ASM A - Nasan 4:3 (1:1)

Divize E - sobota 18.11.2017 - Tišnov - hala SSK

18.11.2017 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas 1:1, Tomáš Zdražil (Ondřej Halas) 2:1, Tomáš Zdražil (Tomáš Marvan) 3:1, Ondřej Halas (Lukáš Panovský) 4:2

Sestava: Jindřich Borkovec - Michael Malásek, Martin Plachký, Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský - Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Ondřej Halas, Jan Mašek

ŽK. Martin Plachký

V sobotu, 18. 11. 2017 od 20,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání na domácí palubovce. Soupeřem nám byl exdruholigový tým - Nasan Brno. Po dvou porážkách jsme chtěli naplno bodovat, na druhou stranu jsme věděli, že Nasan je velmi zkušený tým s nacvičenými signály a rychlými přechody do protiútoku.

A utkání pro nás nezačalo dobře. Nasan zahrál hned v první minutě nacvičený aut, nástřel na zadní tyč, kde zakončil sběhnuvší útočník - 0:1. Ve 4. minutě se dostal do zakončení bodlem Simčuk, ale minul. V 6. minutě podržel na hrušce míč Marv, proti noze poslal Skunkovi, ale jeho dělovku vyrazil skvělý hostující brankář na roh. V 8. minutě se prodral po pravé straně Marv, ale minul, Po rohu pálil opět Marv, ale brankář soupeře byl nepřekonatelný. O minutu později si dobře narazili míč kapitán Plachta s Jarou, avšak Plachtu parádním zákrokem vychytal gólman Nasanu a stejně tak neproměnil Plachta následnou další střelu. Ve 14. minutě pronikal sám Jara, ale znovu jej vychytal brankář soupeře. V téže minutě zahrozil po rychlém přechodu na naši polovinu Nasan, ale těsně minul Jindrovu branku. V 16. minutě jsme opět soupeře zatlačili, z dobré pozice pálil Simčuk, obránci však míč zblokovali, tak se do něj opřel ze 12-ti metrů Skunk a nechytatelnou dělovkou trhal sítě - 1:1. O minutu později zahrával Skunk trestný kop, ale gólman hostí byl opět proti a vystřihl další skvělý zákrok. V poslední minutě prvního dějství pálil po naší dobré kombinaci Plachta, ale byl vychytán a stejně tak skončilo jeho zakončení po parádní křižné přihrávce od Skunka.

Ve 22. minutě jsme skvěle zakombinovali, Simčuk uvolnil Marva, ten posunul doleva na Papa, ale jeho projektyl opět skončil na rukavicích gólmana Nasanu. Ve 24. minutě parádně uvolnil Skunk do uličky Simčuka a ten za pomocí teče obránce o pravou tyč dostal naše barvy do vedení - 2:1. O minutu později Simčuk utekl po pravé straně dával před prázdnou branku Skunkovi, ale ten byl bohužel vyblokován obráncem. Po další akci razítkoval Gheda ranou pravou tyč. Ve 28. minutě se pustil hned do 3 protihráčů Marv, prošel až před gólmana, lobem uvolnil Jaru, ale ten branku z bezprostřední blízkosti přestřelil. Ve 30. minutě si narazil míč Simčuk s Jarou hrajícím na hrušce, ale pálil jen do levé tyče. V další akci se prodral důrazný Marv až před gólmana Nasanu, ale ten jen v poslední chvíli skvěle vychytal. Ve 35. minutě jsme v obraně neskutečně propadli a před Jindrou se ocitl osamocený hráč soupeře, naštěstí minul branku. V další akci soupeře pálil po narážečce útočník Nasanu zprava, ale Jindra se rychle přemístil a famózním zákrokem vyrazil na roh. Ve 34. minutě vyvezl míč z obranného pásma kapitán Plachta, servíroval na pravou tyč Ghedovi, ale ten na místo rány z první zpracoval, a pak jeho ránu vychytal gólman. Ve 35. minutě utekl po pravé straně Marv, ve skluzu vrátil pod sebe Simčukovi, který neskutečnou dělovkou pod víko nekompromisně zvyšoval naše vedení - 3:1. Ve stejné minutě jsme ale opět propadli v bránění, na křižnou přihrávku si zaběhl útočník hostí a ranou k tyči nedal Jindrovi šanci - 3:2. Ve 37. minutě byl v průniku po levé straně faulován Simčuk a hostující obránce se musel po druhé ŽK poroučet. Přesilovku jsme odehráli skvěle, 2 minuty jsme drželi míč, na konci obešel 2 protihráče Skunk a přesnou ranou k pravé tyči skóroval - 4:2. Soupeř přešel do power-play, ve které jsme jej do ničeho nepustili, až při kostrbaté akci 10 vteřin před koncem korigoval výsledek hostující kapitán Rampula - 4:3.

Sumasumárum: Dnešní utkání nebylo vůbec jednoduché, už jen kvůli tomu, že jsme hned v první minutě prohrávali. Dokázali jsme však soupeře postupně přehrávat a tvořit si příležitosti. Do poločasu dal důležitou vyrovnávající branku Skunk a ve druhé půli jsme utrhli vedení na naši stranu. Soupeř svoji kůži neodevzdal rozhodně lacino, ale my nakonec zaslouženě udrželi všechny 3 body doma. Ostrou premiéru si odbyl v naší branci Jindra a zachytal skvěle, tým podržel. Příští týden jedeme na horkou půdu do Pohořelic, kde změříme síli se silným brněnským Arsenalem.