ASM A - Brikety-pelety Štěpán Vyškov 3:6 (1:1)

Divize E - sobota 21.11.2015 - Tišnov - Hala SSK

21.11.2015 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert (Lukáš Veselý) 1:0, Lukáš Veselý (Martin Plachký) 2:2, Lukáš Veselý (Jiří Mašek) 3:3

Sestava: Petr Ondroušek (Peťas), Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Michal Kroupa (Míša), Ondřej Halas (Skunk) - Václav Seyfert (Sája), Lukáš Veselý (Scarynho), Martin Špicl (MaŠ), Jan Kouřil (Janoch)

ŽK: Václav Burian

V sobotu, 21. 11. 2015 od 20,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání proti silnému soupeři z Vyškova - Pelety-brikety Štěpán. Potřebovali jsme vyhrát, abychom setřásli "deku" z posledních utkání.

Od úvodních minut jsme se soustředili na pozornou obranu a nechali hrát soupeře. Ten více držel míč, ale do větších příležitostí jsme jej nepouštěli. Vyškov svoje pokusy zakončoval mimo branku a jednu velikou šanci, kdy se řítil osamocený hráč na Peťase, náš gólman bravurně vychytal. První naši velkou šanci měl po brejku ve 4. minutě Scarynho, ale vychytal jej gólman soupeře. Poté servíroval Scarynho na zadní tyč na Sáju, ale ten ve skluzu na míč nedosáhl. Do další velké šance vyslal Jura Plachtu, ale ani ten brankáře neprostřelil. Po pár minutách měl opět příležitost po přihrávce od Scarynha Plachta, ale nakonec minul. Sája v 10. minutě pálil nad. Ve 14. minutě vyslal Sája do rohu Scarynha, ten mu servíroval zpět před branku a Sája míč dloubl nad soupeřovým gólmanem - 1:0. O minutu později vyslal do uličky Janoch MaŠe, ale jeho rána k tyči neměla razanci. Do konce první půle zbývalo jen 33 vteřin, soupeřův rozehrávač vypálil z dálky, Peťas míč vyrazil, ale Sájův hráč pohotově vyrovnal - 1:1.

Ihned v první minutě jsme měli velkou šanci, Sája vysunul po levé lajně Plachtu, ten vypálil a odražený míč před prázdnou brankou Jura přestřelil. A tradičně přišel trest, soupeřův hráč přihrál míč na zadní tyč, tam sbíhajícího hráče nepohlídal Scarynho a prohrávali jsme - 1:2. Ve 25. minutě se nadechl k velkému sólu Plachta, přešel přes dva protihráče a přihrál na zadní tyč Scarynhovi, který pohodlně vyrovnal - 2:2. O minutu později podržel na polovině soupeře dlouhý míč MaŠ, vysunul přesnou přihrávkou Míšu, ten podstřelil gólmana, jenž však v poslední chvílí míč ještě dokázal zastavit. A tak přišel opět trest, po kombinaci domácích, pálil ze 12-ti metrů Vyškovský forward, ale Peťas polostřelu bohužel nezastavil - 2:3. Ve 30. minutě vběhl rychlík Jura do obrany soupeře, parádně naservíroval na pravou tyč opět Scarynhovi a ten opět vyrovanal - 3:3. Ve 34. minutě rozehrál Vyškov aut a po kombinaci přihrál do hrušky útočníkovi, kterého trestuhodně neuhlídal kapitán MaŠ a opět jsme po střele k tyči prohrávali - 3:4. Ve druhé půli rozhodčí posuzovali zákroky podivně a na obou stranách hodně rozdílně. Vrcholem byl okamžik dvě minuty před koncem, když po pravé straně pronikal Skunk naservíroval před branku Plachtovi, jenž sám před brankářem zakončoval mimo, jelikož byl jasně faulován, bohužel, rozhodčí mlčel a z protiútoku jsme naopak faulovali my - 6. faul, desetimetrový kop. Tento soupeřův hráč proměnil - 3:5. V power-play jsme měli dvě příležitosti, ale gólmana jsme nedokázali prostřelit a naopak po naší ztrátě míče jsme dostali ještě jednu branku do prázdné - 3:6.

Sumasumárum: Utkání bylo poměrně vyrovnané a vyhrát mohli oba týmy. V první půli jsme měli asi 6 velkých šancí, ale opět nás ta naše žalostná koncovka velmi trápila. Ve druhé půli jsme tahali za kratší konec provazu, a když už jsme v samotném závěru měli zahrávat pokutový kop, rozhodčí nás poškodili a "nůžky" naopak daleko více rozevřeli. Takže opět bez bodu, ach jo.