Debakl - ASM B 2:5 (1:2)

2. třída, skupina C - neděle 29.10.2017 - Brno - Srbská

29.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Michael Malásek) 0:1, Lukáš Panovský (Martin Špicl) 1:2, Jan Kouřil (Vojtěch Divácký) 1:3, Vojtěch Divácký (Jan Kouřil) 1:4, Lukáš Panovský (Michael Malásek) 1:5

Sestava: Jindřich Borkovec - Michael Malásek, Lukáš Panovský, Josef Hladík, Jakub Halas - Vojtěch Divácký, Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 29. 10. 2017 od 14,50 hod., jsme sehráli dnešní druhé mistrovské utkání. Soupeřem nám byl ne moc oblíbený Debakl. Chtěli jsme však vyhrát a ukořistit dnes tak všechny body.

Začali jsme však hodně rozpačitě. Kombinovali jsme, ale kazili každou druhou přihrávku. V 5. minutě parádně vyslal Pap na hrušku Diváckého, ten si však v super pozici moc dobře nezpracoval a pak jej vychytal brankář. O minutu později nastřeloval míč Pap, ale gólman vytěsnil na roh. V 8. minutě uvolnil Michal Kubu, ten se obtočil okolo obránce, ale na brankáře Debaklu již nevyzrál. Ve 12. minutě zahrával rohový kop Michal, MaŠ nastřeloval na zadní tyč na Kubu, ale před ním si srazil míč do vlastní branky obránce - 0:1. O dvě minuty později přihrál doleva Michal opět MaŠovi, ten se krásně zbavil dvou obránců, ale zakončil jen tvrdou ranou do brankáře. V 16. minutě podržel míč na hrušce MaŠ, v pádu na paty přihrával do náběhu Janochovi, ale ten již nedokázal padajícího brankáře přehodit. V 18. minutě dost sporně fauloval v pokutovém území Michal, a rozhodčí zapískal penaltu, kterou Jindra jen o fous nevychytal - 1:1. V poslední minutě pak zahrával roh MaŠ, Michal strhl sebou obránce a Pap přízemní dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2.

Ihned v úvodu druhého dějství vysunul parádně doleva Pap Janocha, ale ten bohužel z dobré pozice pálil jen do boční sítě. Poté z dobré pozice pálil opět Pap, ale ani on, ani poté Divácký míč za záda domácího gólmana neprocpali. Ve 24. minutě zahrával roh Kuba na Papa, ale jeho dělový nástřel vyrazil gólman na další roh. Ve 27. minutě obral na půlce o míč MaŠ obránce, zleva pádil na gólmana, prosadil se mezi dvěma obránci, ale na jeho přihrávku na zadní bohužel Kuba ve skluzu již nedošáhl. Ve 27. minutě fantastickou přihrávkou do ulice vysunul Divácký Janocha, ten si obešel brankáře a do prázdné branky s přehledem uklidil - 1:3. Ve 32. minutě pak obral o míč obránce opět Janoch, servíroval doprava Diváckému a ten podél brankáře zvyšoval naše vedení - 1:4. Ve 34. minutě jsme hodně zatápěli v pokutovém území, ale nakonec MaŠ sice vybojoval míč, ale Janochovi jej do zakončení přihrál hodně špatně na paty. Ve 35. minutě dostal od Michala na hrušku míč MaŠ, pohotově vypálil, ale zblokovaná rána pouze orazítkovala levou spojnici. O minutu později jsme Debakl zamkli, Michal přihrál Papovi, ten si míč hodil okolo obránce a tvrdou ranou k levé tyči prostřelil opět vše, co mu stálo v cestě - 1:5. Za minutu bohužel ztratil míč na půlce Kuba, dva útočníci si obhodili i MaŠe, přihráli si a do prázdné branky zakončovali, Jindra měl ale hodně blízko, aby skvělou robinsonádou míč vyrazil - 2:5.

Sumasumárum: Druhé utkání jsme sice nezačali ideálně, ale postupně jsme převzali iniciativu. Dostali jsme se do vedení, ale nedali další šance a tak soupeř z přísné penalty vyrovnal, poté jsme ale již utkání jasně ovládali a neustále zvyšovali naše vedení. Zaslouženě jsme si tak došli pro další 3 body.