím brankářem nemýlil a jako první rozvlnil síť – 0:1. Ve stejné minutě se prosadil i nováček v našem týmu Pavel, který zvýšil svojí střelou na 0:2. Další šance si už v prvním poločase na obou stranách nenašly cestu do branky a tak se „šlo do kabin“ za stavu 0:2 pro ASM.

Začátek 2. poločasu byl vyrovnaný a čekalo se jaká šance, kterého týmu se ujme a změní skóre zápasu. Domácí ve 37. minutě vystihli naši rozehrávku a pěknou kombinací se dostali přes naše beky až sami před Dana, který bohužel na jejich střelu nestačil – 1:2.

Ve 40. minutě obral o míč Hany soupeře na pravé lajně a ve skluzu posunul na rozběhnutého Jirku, který propálil hostujícího gólmana a opět nám přidělil náskok dvou branek – 1:3. Domácí si vzali time-out, a tak Peťan zareagoval a na posledních 10 vteřin vytáhl tabulku s magnety a ukazoval nám, jak budeme bránit případnou powerplay.

Domácí opravdu šli do hry s pěti hráči v poli a riskovali s odkrytou brankou za svými zády. Toho využil ve 42. minutě Jirka, který se dostal ke zblokované přihrávce domácích a dalekonosným nákopem trefil přesně odkrytou klec – 1:4. Domácí se nevzdávali a pokračovali dál v power-play.

Podařilo se jim nastřelit několik tyček, ale to bylo z jejich strany (naštěstí) vše.

Na konečných 1:5 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Pavel, když výborně v naší obraně sebral soupeři míč a doběhl přes půl hřiště, nikým neatakován, do prázdné branky domácích.