ASM A - Technika Brno 3:3 (3:0)

Krajský přebor - sobota 7.2.2015 - Tišnov - Hala SSK

7.2.2015 - MaŠ

Naše branky: Martin Plachký (Martin Špicl) 1:0, Jiří Mašek (Václav Seyfert) 2:0, Jan Mašek (Martin Plachký) 3:0)

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Michal Kroupa (Míša), Ondřej Halas (Skunk) - Jan Mašek (Gheda), Václav Seyfert (Sája), Lukáš Veselý (Scarynho), Martin Špicl (MaŠ), Jan Kouřil (Janoch)

ŽK: Jan Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký

V sobotu, 7. 2. 2015 od 20,00 hod., jsme přivítali prozatím suverénního lídra KP - Techniku Brno. Na podzim jsme v Křenovicích s tímto soupeřem prohráli těsně v poměru 5:6, ale nutno říci, že tehdy jsme jim jejich vítězství svými hrubkami hodně ulehčili. Dnes jsme chtěli na domácí palubovce vyhrát.

Od prvních minut se hrál otevřený futsal, jenž se snad stovce příchozích diváků musel líbit. Ve 3. minutě si narazil míč Plachta s MaŠem a první jmenovaný polovysoký míč stehnem šťastně tečoval do protipohybu brankáře soupeře - 1:0. Za minutu při naší rychlé kombinaci přiťukl míč doleva Sája na Juru a ten pohotovým bodlem prostřelil gólmana Techniky podruhé - 2:0. I nadále jsme byli aktivnější, ale další naše pokusy brankář soupeře zlikvidoval. V 10. minutě posunul doleva míč MaŠ na Plachtu, ten servíroval na zadní tyč důraznému Ghedovi, jeho první pokus ještě vyblokoval gólman, ale Gheda na zemi hlavičkou míč fantasticky dorazil - 3:0. Ve 12. minutě trefila Technika z trestného kopu břevno naší svatyně. V 16. minutě se poté do úniku dostal osamocený Plachta, ale gólman soupeře jeho pokus skvěle zlikvidoval a stejně tak dopadla podobná akce v zápětí, kdy zakončoval volný Sája. Soupeř zahrozil o minutu později, ale jejich bombu zprava tečoval do protipohybu Kumara Sája, míč skončil těsně mimo naší pravé tyče. V poslední minutě pak měla Technika asi největší příležitost první půle, ale fantastický Kumar nadvakrát vychytal osamoceného útočníka.

Druhá půle začala nepřímým kopem soupeře ze "šestky" po pozdním výhozu Kumara, dělovka soupeřova kapitána skončila těsně nad naší brankou. Vzápětí jsme rozehráli rychlou postupnou akci, kdy Jura vysunul rychle doprava volného Plachtu, ale toho opět parádně vychytal vyběhnuvší gólman Techniky Brno. Ve 23. minutě jsme však zbytečně chybovali v obranné fázi, odraženého míče se zmocnil agilní útočník soupeře a nádhernou dělovkou od levé tyče do pravého horního růžku korigoval výsledek - 3:1. O minutu později zbytečně chyboval v obranné fázi Scarynho, první ránu ještě Kumar skvěle vyrazil, ale odražený míč poslal kapitán soupeře bodlem do levého horního růžku naší branky - 3:2. Ve 25. minutě pak zahrávala Technika rohový kop, na který špatně zareagoval Gheda a jeho protihráč pálil křižně ze šestky přesně k levé tyči naší branky, vyrovnáno - 3:3. Začali jsme opět více bojovat a chtěli jsme vedení opět strhnout na naši stranu. Bohužel po našich rychlých kombinacích nám vždy obrana soupeře nebo jejich brankář v posledních chvílích pokusy likvidoval. Ve 29. minutě nakopl dlouhý míč brankář soupeře na rychlého útočníka a ten z volejte pálil těsně nad branku Kumara. Nepříjemné bylo, že od tého doby jsme si nesměli kvůli 5-ti akumulovaným dovolit faulovat. O pár okamžiků později unikal hned dvakrát v těsném sledu aktivní Gheda, ale vždy jen o pár centimetrů minul. Během dalších několika minut jsme opět vymysleli několik dobrých příležitostí, ale obrana soupeře hodně bojovala a naše útoky rozbíjela. Ve 32. minutě jsme opět rychle zakombinovali, MaŠ přihrál Scarynhovi, ten mu rychle vrátil, ale náš kapitán zazítkoval pouze břevno a hlavičku Plachty stačil gólman soupeře ještě reflexivně vyrazit. O minutu později jsme chybovali v rozehrávce a šikovný útočník soupeře šel sám na Kumara, ten jej však neuvěřitelně vychytal. Ve 38. minutě prozměnu přerušil rozehru soupeře Scarynho a s Jurou šli ve 2 na 1, bohužel první jmenovaný přihrál pozdě, takže z další naší příležitosti nic nebylo. V poslední minutě rychle vysunul po levé straně Jura Sáju, ten servíroval na zadní tyč volnému Scarynhovi, jenž však ve skluzu gólmana soupeře nepřetlačit. To byla obrovská příležitost. Utkání tak nakonec skončilo asi spravedlivou remízou.

Sumarumárum: Dle mého velmi kvalitní utkání jsme rozehráli na výbornou, bohužel ve druhém dějství jsme velmi rychle o svůj tříbrankový náskok přišli a mohli jsme klidně i prohrát. Utkání přelevající se "nahoru - dolů" mohli vyhrát oba soupeři a objektivně myslím, že remíza utkání je spravedlivá a oběma soupeřům sluší. Příští týden jedeme bojovat o body na horkou půdu do Ivančic, kde se utkáme s místním Unitedem.