Arsenal Brno - ASM A 5:2 (1:0)

Divize E - pátek 30.10.2015 - Pohořelice

31.10.2015 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Veselý (Václav Seyfert) 3:1, Václav Seyfert (Ondřej Halas) 5:2

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Ondřej Halas (Skunk), Michal Kroupa (Míša), Jan Mašek (Gheda) - Lukáš Veselý (Scarynho), Václav Seyfert (Sája), Martin Špicl (MaŠ) - Jan Kouřil (Janooch)

V pátek, 30. 10. 2015 od 20,15 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na palubovce v Pohořelicích, kde svoje domácí utkání hraje mistrovský Arsenal Brno. Čekali jsme převelice obtížné utkání, ale chtěli jsme se o výsledek porvat.

Od prvních minut začalo utkání dle očekávaného scénáře. Arsenal držel míč a postupně se svými nákopy na "hrušku" a sklepáváním dostávali do dobrých střeleckých pozic. Kumar vytáhl hned několik bravůrních zákroků a tím držel prozatímní remízový výsledek. Dělovku v 9. minutě vytáhl super zákrokem dokonce na tyč. Naši první příležitost měl v 10. minutě po nástřelu mezi obránce od Míši MaŠ, ale gólman míč skluzem vyrazil. Ve 13. minutě si dobře zakombinovali Jura se Skunkem, ale první jmenovaný vypálil posléze těsně nad. V 16. minutě Jura loboval za obranu, kam zaběhl Skunk, ale jeho teč hlavou gólman soupeře vyrazil. Minutu před koncem poslal při brejku za obranu míč soupeřův skvělý rozehrávač, MaŠ chtěl míč odkopnout, ale Kumar dal signál, že si jde pro míč, bohužel jej ale ještě přetlačil útočník, obešel jej a do prázdné branky otevřel skóre - 1:0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, začali více běhat, ale do finálních zakončení nás zkušený soupeř pouštěl jen sporadicky. Ve 25. minutě napálil obránce Arsenalu míč tvrdě přízemně od půlící čáry a ke zděšení všech se tento "nezbeda" podkutálel po Kumarem do naší svatyně - 2:0. Ve 27. minutě pak uvolnil rychlík Jura Skunka, ale jeho dělovka skončila jen v boční síti. Za minutu dobře zakombinoval Gheda, jenž přihrál pod sebe Jurovi, ten přiťukl na Míšu, který jen těsně minul cíl. Ve 29. minutě pak sklepl na hrušce dlouhý nákop silný domácí "hruškař" doprava na spoluhráče a ten nekompromisní ranou propálil Kumara potřetí - 3:0. Ihned jsme začali hrát power-play, jelikož bylo vidět, že jinak nám to stejně nepůjde. Soupeř nám během prvních minut hned 4x sebral míč, ale jejich pokusy přes celé hřiště končily naštěstí mimo naší branky. Ve 34. minutě se Sájovi otevřela skulina mezi obránci, přihrál na levou tyč Scarynhovi, který prostřlil domácího brankáře - 3:1. Ve 36. minutě jsme na půlce ztratili míč, soupeř jej poslal do prázdné branky, rychlík Skunk jej dobíhal a měl, ale v poslední chvíli špatně vyhodnotil situaci a míč nechal dokutálet k tyči - 4:1. O minutu později hned v počátku další rozehry ztratil míč Sája a Arsenal pohodlně trefil odkrytou branku - 5:1. Ve 38. minutě přihrál Skunk Sájovi, ten obešel obránce a tvrdou ranou pod víko korigoval - 5:2. O minutu později poslal vysoký míč na levou tyč Jura, ten hlavou sklepl před branku Scarynho na MaŠe, ale ten bohužel následně pouze napálil míč do gólmana. Chvíli před koncem ještě pálil od levé lajny Skunk, ale brankář soupeře jeho pokus skvělým zákrokem vytáhl. Během posledních minut kopal opět Arsenal hned několikrát na naši prázdnou svatyni, ale vždy míjel.

Sumasumárum: V dnešním utkání nás velezkušený a silný soupeř jasně přehrál. V průběhu celého zápasu byl Arsenal lepším týmem, škoda jen, dvou prvních, resp.i  4. branky. Ty byly velmi laciné a zhatily naše šance na dobrý výsledek. Na nás sice byla vidět velká vůle, ale mnoho chyb a výborný soupeř byli proti. Arsenalu posíláme velké gratulace a uznání. My se musíme semknout a v příštím domácím utkání s Mitrou se všichni porvat o důležité 3 body.