Schalke - ASM A 4:7 (1:3)

Pohár FAČR - neděle 21.1.2018 - Brno - Rybnická

21.1.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (Lukáš Panovský) 1:1, Martin Mašek (Jan Mašek) 1:2, Tomáš Marvan (Lukáš Panovský) 1:3, Ondřej Halas (Jindřich Borkovec) 1:4, Lukáš Panovský (Tomáš Marvan) 1:5, Jan Mašek (Lukáš Panovský) 2:6, Lukáš Panovský (Ondřej Halas) 3:7

Sestava: Jindřich Borkovec - Josef Hladík, Lukáš Panovský, Martin Mašek, Ondřej Halas - Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Jan Mašek, Jan Kouřil

ŽK: Lukáš Panovský

V neděli, 21. 1. 2018 od 18,00 hod., jsme sehráli pohárové utkání 3. kola v Brně na Rybnické ulici. Soupeřem nám bylo Schalke, se kterým jsme v nedávné minulosti už jednou v poháru vypadli.

V úvodní minutě jsme netakticky faulovali a bomber domácích - Adam Hladký - nekompromisní dělovkou prostřelil vše, co cestě do pravého horního růžku naší branky stálo - 1:0. Z protiútoku pálil neúspěšně Jara a ve 3. minutě po rohu nastřeloval na zadní tyč Pap a Marv s přehledem nadvakrát vyrovnal - 1:1. V minutě 7. se napravo u rohu uvolnil Gheda, nastřelil míč na zadní tyč a bratr Mařa s předhledem uklidil míč do sítě - 1:2. V 10. minutě jsme založili skvělou kombinaci, Skunk přenesl míč doleva na Papa, ten nastřelil na pravou tyč a zde s přehledem "uklízel" Marv - 1:3. Ve 12. minutě obral o míč obránce Pap, zbavil se jej a upaloval sám na gólmana, bohužel jej neprostřelil. Do konce poločasu jsme měli ještě několik slibných šancí, ale nebyli jsme úspěšní.

Ve 23. minutě chytil pokus domácích Jindra, vyhodil mič do běhu Skunkovi, ten prakticky přeběhl celé hřiště a parádní křižnou přízemní ranou k pravé tyči zvyšoval naše vedení - 1:4. V téže minutě jsme pádili ve 3 na 1, ale Marv míč za záda gólmana Schalke neprocpal. Ve 25. minutě jsme opět zakobinovali, Marv vysunul doleva Papa, ten z úhlu loboval brankáře a obránce již míč vyrazit nedokázal - 1:5. V zápětí jsme málem inkasovali po špatné "malé domů" od Maři, Jindra však špičkou kopačky vykopl míč. Po našem propadu za 2 minuty již ale inkasoval od osamoceného útočníka Schalke - 2:5. Ve 28. minutě napálil ze své pozice zleva míč Pap, trefil Ghedu do "koulí" a ten svojí chloubou dotlačil míč do sítě, no hold to bolelo - 2:6. Ve stejné minutě dobře zleva nastřeloval Skunk a Jara poklízel na pravé tyči, tedy chtěl poklidit, míč skončil těsně mimo. Ve 30. minutě kopali domácí po sporném zákroku penaltu a tu s přehledem proměnil dělovkou Hladký - 3:6. Ve stejné minutě nastřeloval opět míč zleva na zadní tyč Skunk a Pap míč sklepl na správné místo - 3:7. Ve 32. minutě kopal domácí Hladký další trestný kop z 15-ti metrů a pro změnu málem roztrhl síť v levé "pavučině" - 4:7. Mezi 33. a 35. minutou dvakrát pálili nebezpečně a dělově domácí, ale Jindra vždy jakýmsi výkopem míče z mezinoží zhatil hráčům Schalke radost. Ve 37. minutě šel sám na brankáře Skunk, ale trefil jen levou tyč. V závěru měl ještě dva nebezpečné nástřely Pap, ale gólman domácích byl tentokráte úspěšnější.

Sumasumárum: Pohárové utkání jsme vcelku s přehledem zvládli. Branky jsme obdrželi prakticky jen po standartních situacích, na které je domácí šutér velmi dobře připravený. My jsme po parádních kombinacích soupeři utekli a dokráčeli tak k zaslouženému postupu do další fáze poháru.