Pohár FAČR - středa 21.3.2018 - Tišnov - hala SSK

21.3.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil (Lukáš Panovský) 1:2, Jan Mašek (Lukáš Panovský) 2:4

Sestava: Jindřich Borkovec - Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil, Jan Mašek - Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Jan Kouřil

ŽK: Tomáš Marvan, Tomáš Zdražil, Jaroslav Šnédar

Ve středu, 21. 3. 2018 od 18,30 hod., jsme na domácí palubovce nastoupili k finule Brněnského poháru. Soupeřem nám byl skvělý druholigový tým - Žabiňští Vlci. Prognózy těsně před utkáním nebyly vůbec dobré. Nastupovali jsme pouze v 5 hráči do pole a hned bez několika základních kamenů.

Ve 2. minutě pálil Pap, ale výborný hostující brankář míč vytěsnil do bezpečí, stejně tak skončilo Jarovo zakončení těsně před gólmanem. V 6. minutě nahodil brankář Vlků dlouhý míč a nabíhající útočník soupeře hlavou těsně minul. O dvě minuty později pádil na Jindru osamocený útočník soupeře, ale náš gólman nadvakrát dělovku zlikvidoval. Ve 12. minutě využili hosté našeho špatného postavení při rohu a sběhnuvší útočník mezi nohama bezmocného Jindry otevřel skóre - 0:1. V 16. minutě se ocitl Simčuk sám před gólmanem, ale neprostřelil jej. Těsně před koncem prvního dějství musel ještě při dvou velkých příležitostech Vlků zasahovat Jindra a vždy super zákrokem držel naše barvy.

Ve 22. minutě uvolnil po brejku Simčuk Marva, ale ten v nájezdu na gólmana nevyzrál. O minutu později jsme šli ve 3 na 2, Jara přihrával na zadní Papovi, míč zblokoval obránce a Pap hlavou pouze trefil tyč, velká škoda. Ve 24. minutě musel zasahovat proti dělovce z trestného kopu Jindra a byl úspěšný. Ve 27. minutě obdržel míč na hrušce důrazný útočník Vlků, obtočil se okolo Marva a přízemní ranou k tyči zvyšoval vedení hostí - 0:2. Ve 29. minutě kopal trestný kop Pap, ale nadvakrát míč za záda hostujícího brankáře neprocpal, v téže minutě spálil další velkou šanci Marv. Ve 30. minutě se dobře uvolnil opět Marv, ale byl znovu vychytán "spidermanem" Vlků. Ve 31. minutě zahrával Pap trestný kop zprava, přihrál pod sebe Simčukovi a ten ranou od břevna korigoval - 1:2. O minutu později mohl po 6. faulu a 10-metrovém kopu vyrovnat Marv, ale gólman Vlků jej vychytal. Stejně tak dopadl stejný hráč při dalším nájezdu. Z protiútoku zakončovali hosté těsně mimo. Ve 34. minutě šli Vlci do brejku, vracející se Janoch sice jejich akci přerušil, ale míč se nešťastně poklidil k levé tyči bezmocného Jindry - 1:3. Za pár vteřin nás soupeř přečíslil znovu a do prázdné branky rozhodl utkání - 1:4. Přešli jsme ihned k power-play a Pap pálil do tyče, další jeho ránu z prázdné branky vykopl obránce. Ve 36. minutě po kontru zakončoval soupeř, ale trefil jen boční síť. K dalšímu 10-metrového kopu se postavil Pap, ale i on byl brankářem vychytán. Stejně tak skončila Simčukova dělová tečováná rána. Ve 38. minutě zahrával již třetí "desítku" tentokráte Gheda, ale minul. Poté šli Vlci sami na prázdnou branku, ale nastřelili jen pravou tyč. Ve 39. minutě nejdříve nastřelil míč Pap z leva míč na Ghedu a ten patou korigoval - 2:4, aby na to soupeř do prázdné branky zapečetil dnešní utkání - 2:5.

Sumasumárum: Bohužel jsme se dnes opět sotva poskládali, už aby bylo po sezóně. Šest bojovníků však odehrálo celé utkání s hlavou nahoře a nechalo na palubovce vše, za což již patří velké díky. První půle byla poklidnější a my měli více příležitostí. Byl to však soupeř, který se ujal vedení. Ve druhé půli jsme další své šance nedokázali proměnit a Vlci definitivně udeřili a utrhli pohár ve svým prospěch.