25.4.2017 - MaŠ

Naše branky: Jakub Halas (Vojtěch Divácký) 1:0, Lukáš Veselý (Martin Špicl) 2:0

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Halas, Jan Maňásek, Petr Hvízdal, Lukáš Veselý - Vojtěch Divácký, Jan Kouřil, Jan Smejkal, Martin Špicl

ŽK: Vojtěch Divácký

V neděli, 23. 4. 2017 od 13,10 hod., jsme nastoupili k dnešnímu druhému utkání, tentokráte byl naším sokem tým Starobrna. Podzimní utkání skončilo remízou, tak jsme byli zvědavi, jak dopadne dnešní odveta.

Ihned od počátku se utkání podobalo tomu předchozímu. Vyrovnaný boj s minimem příležitostí na obou stranách. Starobrno mělo v úvodu dvě velké příležitosti, ale první lapil skvělý Jindra a i druhou, MaŠem tečovanou ránu soupeře Jindra fantasicky vytěsnil. Na druhé straně jsme dobře zakombinovali, Kuba přihrál doprava do náběhu MaŠovi, ale ten netrefil branku. Signál z prvního zápasu si zopakovali po rohu MaŠ s Nikotinem, ale druhý jmenovaný byl skvěle vychytán brankářem Starobrna. V další akci se na půlce šikovně uvolnil MaŠ, šel sám na brankáře zprava, ale asi zbytečně volil ještě přihrávku na nabíhajícího Smyka, kterou však přečetl obránce. Po rohu pálil Janoch mimo a kapitán Buldog se dral od rohového kopu do zakončení, avšak nakonec byl ubráněn. Poločas zakončila poměrně velká příležitost Starobrna, ale Jindra dnes byl prostě neprůstřelný.

I ve druhém dějství se hrálo především uprostřed umělého trávníku, avšak soupeři pomalu ale jistě začaly ubývat síly a my se více a více tlačili před jeho svatyni. Ve 32. minutě přihrál do středu Divácký Kubovi, ten si sebevědomě hodil obránce a přízemní dělovkou o tyč parádně otevřel skóre - 1:0. I nadále jsme byli lepším týmem, avšak soupeř jedinkrát zazlobil, my jsme zazmatkovali v bránění a nešetrný zákrok Diváckého na hranici šestky byl rozhodčími vyhodnocen jako penalta. U té však kapitán hostí nezachoval chladnou hlavu a Jindra jeho pokus vykopl do zámezí. Prakticky hned po rozehrávce získal míč Scarynho, přihrál doprava nabíhajícímu MaŠovi, jenž mu ještě vrátil na zadní tyč a první jmenovaný jistě prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0.

Sumasumárum: Po vyrovnané první půli to už vypadalo, že dnes v našich utkáních branku nauvidíme a nezažijeme. Po skvělé individuální akci Kuby jsme však šli do vedení a opět díky skvělému výkonu Jindry jsme nakonec utkání přeci jen zaslouženě dotáhli do vítězného konce. Jindra - 2. utkání - 2. nula !!! Gratulujeme.