ASM B - M2 Shoes 4:3 (3:2)

2. třída, skupina C - neděle 17.9.2017 - Brno - Srbská

19.9.2017 - MaŠ

Naše branky: Jan Mašek (Tomáš Marvan) 1:0, Vojtěch Divácký (Jan Mašek) 2:2, Tomáš Marvan 3:2, Jan Mašek 4:3

Sestava: Jindřich Borkovec - Jan Mašek, Jakub Halas, Michael Malásek - Vojtěch Divácký, Tomáš Marvan, Martin Špicl

ŽK: Vojtěch Divácký, Michael Malásek

V neděli, 17. 10. 2017 od 11,30 hod., nastoupila naše rezerva k dalšímu mistrovskému utkání. Soupeřem nám byl tým M2 Shoes, jenž nastoupil se dvěma kompletními čtyřkami, takže bylo jasné, že to nebude vůbec jednoduché.

Od úvodu jsme se snažili hrát aktivně a dá se říci, že jsme soupeře přehrávali. V 7. minutě přihrál až z vlastní půle na hrušku Ghedovi Marv, první jmenovaný chvíli míč podržel a poté z otočky výstavně vymetl pravý horní růžek - 1:0. Z dalšího rohu rozehrál pod sebe Kuba na Marva, ten dělově křižně vypálil, ale jeho ránu zastavila bohužel pravá tyč. Po minutě se uvolnil kapitán MaŠ, ale jeho tvrdé bodlo zastavil neskutečným zákrokem skvělý brankář soupeře. Nedáš - dostaneš opět platilo. Ve 12. minutě jsme chybovali při bránění, soupeř šel ve 2 na 1 obránce a se svojí příležitostí učinil naprosto bezchybně a s přehledem vyrovnal - 1:1. Poté přihrál na šestku Michal na MaŠe, ten prvnímu jmenovanému patou posunul z první proti noze, ale Michal bohužel minul. V 15. minutě jsme opět propadli při bránění a soupeř opět s chladnou hlavou proměnil - 1:2. V 17. minutě po rychlé kombinaci vysunul před branku Gheda Diváckého a ten z otočky pod padajícím gólmanem vyrovnal - 2:2. V 18. minutě zahrával po faulu na Diváckého trestný kop z 10-ti metrů Marv a parádní dělovkou k pravé tyči trhal sítě - 3:2. V poslední minutě jsme opět zbytečně vyrobyli chybu, ale M2 Shoes naštěstí trefili pouze pravou tyč.

Ve druhé půli se hra srovnala a šancí ubylo. Ve 25. minutě přihrával na paty MaŠovi zprava Marv, první jmenovaný míč zastavil, ale na místo vhodnější příhry na Diváckého z blízka jen napálil gólmana. Prakticky z protiútoku soupeř nakopl dlouhý míč, u něho propadl Gheda, útočník soupeře šel sám na Jindru a nedal mu šanci - 3:3. K dalšímu pokusu se dostal ve 30. minutě opět MaŠ, ale i tento pokus vytěsnil brankář na roh. Konec se blížil a naše nervozita se stupňovala, chtěli jsme vyhrát, ale věděli jsme, že soupeř je v brejcích neskutečně efektivní. Ve 39. minutě nás soupeř zamkl a jen díky reflexivnímu zákroku po ráně z úhlu v podání Jindry jsme drželi remízu. Následně ale vypíchl míč útočníku Gheda, přešel sám celé hřiště, technicky obhodil i ležícího brankáře a 10 vteřin před koncem utkání tak vystřelil našemu týmu všechny body - 4:3.

Sumasumárum: Podle mého jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v letošní sezóně. Nebýt chyb, které soupeř 100% trestal, tak byly body již dříve jasně rozdány. Soupeřovu kvalitu, nejen v proměňování příležitostí, však nutno také vyzdvihnout, myslím, že to byl prozatím jeden z nejlepších soupeřů. Tři body putují také tam nahoru, jednomu z nás, futsalitů ......