ASM A - FC Kloboučky 3:4 (1:0)

Divize E - sobota 10.2.2018 - Tišnov - hala SSK

10.2.2018 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Tomáš Zdražil) 1:0, Ondřej Halas (Josef Chrápavý) 2:2, Ondřej Halas 3:4

Sestava: Josef Chrápavý - Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský, Martin Plachký, Michael Malásek - Ondřej Halas, Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar

ŽK: Lukáš Panovský

V sobotu, 10. 2. 2018 od 20,00 hod., jsme sehráli odložené utkání s ambiciózním týmem - FC Kloboučky. Soupeř okupuje přední pozice naší soutěže, přesto jsme však chtěli bodovat.

Hned ve 2. minutě jsme zahrozili, když se Simčuk uvolnil svému strážci, vypálil, brankář však vyrazil a dorážku Marva opět famózně zlikvidoval. O minutu později šly do brejku Kloboučky, ale svoji akci zakončily těsně mimo. V 5. minutě vypíchl míč útočníku soupeře Pap a šli jsme ve 2 na 1, Pap vypálil, ale těsně minul pravou tyč. V 7. minutě jsme výborně zakombinovali, Skunk vyvezl míč, servíroval Jarovi, který pálil do prázdné branky, ale obránce vykopl do bezpečí. Za pár vteřin pálil opět agilní Skunk, ale gólman exceloval, na druhé straně pálil z úhlu soupeř, ale i Pepe jeho ránu vytáhl na roh. V 9. minutě hned dvakrát nebezpečně nastřelovali míč hosté, ale Pepe skvělými zákroky držel nulu. Ve 12. minutě zahrávaly Kloboučky trestný kop, ale jejich ránu k pravé tyči bravůrně vykopl Pepe do bezpečí. O minutu později vystřihl další dva zákroky Pepe, Kloboučky nás v tomto čase hodně zatlačily. Na druhé straně se ocitl osamocený kapitán Plachta před gólmanem, ale neprostřelil jej. V 15. minutě zlikvidoval další velkou příležitost soupeře Pepe, na druhé straně pálil těsně mimo Simčuk. V 17. minutě jsme šli ve 3 na 2, Jara vysunul doleva Simčuka, ten servíroval na druhou stranu Skunkovi, jenž nekompromisně otevřel skóre - 1:0. V 19. minutě zase přihrával Marv po další kombinaci doleva Skunkovi, ale jeho křižná rána jen těsně minula pravý horní růžek.

Hned ve 21. minutě pálil z trestného kopu Pap, ale gólman skvěle zlikvidoval. Další nástřel Marva skončil těsně mimo. Ve 22. minutě zase měly velikou příležitost Kloboučky, ale Pepe jejich ránu vyrazil a bránící Jara hlavou uklidil míč nad branku. V téže minutě hosté po kombinaci pálili těsně nad. Ve 23. minutě jsme bohužel propadli, poté navíc špatně rozehrál Marv a následovala přihrávka na zadní tyč a vyrovnání do prázdné branky - 1:1. O minutu později šli hosté po rychlé kombinaci do vedení - 1:2. O minutu později vyhodil míč Pepe na Skunka, ten si obhodil obránce a přízemní křižnou ranou o pravou tyč vyrovnal - 2:2. Ve 27. minutě se začal lámat chleba. Nejdříve Marv zprava uvolnil na druhé straně Papa, ale ten osemocen jen těsně minul cíl, poté utekl po levé straně Simčuk, doprava naservíroval Marvovi, ale i ten těsně křižně minul. Ve 29. musel čelit dvěma nájezdům Pepe a vždy byl úspěšný. Na druhé straně po nákopu od Skunka si míč zpracoval a z otočky vypálil Jara, opět však chybělo jen pár centimetrů. Ve 31. minutě se uvolnil nalevo Simčuk, přihrál zcela volnému Marvovi, ale ten opět minul cíl. Za minutu se prodral po levé straně prozměnu Marv, přihrál na střed Skunkovi, ale toho fantasticky vychytal soupeřův brankář. Ve 33. minutě Pepe nakopl míč na Marva, ten vypálil, ale razítkoval jen břevno. V téže minutě dvakrát zahrozili hosté, ale Pepe byl proti a skvěle je vychytal. A tak ve 34. minutě přišel trest, hostující hráč udržel na hrušce míč, patou uvolnil spoluhráče a ten technicky k tyči přiblížil ke 3 bodům hosty. O minutu později Kloboučky sehrály stejnou akci jako přes kopírák, ale následovala rána nad. Ve 38. minutě po kombinaci hosté nastřelili pravou tyč v čase, když už jsme hráli power-play. V téže minutě nás obrali na půlce o míč a do prázdné branky pojistili svoje vedení - 2:4. Pět vteřin před koncem ještě po úniku za přispění obránce korigoval výsledek Skunk, ale na víc již nebyl čas - 3:4.

Sumasumárum: Vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro Kloboučky. Začali jsme dobře, vytovořili si několik příležitostí, ale bohužel jsme je opět nedokázali proměňovat. Od 10. minuty první půle začali přebírat iniciativu hosté, ale v závěru poločasu jsme to byli právě my, kdo šel do vedení. Na začátku druhého dějství jsme na místo navýšení vedení nechali hosty poměrně lacině otočit výsledek a museli jsme dotahovat. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Za nerozhodného stavu jsme neproměnili snad 6 megašancí a tak to byli právě hosté, kteří jednu ze svých příležitostí ve 35. minutě využili a utkání již dovedli do vítězného konce. Velká škoda, kluci opět dřeli, podali myslím velmi dobrý výkon, ale vyhořeli jsme bohužel na naší střelecké impotenci. Budeme věřit, že příště se nám již bude dařit lépe.