Divize E - sobota 14.10.2017 - Tišnov - hala SSK

14.10.2017 - MaŠ

Naše branka: Tomáš Zdražil 1:0

Sestava: Josef Chrápavý (Pepe) - Lukáš Panovský (Pap), Tomáš Zdražil (Simčuk), Martin Plachký (Plachta), Michael Malásek (Michal) - Jaroslav Šnédar (Jara), Tomáš Marvan (Marv), Ondřej Halas (Skunk)

V sobotu, 14. 10. 2017 od 20,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání na domácí palubovce. Soupeřem nám byl silný PRO-STATIC Blansko. Hosté přijeli s jedním hráčem na střídání, kterého ani nakonec nevyužil, ale i tak jsme věděli, že jsou individuálně hodně dobří.

Hned v první minutě pálil zleva tvrdě Pap, ale jen těsně křižně minul cíl. Od té doby se prakticky do konce utkání odehrával stejný scénář. Blansko drželo míč, my poctivě bránili a šance na obou stranách minimální. V 9. minutě se okolo kapitána Plachty obtočil na šestce útočník soupeře, ale branku minul. Ve 13. a poté v 16. minutě měli podobnou příležitost opět hosté stejným hráčem, ale Pepe vždy reflexivními zákroky podržel naše barvy. V 17. minutě se prodral ke střele Marv, ale jeho pokus vytěsnil hostující brankář na roh. V 18. minutě pak pronikal Skunk, byl faulován, ale stihl vypálit a jeho ránu zvedl gólman hostí jen do pravého horního růžku, bohužel rozhodčí naši výhodu nenechal. Ve stejné minutě pálil nejlepší hráč Blanska David Bednář těsně mimo. V 19. minutě pak obral o míč soupeřova obránce Simčuk, obešel dalšího obránce a parádní křižnou ranou otevřel skóre - 1:0. V poslední minutě první půle se opět obtočil nebezpečný útočník soupeře okolo našeho obránce Plachty a naštěstí vypálil těsně mimo.

I ve druhé půli hra porobíhala dle nastaveného scénáře. Ve 23. minutě jsme propadli při bránění nevinné akce soupeře, ten rozehrál doleva, odtud skrytě vypálil útočník a procedil trošku se štěstím míč za záda Pepeho - 1:1. O tři minuty později nás Blansko opět dobře vykombinovalo a na šestce zakončoval zcela volný hráč, naštěstí přestřelil. Ve 31. minutě zahrával PRO-STATIC trestný kop, ale ten Pepe výborným zákrokem vyrazil. Z protiútoku zakončoval rychle a tvrdě Skunk, ale gólman soupeře jej vychytal. Ve 34. minutě šel PRO-STATIC do brejku a ten zakončil ranou do břevna. O dvě minuty později opět zakončoval z hrušky soupeřův "šestkař", ale Pepe jeho pokus skvěle vykrokoval. Závěr utkání již soupeř držel míč a čekal na konec, v posední vteřině ještě nastřelil vysoký míč před naši branku, jeho spoluhráč hlavou míč tečoval do břevna a od něj se míč odrazil na brankovou čáru, naštěstí.

Sumasumárum: Dnešní utkání bylo hodně o taktice a rozhodně nebylo pro 80 zdejších diváků nijak extra koukatelné. Soupeř po většinu utkání držel míč a byl nebezpečnější. My jsme se snažili neotvírat hru a trpělivě vyčkávat na možná jedinou chybu v utkání. Skvělou brankou v podání SImčuka jsme se ujali vedení, bohužel jsme poměrně lacině o toto přišli v úvodu půle druhé a nakonec soupeř byl blíže ke 3 bodům. S bodem jsme nakonec spokojeni.