Příprava - středa 27.9.2017 - Brno - Bohunice

27.9.2017 - MaŠ

Naše branka: Jaroslav Šnédar (Lukáš Panovský) 1:0

Sestava: Josef Chrápavý - Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil, Martin Plachký, Michael Malásek - Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Ondřej Halas

Ve středu, 27. 6. 2017 od 20,30 hod., naše mužstvo nastoupili k druhému přípravnému utkání do nové sezóny. V bohunické hale nám bylo soupeřem domácí mužstvo Atraps - Hombres Brno, tedy druholigový ambiciózní tým. Pro nás mělo být toto utkání především prověřením defenzívní činnosti a tak se i povedlo

Ihned od úvodních minut byli domácí více na míči, ale všichni bílo-modří hráči plnili svoje úkoly na jedničku a přecházeli do nebezpečných brejků. Už ve 3. minutě se dostal po nástřelu před branku k zakončení Plachta, ale brankář jeho pokus zlikvidoval, stejně tak skončila tvrdá rána Skunka po úniku v minutě 7. Ve 13. minutě našel dlouhým milimetrovým pasem přes celou palubovku Pap Jaru, ten si skvěle zpracoval a z otočky pálil, gólman soupeře však byl opět proti. O minutu později jsme zahrávali aut zleva, Simčuk posunul dolů na Papa, ten přízemně tradiční dělovkou napálil a na zadní tyči zakončoval nekompromisně pod víko Jara - 0:1. Chvíli před koncem prvního dějství přerušil důrazný Marv akci soupeře, vysunul do samostatného úniku Simčuka, ale jeho nájezd na gólmana a rána jen těsně minula branku zleva.

Až ve 22. minutě se domácí dostali do většího ohrožení Pepeho, jejich nástřel do skrumáže před naší svatyní naštěstí jen těsně minul levou tyč. Z protiútoku vymotal Marv obránce, ale pohotovou ránu reflexivně vykopl domácí strážce. Ve 25. minutě jsme hezky zakombinovali, Marv podržel míč, šlapkou vrátil na nabíhajícího Skunka a jeho parádní křižnou dělovku zastavilo až břevno. Pro rychlém kontru domácích skončila jejich střela těsně nad. Ve 27. minutě zahrávali Atraps - Hombres aut na levé straně a následný nástřel na zadní tyč prošel skrz 3 naše hráče a skončil trošku nešťastně u pravé tyče Pepeho klece - 1:1. Za chvíli domácí opět vyzkoušeli Pepeho připravenost a ten jejich pokus opět bravůrně vyrazil. Ve 31. minutě Atraps - Hombres znovu dobře zarotovali a nástřel do skrumáže před naší brankou nejdříve blokoval Plachta, poté vyrazil míč Pepe a celou akci zakončila rána nad. Ihned z protiútoku prošel po pravé straně Marv až do šestky, přihrál pod sebe na Plachtu, jeho ránu vyblokoval obránce a i jeho druhý doklep vychytal tentokráte brankář domácích. Ve 33. minutě vypíchl míč domácím Jara a šli jsem ve 2 na 1, Jarova rána ale skončila opět jen těsně mimo. V poslední minutě ještě přerušil kombinaci domácích Marv, vybídl ke střele opět Jaru, ale jeho znovu vychytal domácí brankář a vyrazil na roh.

Ve 43. minutě zahrávali domácí rohový kop a po signálu nastřelili levou tyč. O dvě minuty později prošel přes obránce Skunk, ale jeho přízemní rána byla zblokována a následný rychlý kontr domácích skončil těsně mimo Pepeho království. Ve 47. minutě se odhodlal k samostatnému průniku po pravé straně Marv a svoje sólo zakončil dělovkou těsně mimo pravé tyče. Tři minuty před koncem zahráli domácí další rohový kop, po kterém rána opět razítkovala levou tyč naší branky, Pepe si vždy hold branku umí postavit. V poslední minutě šel Marv 1 na 1, svého obránce si obhodil, ale následný lob brankáři skončil těsně mimo.

Sumasumárum: Utkání splnilo cíl a prověřilo naši defenzívní činnost, jak bylo očekáváno. Všechny dnešní bojovníky musím pochválit za zodpovědný výkon a myslím že přesně ukázalo směr a styl hry, kterým bychom se měli v novém ročníku ubírat. Domácí byli běhaví, velice dobře fyzicky připravení a od Martin Brůny velice dobře takticky připraveni. Mužstvo ještě jednou musím pochválit za razantní ubytek chyb oproti první přípravě a za předvedenou hru.