Madrid - ASM B 6:3 (3:0)

2. třída, skupina C - neděle 9.4.2017 - Brno - Srbská

9.4.2017 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Michal Kroupa) 3:1, Jan Kouřil (Martin Špicl) 4:2, Martin Špicl (Vojtěch Divácký) 6:3

Sestava: Marek Divácký - Michal Kroupa, Martin Midrla, Jakub Halas - Vojtěch Divácký, Jan Smejkal, Jan Kouřil, Martin Špicl

ŽK: Vojtěch Divácký, Martin Špicl

V neděli, 9. 4. 2017 od 13,10 hod., jsme sehráli zahajovací utkání jarní části letošní sezóny. Soupeřem nám byl lídr soutěže, velmi silný tým Madridu, kterého jsme dokázali v posledním podzimním utkání porazit těsně 3:2.

V úvodních minutách započala taktická vyrovnaná bitva, ve které v úvodu dvakrát zahrozil Madrid, ale Mara byl pozorný. Do první šance vyslal MaŠ nákopem za obranu Janocha, ale ten vybíhajícího strážce neprostřelil. Po chvíli vysunul po narážečce do šance Míša MaŠe, ale jeho střelu v tísni zlikvidoval domácí gólman. Asi v polovině prvního dějství si soupeř dobře narazil míč, my naopak propadli při bránění a parádní rána do pravého horního růžku znamenala vedení Madridu - 1:0. Ihned po další akci bohužel zazmatkoval při rotovaném míči náš brankář a pro dobíhajícího útočníka domácích nebyl problém zvýšit - 2:0. O minutu později jsme dotřetice po trestném kopu a následném doraženém míči inkasovali - 3:0. V poslední minutě jsme soupeře dobře vyšachovali, Janoch si obhodil posledního obránce a byli jsme ve 3 před gólmanem Madridu. Janoch servíroval osamocenému Kubovi před prázdnou branku, ale ten neskutečně dokázal tuto megatutovku neproměnit.

Ve druhé půli jsme začali aktivně a po kombinaci Diváckého s MaŠem pálil první jmenovaný do břevna. Za pár minut pálil ze středu opět MaŠ, ale zblokovaná rána prošla jen mezi nohama ležícího brankáře a poté ji zastavila tyč. Madrid si zkušeně hlídal průběh, nikam se nehnal a my museli dobívat jejich tvrz. Nepřesně pálili z dobré pozice Kuba, poté z úhlu Divácký. Asi ve 30. minutě pak přihrál do středu hřiště Míša MaŠovi, ten vypálil a tečovaná rána prošla šťastně až k levé tyči domácího gólmana - 3:1. Po pár minutách vyšachoval MaŠe i Smyka domácí "šutér" Havelka a křižnou přízemní ranou zvyšoval vedení domácích - 4:1. Vzápětí obral důrazný MaŠ obránce o míč na hrušce a přihrál přesně na zadní tyč číhajícímu Janochovi, jenž pohodlně korigoval - 4:2. Pět minut před koncem jsem zkusili power-play, ale naše věčná netrpělivost při této herní situaci vyprodukovala jen hrubky v rozehře Diváckého a Mary, Madrid trestal 100% - 6:2. V poslední minutě jsme dostali možnost rozehrávat nepřímý kop, po přiťuknutí od MaŠe pálil Divácký jen do obránce, ještě jej však na míči přetlačil a MaŠ vymetl levou pavučinku branky domácích - 6:3.

Sumasumárum: Utkání jsme začali s ohledem na naši sestavu trpělivě a prvních deset minut jsme dodržovali i taktiku. Poté přišla fatální tříminutovka, ve které zkušení domácí prakticky utkání rozhodli. Ve druhé půli jsme zariskovali hrou bez brankáře, ale bohužel zde jsme svoje šance na nějaký ten bodík pohřbili svojí netrpělivostí a hrubkami.