FC Kloboučky - ASM A 8:5 (2:4)

Divize E - neděle 25.3.2018 - Vyškov - Purkyňova

25.3.2018 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Michael Malásek) 0:1, Ondřej Halas (Jan Mašek) 0:2, Jan Mašek (Martin Plachký) 1:3, Ondřej Halas (Michael Malásek) 1:4, Martin Plachký (Ondřej Halas) 8:5

Sestava: Jindřich Borkovec - Martin Plachký, Lukáš Panovský, Michael Malásek - Jaroslav Šnédar, Jan Mašek, Ondřej Halas - Josef Hladík

ŽK: Jaroslav Šnédar

V neděli, 25. 3. 2018 od 19,00 hod., jsme sehráli poslední letošní mistrovské utkání ve Vyškově. Zde dohrávaly soutěž skvělé FC Kloboučky. Úvodem řeknu jediné: "Ještě že již je konec sezóny!!!". Na poslední chvíli se totiž omluvili 3 hráči a tak jsme již tradičně horko těžko skládali sestavu. Navíc se ve 12. minutě zranil Pap a hráli jsme tak jen s 5 hráči do pole.

Od úvodních minut měli očekávaně domácí míč více na svých sálovkách, ale my jsme poctivě bránili a chodili do brejkových situací. Hned v první minutě vyzkoušel pozornost Jindry domácí hráč, ale náš gólman jedovku z úhlu vyrazil. Ve 3. minutě rozehrál vpravo aut Michal, míč posunul Skunkovi, který prošel podél celé šestky a parádní křinou dělovkou otevřel skóre - 0:1. O minutu později se skvěle uvolnil Jara, ale jeho levačku vyrazil domácí brankář na roh, na druhé straně se obtočil okolo svého strážce na hrušce útočník Kloboučků, ale Jindra opět byl pozorný. V 7. minutě poslal krásný dlouhý míč Pap na Ghedu, ten si obhodil vybíhajícího gólmana, přihrál Skunkovi, jenž do prázdné branky přetlačil obránce - 0:2. V téže minutě pálil opět Jara, poté si narazil Michal míč s Jarou, ale oba vychytal postupně domácí gólman. V 11. minutě zahráli domácí nástřel, míč vyrazil Jindra jen před sebe a pohotový útočník z otočky korigoval výsledek - 1:2. Kloboučky mohly vyrovnat hned vzápětí, křižný pas za obránce ale nabíhající útočník za Jindru neprocpal. Ve 14. minutě lapil další nepříjemnou ránu zleva Jindra a za minutu pádil do brejku osamocený Jara, bodlem však těsně minul. V 16. minutě musel vystřihnout dva super zákroky po tvrdých ranách domácích Jindra, ale vždy nás podržel. V 17. minutě parádně uvolnil Plachtu přihrávkou Michal, ten pohotově hledal z půlky na zadní tyči Ghedu, který s chladnou hlavou zvyšoval naše vedení - 1:3. V téže minutě zahrával aut Michal proti noze Skunka a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:4. V 19. minutě jsme provedli hodně špatné postavení při rohu domácích, navíc Michal nezareagoval na sbíhajícího útočníka a ten procedil míč za záda Jindry - 2:4. V poslední minutě nám Kloboučky hodně zatopily, nejdříve Jindra musel reflexivně vyrazit střílenou přihrávku na zadní tyč. Poté hned dvakrát musel hasit ránu naprosto osamocených útočníků a nakonec vystřihl famózní zákrok proti dělovce střelce domácích.

Druhé dějství začaly Klouboučky tlakem, který měly prakticky až do konce utkání. Našim "pěti bojovníkům" pomalu ale jistě docházely síly. Ve 22. minutě vyrazil dělovku domácích nad Jindra. O minutu později poslal domácí hráč dlouhý míč až za Jaru, na šestce si jej zpracoval spoluhráč a prostřelil i padajícího Jindru - 3:4. Ve 26. minutě se opřel do míče ze 12-ti metrů domácí obránce a výstavní ranou o břevno vyrovnal - 4:4. Aby toho nebylo málo, tak za dalších pár vteřin vyslal na naši branku další střílenou příhrávku rozehrávač Klouboučků, Michal nepohlídal útočníka a ten nelehký míč zvládl poklidit a otočit tak výsledek - 5:4. Vyrovnat mohl ihned Skunk, ale jeho rána olízla jen břevno. Ve 28. minutě vyhodil domácí gólman dlouhý míč, ten lízl hlavou útočník, ale Jindra reflexivním zákrokem vyrazil na roh. Ve 30. minutě utekl kapitán Plachta po levé straně, ale křižnou ranou jen těsně minul. Ve 33. minutě jsme se snažili zakombinovat, Gheda však ztratil míč na půlce a osamocený útočník domácích nedal Jindrovi lobem šanci - 6:4. Přešli jsme do power-play, ale rychle jsme ztratili míč a dlouhou přihrávku si smolně srazil do vlastní sítě Gheda - 7:4. Ve 36. minutě šli opět dva útočníci domácích na Plachtu, ten první ranu ještě vyrazil, ale pro dobíhajícího útočníka nebyl problém doklepnout a zapečetit tak svůj hattrick - 8:4. V téže minutě kopal 10-ti metrový kop Skunk, ale gólman domácích jej vychytal. Ve 37. minutě přihrál vlevo Skunk Plachtovi, ten se prodral přes obránce a z úhlu obhodil i branákáře - 8:5. Zní to neuvěřitelně, ale byl to Plachtův premiérový gól v této sezóně. Další premiéru si odbyl i Chozé, který sice naskočil jen na poslední 3 minuty, ale mohl tak alespoň částečně přičichnout k diviznímu futsalu. Minutu před koncem ještě pronikal přes dva obránce Skunk, ale jeho následnou ránu vyrazil gólman Kloboučků na roh.

Sumasumárum: V sestavě, ve které jsme dnes do Vyškova dojeli jsme toho s výborným soupeřem ani moc neočekávali. Úvodní dějství nám ale vycházelo skoro na jedničku. Šli jsme rychle do vedení a nakonec jsme odskočili domácím až na rozdíl 3 branek. Škoda jen, že jsme lacině nechali Kloboučky do poločasu korigovat. Ve druhé půli již ale existoval jediný tým a to byl ten domácí. Bohužel s jedním hráčem na střídání rychle docházely síly a Kloboučky po zásluze utkání postupně otočily a rozhodly. Přesto bych chtěl svým hráčům poděkovat za odhodlání a odehrání v rámci svých maximálních možností. Domácím tak gratuluji k vítězství a vůbec k výborné sezóně, ve které podávali vyrovnaně vělmi kvalitní výkony.