2.12.2016 - MaŠ

Naše branka: Ondřej Halas (Jiří Mašek) 3:1

Sestava: Petr Ondroušek (Peťas) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Ondřej Halas (Skunk) - Jan Mašek (Gheda), Lukáš Veselý (Scarynho), Václav Seyfert (Sája), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Ondřej Halas, Martin Plachký, Václav Seyfert, Lukáš Veselý, Martin Špicl

V pátek, 2. 12. 2016 od 20,15 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Pohořelicích, kde nás hostila stará známa Technika Brno, tedy ne moc oblíbený soupeř. Po dvou prohraných utkáních v řadě jsme chtěli vyhrát, ale věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého.

Hned v první minutě jsme dobře zakombinovali, Plachta přihrál pod sebe na MaŠe a ten pálil blodlem k pravé tyči, ale domácí gólman míč bravůrně vytěsnil nohou míč na tyč. O minutu později špatně zablokoval přihrávku soupeře Gheda, Peťas zůstal ležet na zemi a pro útočníka domácích nebyl problém darovaný míč zasunout - 1:0. Prakticky ihned z po rozehrávce servíroval Jura míč před branku na nabíhajícího Ghedu, ale jeho ránu opět fantasticky vyrazil brankář Techniky na roh. Za chvíli zprava pálil MaŠ, ale gólman míč opět zlikvidoval. V 5. minutě fauloval Skunk 10 metrů před naší brankou a špatně postavený Peťas pustil míč z trestného kopu za svá záda podruhé - 2:0. V 9. minutě obral o míč obránce Jura a šel sám, bohužel opět si na strážce domácí svatyně nepřišel. V 17. minutě po Jurově přiťuknutí zakončoval Sája, ale trefil pouze tyčku. O minutu později jsme pošesté faulovali-nefaulovali (to co dnes předváděl pan rozhodčí Šenkýř bylo tedy silné kafé) a následoval 10-ti metrový kop, který domácí kapitán ranou k tyči proměnil - 3:0. V téže minutě vyvezl míč Gheda, přetlačil domácího obránce, k míči se dostal MaŠ, jeho ránu vyrazil brenkář Techniky a Gheda dorážel opět pouze do tyče. Těsně před koncem poločasu měli ještě velikou příležitost domácí, ale osamocený útočník naši branku přestřelil.

Ve 21. minutě jsme dobře zakombinovali, Jura vyslal uličkou Skunka a ten parádním lobem korigoval utkání - 3:1. Ve 24. minutě narazil na šestku míč MaŠ Scarynhovi, ale jeho ránu do prázdné branky zblokoval obránce. Ve 27. minutě zbytečně ztratil míč na půlce Gheda, soupeř postupoval ve 2 na 1 a parádně nás vykombinoval do prázdné branky - 4:1. O minutu později trestuhodně ztratil míč Sája, na půlce obdržel míč osamocený hráč soupeře a po sólu bodlem procedil míč za Peťasova záda - 5:1. Poté jsme šli do power-play, ale bez žádného zásadního výsledku, naopak jsme rychle a špatně zakončili a gólman domácích přes celé hřiště zvýšil - 6:1. Ve 32. minutě opět zbytečně ztratil míč Sája a musel faulovat, soupeř zakončil těsně vedle - žlutá karta pro Sáju. O minutu později přiťukl míč Scarynho na šestku MaŠovi a i jeho ránu vyblokoval obranný val domácích. Ve 34. minutě ztratil zbytečně míč na půlce Sája a Technika opět a prozměnu do prázdné branky skórovala - 7:1. Ve 38. minutě rozhodčí nepískl na půlce faul na Scarynha, naopak po jeho ztrátě míče pískal faul proti nám okamžitě, "desítku" však Peťas vyrazil. V poslední minutě ale faul-nefaul Plachty zapískal a gólman domácích se tentokráte nemýlil - 8:1.

Sumasumárum: Trapný, směšný a bezzubý výkon celého našeho týmu bez výjímky !!! Připadal jsem si, jako bychom právě dnes hráli první utkání někde v základní brněnské třídě. Milión zkažených přihrávek, u každého míče pozdě, mraky chyb a minel. Hra bez pohybu, špatné řešení situací. Pokud si to každý z nás ve své hlavě rychle nesrovná, nemůžeme v dalších utkáních očekávat jakékoliv body. Já osobně si na rozhodčí nikdy nestěžuji, ale to, co předvedl dnes pan Šenkýř byl totální výsměch a zbytečně utkání vyhrotil. Snad to nebylo nic cíleného. No a kdo bude hrát příštý týden proti Mitře ? To tedy vůbec netuším .......