R. I. P. B - ASM B 3:5 (2:1)

2. třída, skupina C - neděle 23.10.2016 - Brno - Jundrov

23.10.2016 - MaŠ

Naše branky: Michael Malásek (Jiří Mašek) 1:1, Michael Malásek (Jan Smejkal) 3:2, Jan Smejkal (Jiří Mašek) 3:3, Martin Špicl (Jiří Mašek) 3:4, Martin Špicl (Michael Malásek) 3:5

Sestava: Marek Divácký - Jan Maňásek, Jiří Mašek, Michael Malásek - Vojtěch Divácký, Jan Smejkal, Martin Špicl

V neděli, 23. 10. 2016 od 9,50 hod., jsme sehráli dnešní druhé mistrovské utkání, soupeřem nám byla rezerva týmu R. I. P. Chtěli jsme vyhrát a chtěli proto udělat vše.

Ihned v úvodu obral o míč Michal protihráči, přihrál doleva na MaŠe, ale ten místo vrácení míče zpět volil ránu do boční sítě. O pár okamžiků později servíroval Jura na zadní tyč opět MaŠovi, ale ten napálil míč pouze do gólmana. V 5. minutě obral o míč protihráče MaŠ, ale osamocený před brankářem jej bohužel opět jen trefil. V 8. minutě se vůbec k první ráně dostal soupeř, Mara míč vyrazil, ale zpět k nohám soupeřova útočníka, který pohodlně otevřel skóre - 1:0. Ve 12. minutě rozehrál Smyk roh na Juru, ten nastřelil na zadní a Michal pohodlně vyrovnal - 1:1. V 18. minutě jsme při rozehrávce ztratili míč a na MaŠe šli domácí ve 2 na 1, MaŠ propadl, útočník si obešel i Maru a do prázdné branky opět dostal R. I. P. do vedení - 2:1. Soupeř mohl ještě další branku přidat vzápětí, Mara byl již překonán a ránu směřující do odkryté branky vykopl skvěle Divácký.

V úvodu druhého dějství jsme soupeře rozebrali, Jura prošel středem pole, přihrál na Diváckého, jenž servíroval na zadní tyč ještě MaŠovi, ale ten na dlouhou nohu míčem branku netrefil. Za nedlouho pálil z dobré pozice Jura, ale ránu mířící do levého horního růžku, vyrazil gólman soupeře na roh. Ve 30. minutě zahrávali domácí trestný kop a jeho exekutor trefil přesně "škvíru" u levé tyče - 3:1. O dvě minuty později jsme šli ve 3 na 2, Smyk přihrál doběhu Michalovi, ten si zasekl a parádní dělovkou k levé tyči korigoval výsledek - 3:2. Za minutu pálil po další kombinaci Jura opět do tyče, no dnes to tedy na naší straně hodně zvonilo. Ve 35. minutě jsme zahrávali na šestce soupeře nepřímý kop, ale Jura napálil pouze obránce ve zdi. Ve 39. minutě jsme již chystali hru bez brankáře, ale MaŠ si vyměnil dvakrát míč s Jurou, ten poté zkusil zleva vypálit, zblokovaný míč se dostal až k nekrytému Smykovi a ten do prázdné branky vyrovnal - 3:3. O pár vteřin později obral protihráče o míč Jura, postupoval středem sám a nakonec přihrál na zadní tyč MaŠovi, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:4. Parádní obrat v závěru. V posledních vteřinách ještě z autu vyslal dlouhý lob Michal na MaŠe, ten se nacpal před obránce, hlavou si jej přehodil a následně dělovkou do levého horního růžku zapečetil dnešní utkání - 3:5.

Sumasumárum: Dnešní druhé utkání bylo z naší strany přímo protrápené. Byli jsme lepší, ale hodně jsme kazili, nemohli trefit branku a kazili i ty nejvyloženější příležitosti. Naopak soupeř nás školil z efektivity. Díky parádnímu obratu v posledních dvou minutách jsme však utkání utrhli pro naše barvy a to se cení.