ASM A - 1. FC Květnice Tišnov 3:8 (2:3)

Divize E - sobota 22.10.2016 - Tišnov - hala SSK

22.10.2016 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Veselý (Ondřej Halas) 1:2, Kryštof Večeřa (Martin Plachký) 2:2, Ondřej Halas (Jiří Mašek) 3:7

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Ondřej Halas (Skunk), Jan Mašek (Gheda) - Lukáš Veselý (Scarynho), Michael Malásek (Michal), Kryštof Večeřa (Krištofinho), Martin Špicl (MaŠ), Václav Seyfert (Sája)

ŽK: Václav Seyfert, Jiří Mašek, Kryštof Večeřa, Ondřej Halas

V sobotu, 22. 10. 2016 od 20,00 hod., jsme v domácí tišnovské hale SSK sehráli další mistrovské utkání. Čekalo nás další hodně očekávané derby s Květnicí Tišnov. Návštěva byla hojná, cca 180 diváků bylo připraveno na fajn futsalový zážitek.

Hned v první minutě zahrozila Květnice, ale ránu soupeře nadvakrát kryl Kumar. Ve 3. minutě zahrála Květnice další nástřel z autu, bohužel se rozestoupila zeď a Kumar nestihl reagovat - 0:1. V 5. minutě jsme poprvé zahrozili také my, Michal utekl po pravé straně, nastřelil na zadní tyč na Skunka, ten však minul. V 8. minutě dobře zakombinovali Jura s Krištofinhem, první druhém přiťukl patičkou, ale Krištofinho minul. O pár vteřin později po dlouhém výhozu na protihráčova útočníka zapískal rozhodčí faul a kopala se penalta, kterou Kumar bravůrně zlikvidoval. V 10. minutě dobře zakombinoval Krištofinho se Skunkem, ale druhý jmenovaný trefil jen gólmana hostí. Ve 12. minutě jsme šli do brejku, Jura ale nastřelil protihráče a za obranou se tím objevil osamocený útočník domácích a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. O minutu později dobře prošel přes protihráče Krištofinho, ale poté těsně minul cíl. Ve 14. minutě utekl po pravé straně Skunk, naservíroval na zadní tyč Scarynhovi a ten korigoval výsledek - 1:2. O minutu později přiťukl míč Plachta Krištofinhovi, ten šel sám na gólmana a mezi nohama vyrovnal - 2:2. V 16. minutě jsme hodně soupeři zatopili před jejich brankou, Skunka vychatal gólmana a Plachta pálil těsně mimo. V 17. minutě pak Květnice zatáhla míč po levé straně, jejich útočník obešel Juru a střelou přesně k tyči opět dostal soupeře do vedení - 2:3. Minutu před koncem prvního dějství přihrál Jura na Scarynha, ale ten bohužel nastřelil jen brankáře. Pár vteřin před koncem pálil ještě Plachta, ale rovněž neuspěl. Na druhé straně po brejku zakončovali hosté těsně mimo.

Ve 22. minutě jsme ztratili míč při naší kombinaci a soupeř postupoval ve 2 na 1, následovala rána, kterou bohužel Kumar propustil za svá záda - 2:4. Za dalších 15 vteřin bylo prakticky rozhodnuto, další ztráta při naší útočné snaze, brejk 3 na 1 a rána do prázdné branky na zadní tyči - 2:5. Snažili jsme se otevřít hru a s výsledkem ještě něco udělat, to byla přesně voda na soupeřův mlýn. Ve 25. minutě nás soupeř zatlačil, Kumar zlikvidoval jejich pokus, ležící protihráč Květnice si však míč přitáhl rukou a v leže překonal opět nemotovného Kumara - 2:6. Ve 27. minutě vyslal do kontru Plachta Krištofinha, ale ten napálil jen gólmana. O minutu později zachyboval při rozehře Jura a Kumara loboval hostující útočník, trefil jen břevno. V téže minutě jsme dobře zakombinovali a po Jurově přihrávce pálil Gheda jen do levé tyče. Ve 32. minutě asistoval Jura míč Krištofinhovi, ale ten pálil jen těsně vedle. Sám Jura o minutu později byl v podobné pozici, ale nastřelil jen skvělého brankáře hostů. Ve 34. minutě sehrála Květnice další z rychlých brejků, lobem byl vyslán útočník a Kumar tento jeho lehký pokus opět bohužel nezachytil - 2:7. O minutu později po naší kombinaci byl faulován v pokutovém území Gheda, ale následnou penaltu Krištofinhovi vychytal hostující gólman. Ve 36. minutě nejdříve poslal Jura nadýchaný míč za obranu na Skunka, jenž přestřelil, za pár vteřin si však oba akci zopakovali, Jura poslal Skunkovi míč mezi obránce a ten obstřelil i gólmana Květnice - 3:7. Ve 37. minutě utekl po pravé straně domácí útočník, přešel, přes Skunka, položil si Kumara a patičkou zapečetil dnešní utkání - 3:8.

Sumasumárum: Co k tomu říct, snažili jsme se hrát otevřený futsal a na to jsme doplatili. Po úvodních brankách soupeře jsme dokázali vyrovnat a jen smolně jsme se nedostali do vedení. Rychlé dvě branky v úvodu druhé půle rozhodly o celém utkání. Poté jsme se snažili něco s utkáním udělat, ale vytvářeli jsme okna v naší obraně, čehož soupeř 100% využíval. Nevadí, jedeme dál a příští týden se musím dobře připravit na FC Kloboučky.