2. třída, skupina C - neděle 3.9.2017 - Brno - Srbská

5.9.2017 - MaŠ

Naše branky: Jan Kouřil (Josef Chrápavý) 0:1, Michael Malásek (Jan Smejkal) 1:2

Sestava: Josef Chrápavý - Josef Hladík, Michael Malásek, Jakub Halas - Jan Smejkal, Jan Kouřil, Jiří Toman, Martin Špicl

V neděli, 3. 9. 2017 od 13,10 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na Srbské proti tradičnímu soupeři - týmu Starobrna. S tímto soupeřem jsou utkání vždy vyrovnaná a nejsou jednoduchá.

Od prvních minut jsme povzbuzeni úvodní výhrou nad Bystrcí na hřišli začali dominovat. Bohužel náš tlak vyústil jen v několik nepřesných střel, nejaktivnějším byl bombarďák Janoch. V 10. minutě se vysunul Pepe do power-play, přihrál doprava na Janocha a ten svým tradičním dělovým bodlem procedil míč za záda domácího gólmana - 0:1. Po Janochově přiťuknutí pronikal MaŠ, byl faulován, ale dohrál akci ranou mimo. Tlak sílil, soupeře jsme vysoko pressovali a ten nevěděl, kam dříve skočit. Těsně mimo pálil Michal, Chozé i opět Janoch. Burýšek se následně proháčkoval až před gólmana, ale ten již byl nad jeho síly. Těsně před poločasem pálil svojí tradiční ranou vysunutý Pepe jen do břevna a po naší ztrátě na půlce zakončoval do prázdné branky soupeř ze Starobrna, ale míč naštěstí zastvila levá tyč.

Ve druhém poločase pokračovala naše převaha, ale zároveň střelecká nemohoucnost byla již do nebe volající. V úvodu po přihrávce od Michala pálil bodlem MaŠ, ale jeho křižný projektil freflexivně vyrazil výborný brankář Starobrna. Burýšek pak servíroval nepokrytému Kubovi, ale ani ten brankáře neprostřelil a tak přišel trest. Starobrno po ojediněné kombinaci se šťěstím procpalo míč do Pepeho branky - 1:1. Netrvalo dlouho a Smyk přihrál na půlce míč doprava na Michala, ten parádně a zároveň skrytě vypálil a vymetl míčem pravý horní růžek branky soupeře - 1:2. Bohužel Starobrno odpovědělo rychlostí blesku. Po jejich rohu pálil z půlky obránce, trefil před brankou přebíhajícího spoluhráče a od toho se míč odrazil na záda bezmocného Pepeho - 2:2. Od tého chvíle jsme začali hrát až příliš v křeči a prakticky dohrávali v power-play. Ve 38. minutě přerušil rozehrávku soupeře Smyk, přihrál na šestku naprosto osamocenému kapitánu MaŠovi, jenž v situaci sám proti brankáři naprosto tuto megatutovku zavraždil a jen jej nastřelil !!! To byla klíčová situace celého utkání !!! Minutu před koncem pak Pepe přerušil útok domácích, MaŠ si s ním při vracení pro míč neporozumněl a Starobrno přesnou ranou do prázdné utrhlo výsledek na svoji stranu - 3:2. Do konce utkání se nám již vyrovnat nepodařilo, bylo málo času.

Sumasumárum: Tento zápas jsme na hřišti jednoznačně dominovali, ale pálili jsme jednu příležitost za druhou. Možná až příliš jsme se snažili hrát přímočaře dopředu na úkor trpělivé rozehry a chytré kombinace. Starobrno vytěžilo z minima maximum a vyškolilo nás tak z efektivity. Rozhodujícím momentem byla fatální chyba zahozené příležitosti MaŠem za stavu 2:2, utkání by v tuto chvíli bylo již jistě rozhodnuto. Škoda, musíme zabrat příští víkend.