ASM A - Gladiators 3:6 (1:3)

Krajský přebor - sobota 6.12.2014 - Tišnov - Hala SSK

6.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert (Martin Plachký) 1:0, Martin Plachký (Jiří Mašek) 2:5, Lukáš Veselý (Václav Seyfert) 3:5

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Martin Mašek (Mařa), Ondřej Halas (Skunk) - Aleš Weinfurter (Turan), Jan Mašek (Gheda), Václav Seyfert (Sája), Lukáš Veselý (Scarynho) - Jan Kouřil (Janoch)

V sobotu, 6. 12. 2014 od 20,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání proti našim kamarádům z Gladiators Brno. S tímto soupeřem jsme se v historii utkali již mnohokrát a naše vzájemná bilance je velmi vyrovnaná. Každopádně jsme chtěli potvrdit domácí suverenitu a vyhrát.

Ihned od úvodních minut jsme začali být aktivnější a po pár vteřinách nastřeloval míč před branku Sája, Plachta osamocen před gólmanem však branku minul. Za minutu se dostal o úniku opět Plachta, ale jeho pokus zlikvidoval fantasticky brankář Glads. Náš tlak sílil a další pokus měl Skunk, jehož opět vychatal výborný strážce svatyně našeho dnešního soupeře. V 5. minutě rozehrál aut MaŠ pod sebe na Plachtu, ten nastřeloval na zadní tyč a Sája na dlouhou nohu dostal míč do branky soupeře - 1:0. I nadále jsme svého dnešního soupeře "mleli" a několikrát v krátkém sledu pálil agilní Jura, jeho pokusy však spolehlivě likvidoval gólman Glads. V 16. minutě jsme propadli v rozehrávce a soupeř upaloval ve 2 na 1, první hráč přihrál nabíhajícímu druhému doprava a jeho dělovka skončila přesně u naší pravé tyče - 1:1. Bohužel vůbec první pokus Glads skončil v naší brance. Za dvě minuty vyrobyl nesmyslnou minelu Mařa, když na místo odkopu míče patičkou přihrával "dolů" Turanovi, míče se však zmocnil útočník soupeře a po otočce ranou pod víko dostal Gladiators do vedení - 1:2. Aby toho nebylo málo, tak za další dvě minuty utekl po levé straně soupeřův hráč, udržel míč a dělovkou o úhlu zvyšoval vedení - 1:3. Opět skvělé školení z efektivity.

Do druhého poločasu jsme šli z odhodláním utkání strhnout na naši stranu a hned v prvních dvou minutách jsme měli 3 velké příležitosti. Nejdříve sehráli parádní signál Jura se Sájou po rohovém kopu, ale druhý jmenovaný napálil pouze gólmana. Poté pálil dělovkou těsně mimo Jura a i další Jurovu ránu fantasticky vytěsnil na roh skvělý brankář Gladiators. Za pár minut po naší kombinaci zakončoval Scarynho, ale razítkoval pouze pravou tyč. Následně pálil tvrdě z dálky Mařa, gólman jeho pokus vyrazil a stejně tak dopadlo doražení kapitána MaŠe. Gladiators měli v polovině druhého dějství ojedinělou příležitost po dalším brejku, ale jejich zakončení skončilo na levé tyči naší branky. Šest minut před koncem jsme se rozhodli hrát power-play a ihned v jejím úvodu chyboval Gheda, přihrál míč středem, toho se zmocnil obránce a přes celé hřiště zvyšoval - 1:4. Za další dvě minuty jsme opět ztratili míč, ten obdržel do běhu útočník Glads a podél chytajícího Plachty k tyči zvyšoval - 1:5. Za další minutu přihrál ze středu hřiště míč doprava Plachtovi Jura a ten vypálil do pravého horního růžku - 2:5. Dvě minuty před koncem po šestém faulu soupeře zahrával desetimetrový kop Jura, ale jeho dělovku famózně vyrazil skvělý gólman Glads. Minutu před koncem po naší další kombinaci servíroval Sája míč na pravou zadní tyč Scarynhovi a ten skluzem poklidil míč za záda soupeřova brankáře - 3:5. Čtrnáct vteřin před koncem jsme se snažili soupeře zapresovat, náš obránce však zaspal a útočník soupeře mezi nohama padajícho Plachty zapečetil dnešní výsledek - 3:6.

Sumasumárum: Dnes jsme bohužel skončili na našich mnoha neproměněných příležitostech. Na místo toho, abychom vedli v úvodu o tři branky, jsme bohužel pálili jednu šanci za druhou a v posledních pěti minutách jsme po brejcích a našich chybách nechali soupeře otočit utkání. I ve druhé půli pokračovala naše snaha něco s utkáním udělat, ale skvělý brankář soupeře nás totálně decimoval. V závěrečné power-play jsme bohužel hned dvakrát chybovali a bylo po utkání. Poprvé v KP jsme tak na domácí palubovce okusili hořkost porážky. Děkujeme cca 100 divákům, jenž nám vytvořili opět skvělou kulisu a pevně věříme, že proti Panamě v posledním utkání letošního roku dnešní debakl odčiníme a vybojujeme všechny 3 body.