Arsenal Brno - ASM A 6:5 (3:4)

Divize E - pátek 24.11.2017 - Pohořelice

24.11.2017 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Jan Mašek) 0:1, Tomáš Zdražil (Tomáš Marvan) 0:2, Lukáš Panovský (Tomáš Zdražil) 2:3, Lukáš Panovský (Tomáš Marvan) 3:4, Ondřej Halas (penalta) 4:5

Sestava: Josef Chrápavý - Michael Malásek, Martin Plachký, Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil - Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Jan Mašek, Ondřej Halas

ŽK: Tomáš Zdražil, Tomáš Marvan

V pátek, 24. 11. 2017 od 20,15 hod., jsme sehráli další mistrovské divizní utkání. Na palubovce v Pohořelicích nás hostil domácí Arsenal Brno. Čekalo se vyrovnané utkání dvou sousedů v tabulce a očekávání se také naplnilo.

A úvod patřil našemu týmu. Ve 2. minutě pálil zprava Jara, ale brankář domácích míč vytěsnil. Z následného nástřelu razítkoval Pap levou tyč a tuto minutu zakončil další tečovanou dělovkou Pap, při které stálo při domácích opět veliké štěstí. O minutu později zahrozil poprvé také Arsenal, ale únik zprava vyrazil Pepe na roh. Do protiútoku vysunul Simčuk Marva, ale toho vychytal včas gólman Arsenalu. Ve 4. minutě si od půlky narazil míč s Ghedou stojícím na hrušce Skunk a parádním lobem otevřel skóre - 0:1. Domácí mohli vyrovnat vzápětí, ale Pepe fantasticky vyrazil samostatný nájezd. V 5. minutě pálili domácí po rohu, ale další výborný zákrok si připsal náš brankář. V 6. minutě přihrál za obranu parádně Marv Simčukovi a ten chytrou ranou k pravé tyči zvyšoval vedení - 0:2. V 9. minutě jsme chybovali v obraně a jen díky dvěma zákrokům Pepeho jsme neinkasovali. O minutu později šel sám Skunk, ale tentokráte jeho lob gólman domácích vychytal. Ve 12. minutě pálil domácí rozehrávač za 12-ti metrů, Pepe vyrazil, stejně tak si poradil z dorážkou, ale na další ránu domácího šutéra o tyč již byl krátký - 1:2. Za minutu bylo vyrovnáho, když jsme tradičně propadli při bránění a osamocený útočník bodlem propálil vše - 2:2. Za 10 vteřin se po Simčukově přistrčení opřel do míče z půlky Pap a přepychově trefil k levé tyči - 2:3. V 15. minutě mohl Arsenal vyrovnat, ale Pepe byl proti, bohužel po nástřelu z následného rohu, Jara nepokryl hráče a ten vymetl levý horní růžek - 3:3. O minutu později nás opět Pepe podržel při šanci domácích, na druhé straně upaloval sám Simčuk, ale byl faulován. Trestný kop Papa lapil strážce domácí svatyně. V 19. minutě jsme zamkli domácí, Marv vypálil, do odraženého míče se pak opřel Pap a za pomocí teče domácího hráče procedil míč do branky Arsenalu počtvrté - 3:4.

Ve 22. minutě vystřihl parádní zákrok Pepe, když nastřeloval na zadní zprava domácí útočník. Ve 23. minutě přerušil rozehru soupeře Gheda, vysunul Skunka, který šel sám, obstřelil brankáře, ale těsně minul. Ve 24. minutě vychytal další velikou šanci domácí náš brankář. V téže minutě jsme ale propadli, domácí si narazili míč, první ránu ještě Pepe vyrazil, druhou vyhlavičkoval Michal na břevno, ale poté již útočník domácích procpal míč do naší sítě - 4:4. Ve 26. minutě nastřeloval na zadní tyč Pap, ale těsně před Jarou zblokoval míč obránce a jen o centimetry minul vlastní branku. O minutu později jsem bušili do domácích, Plachta přihrál Simčukovi, ten obešel 2 protihráče, ale jeho ránu zastavilo břevno. Následně byl faulován při zakončení ve vápně Jara a Skunk penaltu nekompromisně proměnil - 4:5. Ve 30. minutě zase "štrykoval" v šestce domácích Marv, poté nezjištně servíroval Jarovi, ale jeho ránu do prázdné branky vyrazil obránce na roh. Příležitost Arsenalu ihned po výhozu zase přerušil včasným výběhem Pepe. Ve 33. minutě servíroval Gheda Skunkovi, obránce srazil míč, poté přes dva protihráče pronikal agilní Simčuk, jeho rána byla zblokovaná a celou akci zakončil dělovkou těsně nad Pap. Ve 34. minutě si narazili míč Skunk s Marvem, první jmenovaný udržel míč na obráncích a lobem přehodil brankáře, bohužel těsně minul cíl. Po další tvrdém násřelu Skunka bohužel Plachta do prázdné branky nepoklidil a to bylo asi rozhodující. Ve 35. minutě nastřelili domácí z trestného kopu pravou tyč. Ve 36. minutě domácí zakombinovali, mezi obránce vyslal míč na útočníka rozehrávač, Pepe si nerozumněl si Papem a Arsenal pohodlně vyrovnal - 5:5. O minutu později pálil z trestného kopu Pap, ale tečovaná rána jen těsně minula branku. Ve 38. minutě jsme domácím hodně zatopili, pálili postupně Plachta, Skunk a Simčuk, 3 superzákroky gólmana domácích však naše šance zhatily. Ve 39. minutě vyhodil brankář domácích dlouhý míč, ten podskočil Skunk, útočník domácích si dobře zpracoval a okolo Pepeho dostal Arsenal do vedení - 6:5. Ihned jsme přešli do power-play a po nástřelu na zadní tyč v podání Papa chyběly Jarovi centimetry k vyrovnání. Bohužel, nepovedlo se.

Sumasumárum: Těžko se to komentuje. V utkání jsme se rychle ujali vedení a měli více ze hry. Arsenal ale vždy dokázal vyrovnat, většinou po našich fatálních chytách, ze kterých se stále ne a ne poučit. Při vedení 5:4 byla dle mého rozhodujícím momentem neproměněná šance Plachty, věřím, že by bylo po utkání. Domácí opět po našich zmatcích vyrovnali a minutu před koncem utrhli vítězství na svoji stranu.