ASM A - SK Bílovice nad Svitavou 4:5 (2:2)

Pohár FAČR - čtvrtek 17.3.2016 - Tišnov - hala SSK

17.3.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Mašek (Ondřej Halas) 1:2, Martin Špicl (Vojtěch Divácký) 2:2, Jiří Mašek (Ondřej Halas) 3:4, Martin Špicl 4:4

Na penalty: 1:2

Penalty: Jiří Mašek - dal, Jan Mašek - nedal, Ondřej Halas - nedal

Sestava: Petr Ondroušek - Jan Mašek, Jiří Mašek, Jan Maňásek, Martin Plachký - Vojtěch Divácký, Martin Špicl, Ondřej Halas, Martin Mašek

ŽK: Martin Mašek

Ve čtvrtek, 17. 3. 2016 od 19,30 hod., jsme sehráli další pohárové utkání. V 5. kole nám soupeřem byly druholigové Bílovice nad Svitavou. V kombinované sestavě jsme se chtěli pokusit postoupit dále, ale ...

Ve 3. minutě jsme dobře zakombinovali a Jura vyslal křižný pas na kapitána MaŠe do šestky, jeho ránu však fantasticky vyrazil přemísťující se gólman Bílovic. V 5. minutě nás dobře vymotali hosté a na konci kombinace byla parádní rána směřující do pravého horního růžku Peťasovi svatyně - 0:1. Další průběh byl poměrně vyrovnaný a obrany obou týmů fungovaly velice dobře, blokovaly střely a rušily mnohdy dobré kombinace. V 17. minutě jsme si několikrát vyměnili míč, ten se dostal doprava na Diváckého, jenž servíroval na zadní tyč na MaŠe, před ním změnil směr míče obránce a náš zbrklý kapitán neskutečně minul naprosto prázdnou branku !!! O minutu později se opět vyplnilo pravidlo "nedáš - dostaneš" a Bílovice proměnily svoji šanci - 0:2. V 19. minutě si parádně a rychle vyměnili míč Mařa se Skunkem a první jmenovaný krásnou přízemní ranou k pravé tyči korigoval výsledek - 1:2. Během další minuty nejdříve pálil těsně vedle opět Mařa a za chvíli jej napodobil agilní Skunk. Ve 23. minutě zabojoval na obraně hostí Plachta, jeho rána byla blokovaná, míč se dostal k Jurovi, jenž vymotal obránce, ale poté jen těsně minul. Ve 24. minutě jsme po faulu na Mařu rozehráli trestný kop, Jura přihrál přes šíři hřiště na Diváckého, ten nastřelil míč před branku, kde jej špičkou sálovky tečoval MaŠ a se štěstím o levou tyč vyrovnal - 2:2.

Druhý poločas jsme nezačali dobře, nechali jsme obránce soupeře projít až před naši šestku a poté jeho skrytá rána prošla přesně k pravé tyči naší branky - 2:3. Ve 32. minutě přetlačit důrazný Gheda obránce, dostal se ke střele, ale jeho následnou dělovku famózně vyrazil gólman soupeře. Ve 37. minutě provedly Bílovice brejkový výpad, který byl zakončen křižnou ranou, jenž vyrazil Peťas se štěstím na tyč. Ve 40. minutě jsme parádně zakombinovali, Jura provedl nástřel na zadní tyč, kde zakončoval volný Plachta, ale opět jej skvěle vychytal brankář Bílovic. Následně zakončoval po rohu Skunk, ale těsně minul cíl. Ve 43. minutě zahrály Bílovice míč na "hruškaře", ten se obtočil okolo Jury a přihrál na nabíhajícího spoluhráče, přihrávku přerušil vracející se MaŠ, přihrál malou domů na Peťase, se kterým se však špatně domluvil a míč směřoval do naší branky. Peťas se sice ještě vrátil, ale promávl míč a ten skončil v naší brance - 2:4. O minutu později vypíchl míč soupeři Jura a se Skunkem šli 2 na 1, Jura si narazil se svým běžícím spohráčem a do prázdné branky korigoval - 3:4. Ve 45. minutě šly naopak do stejného brejku Bílovice, útočník obešel i Peťase, ale z prázdné branky vykopl míč skvěle se vrátivší Divácký. Prakticky z protiútoku sebral v útočné fázi míč obránci Bílovic Jura, jeho dělovku vyrazil gólman soupeře a odražený míč z otočky pálil MaŠ, těsně vedle. Soupeře jsme v závěru zmáčkli a minutu před koncem vypálil na branku Jura míč, gólman míč vyrazil a následně odkopem trefil MaŠe, který skluzem vyrovnal - 4:4.

V penaltovém rozstřelu jsme poté bohužel neuspěli. Úvodní penaltu sice proměnil Jura, následně však Gheda trefil gólmana a Skunk pravou tyč. Bílovice byly bezchybné a proto postupují do dalšího kola. Nám se konečnou stalo opět 5. kolo. Stínem utkání je zranění Maři, který si již letos asi nezahraje. Přejeme co nejrychlejší uzdravení.

Sumasumárum: Myslím, že utkání nemělo špatnou kvalitu a oba týmy předvedli hned několik povedených akcí. Škoda mnoha neproměněných tutovek, především náš kapitán se musí stydět !!! Nakonec se nám v závěru podařilo vyrovnat, ale v penaltové loterii jsme bohužel neuspěli. Nyní nás čeká utkání roku s výbornými Hustopeči.