ASM A - Hustopeče 2:3 (1:2)

Příprava - pondělí 1.9.2014 - Tišnov - Hala SSK

1.9.2014 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Martin Špicl) 1:1, Jiří Mašek 2:2 Sestava: Ondřej Borkovec - Václav Burian, Jan Mašek, Jiří Mašek, Jan Maňásek, Lukáš Veselý - Ondřej Halas, Martin Špicl, Václav Seyfert, Jan Kouřil, Aleš Weinfurter V pondělí, 1. 9. 2014 od 19,30 hod., jsme sehráli první letošní přátelské utkání v tišnovské hale SSK s naším soupeřem v KP - týmem Hustopeče. Od prvních minut nastal v našich řadách chaoz a hráli jsme naprosto jiný futsal, než jsme doposud byli zvyklí. Naopak Hustopeče nás začaly přehrávat, byly lepší na míči a daleko pohyblivější, což nám dělalo veliké problémy. Onóš během prvních minut vystřihl hned několik parádních zákroků a hájil si svoji nulu. První vážnější příležitost měl Turan, jenž vypálil, Gheda dorážel a i třetí ránu v podání Jury skvělý hustopečský gólman fantasticky kryl. Po dalším protiútoku zahrával soupeř trestný kop, podstřelil naši špatně stojící zeď a míč skončil za zády bezmocného Onóše - 0:1. Druhou třetinu započal hezkým průnikem a střelou těsně vedle Jura. Po pár minutách zahrával rohový kop MaŠ, přiťukl Jurovi, jenž nastřelil obránce, ale poté již dorážel přesně - 1:1. Do dvou po sobě jdoucích brejků se posléze dostaly opět Hustopeče, ale Onóš nás opět držel skvělými zákroky nad vodou. Následně započalo naše období fatálních chyb, zkažených míčů a nepřesností. Nejdříve chybovali Sája s Kumarem a soupeř ve 2 na 1 trestal ranou mezi nohama Onóše - 1:2. Na druhé straně se dostal do velké příležitosti Sája, ale jen těsně minul a další naši ránu Turana skvěle kryl soupeřův gólman. I další příležitost patřila nám, ale Scarynhova rána razítkovala jen tyč. Asi v polovině druhého dějství vypíchl míč soupeři Jura, přešel prakticky půl hřiště a tečovanou ranou vyrovnal - 2:2. Vzápětí dobře zakombinovali opět Jura s Ghedou, ale ten v tísni opět jen mířil do konstrukce branky Hustopečí. I soupeř si vytvořil několik střeleckých pozic, ale Onóše již nepokořil. Ve třetí třetině měl první šanci Janoch, jenž přiťukl Sájovi, ale ten padajícího brankáře nepřehodil. O pár minut později utekl opět všudybyl Sája, ale křižně jen těsně minul cíl. O moment později jsme propadli vlevo obrany a soupeř po narážečce ranou z úhlu opět šel do vedení - 2:3. Po dalším následném přečíslení vystřihl Onóš další fantastický zákrok a držel jen jednobrankové manko. Deset minut před koncem vyslal skrytou ránu pod víko Janoch, ale brankář soupeře reflexivním zákrokem míč vyrazil. Na druhé straně se opět po dělovce Hustopečí blýskl parádním zákrokem náš brankář. Těsně před koncem si položil gólmana soupeře Gheda, ale následně minul i branku. Z následného brejku soupeře šel naprosto osamocený útočník Hustopečí, ale dnes nejlepší hráč našeho týmu Onóš opět jeho nájezd vychytal. Sumasumárum: Velmi vhodně zvolený soupeře hned na úvod přípravy ukázal, kde jsou naše slabiny a rovněž nasměroval, že je nutné zapracovat na taktické stránce a především je nutné dodržovat taktické pokyny. Máme měsíc na to, abychom se sehráli, abychom si především zvykli na nezvyklý povrch a tím i naprosto jiný futsal. MaŠ