ProBrno - ASM B 2:2 (1:1)

2. třída, skupina C - neděle 8.10.2017 - Brno - Jundrov

8.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jakub Halas) 1:1, Martin Midrla (Michael Malásek) 2:2

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Halas, Michael Malásek, Michal Kroupa, Martin Midrla - Martin Špicl, Jan Kouřil, Josef Hladík

ŽK: Jakub Halas

V neděli, 8. 10. 2017 od 9,50 hod., nastoupila naše rezerva v Jundrově k dalšímu mistrovskému utkání. Měli jsme plán poprvé v této sezóně naplno bodovat, a tak jsme se pustili do boje.

Ihned v úvodu se dvakrát obtočil okolo svého strážce na hrušce MaŠ, ale jednou jej brankář vychytal, podruhé servíroval křiknuvšímu si Matesovu, před kterým uklidil do bezpečí míč obránce. V 5. minutě jsme rozehráli míč z autu vzadu přes Jindru, ten však napálil míč jen do útočníka, od toho se odrazil míč do břevna a stejný dobíhající hráč míč pohodlně doklepl, zadarmo se tak pustili soupeře do vedení - 1:0. ProBrno nyní jen poctivě bránilo a do příležitostí nás nepouštělo. Naopak v 10. minutě se dostali domácí do brejku a po kombinaci pálil jeji hráč jen do levé tyče. My jsme se dostali do šance po kombinaci Míši a MaŠe, ale rána druhého jmenovaného byla zblokvána obránci. V 15. minutě utekl po pravé straně Kuba, prudce nastřelil míč na zadní tyč a zde se nejlépe zorientoval kapitán MaŠ a vyrovnal - 1:1. Po chvíli se utrhl opět po levé straně Chozé, ale i nyní pálil jen těsně nad. V poslední minutě trestuhodně propadl při bránění MaŠ na půlce a útočník domácích naštěstí na nastřelený míč na zadní tyč nedošáhl. Poté ještě pálil soupeř dvakrát těsně nad.

Ve 25. minutě obral protihráče o míč na půlce MaŠ a šli s Michalem ve 2 na 1, MaŠ přihrál v pravý okamžik Michalovi, ale jeho ránu vytáhl výborný gólman na levou tyč. Čím dál více jsme se tlačili do branky, ale žádná z ran se ne a ne ujmout. Když už branka visela ve vzduchu, vyrobyli Michal s Kubou vzadu neskutečnou minelu a pro útočníka domácích nebyl problém vyslat míč bodlem do pravého horního růžku. To vše se odehrálo v minutě 33. Ihned jsme přešli do power-play, ve které jsme trpělivě drželi míč, po chvíli vypálil MIchal, ale brankář vyrazil na roh. Ve 39. minutě ztratil míč MaŠ, hráč soupeře však naštěstí přes celé minul. V posledních vteřinách jsme i nadále drželi míč, MaŠ uvolnil Michala, ten parádně nastřelil na zadní tyč a Mates pohodlně vyrovnal - 2:2. Bylo to asi 15 vteřin před koncem.

Sumasumárum: Dnešní druhé utkání si rozhodně za rámeček dát nemůžeme. Na místo toho, abychom soupeře přehráli, přeběhali, tak jsme si prakticky v úvodu dali vlastní branku a pak se museli tlačit do vyrovnání. Do byla voda na mlýn ProBrna. Vyrovnat se podařilo, ale v druhé půli jsme opět fatálně chybovali, a tak vyrovnávající branka v poslední minutě je alespoň malým zadostiučiněním.