ASM A - Gloria 7:0 (2:0)

Pohár FAČR - středa 21.2.2018 - Tišnov - hala SSK

21.2.2018 - MaŠ

Naše branky: Martin Mašek (Ondřej Halas) 1:0, Tomáš Zdražil (Ondřej Halas) 2:0, Michael Malásek (Jan Mašek) 3:0, Jaroslav Šnédar 4:0, Tomáš Zdražil 5:0, Lukáš Panovský (Jaroslav Šnédar) 6:0, Tomáš Marvan (Jaroslav Šnédar) 7:0

Sestava: Josef Chrápavý - Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský, Michael Malásek, Ondřej Halas - Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Jan Mašek, Martin Mašek

ŽK: Michael Malásek

Ve středu, 21. 2. 2018 od 18,30 hod., jsme sehráli další kolo Poháru FAČR. Na naši tišnovskou palubovku přijelo dobré mužstvo hrající 1. třídu brněnských soutěží - Gloria. Hrálo se 2 x 20 minut hrubého času.

Od prvních minut jsme dirigovali hru a soupeře jsme začali přehrávat. Ve 3. minutě pálil nejdříve po narážečce Simčuk, poté po stejné situaci Pap, ale ani jednomu se gólmana soupeře prostřelit nepodařilo. V 8. minutě po rohovém kopu nastřelil míč na zadní tyč Skunk a pohotový Mařa otevřel skóre - 1:0. O minutu později putoval míč po ose Jara - Pap - Simčuk, ale poslední jmenovaný dobře vyběhnuvšího gólmana nepropálil a následné sólo a ránu v podání Marva vytěsnil obránce na roh. V 10. minutě zahrozili také hosté, za obranu se dostal kolmou přihrávkou jejich útočník, obešel Pepeho, ale na gólmana si skvěle zahrál Pap a ránu dokázal kolenem vyrazit. O minutu později po naší chybě dokonce Gloria nastřelila levou tyč. Ve 14. minutě dobře zapressoval brankáře soupeře Skunk, přihrál Simčukovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. V 17. minutě dobře vypálil Skunk, gólman vyrazil a vychytal také dorážku Michala. V 18. minutě přešel soupeřův šikovný hráč hned přes 3 naše hráče a jen těsně minul cíl.

Ve 22. minutě jsem dobře hosty vykombinovali, Gheda přistrčil Michalovi, ten si obhodil obránce a skrytou ranou o levou tyč zvyšoval naše vedení - 3:0. O minutu později zahrával trestný kop Skunk, brankář vyrazil a stejně tak vyrazil i dorážku v podání Maři. Ve 24. minutě ztratil míč Mařa a hosté šli ve 3 na 1, naštěstí celou akci zakončili ranou těsně mimo. Ve 26. minutě vyvinul tlak na obránce v pravé rohu Jara, ten jej nastřelil a míč putoval o zadní tyč do branky Glorie počtvrté - 4:0. Ve 29. minutě obral o míč soupeře Simčuk, postupoval po levé straně a poté servíroval na zadní tyč Marvovi, před kterým si ale míč poklidil do své svatyně obránce - 5:0. Chvíli nato nastřeloval po rohovém kopu Pap na Marva, ale ten naprosto osamocen před odkrytou klecí míč minul. Ve 33. minutě si dobře narazili míč až z naší poloviny Skunk s Mařou, ale první jmenovaný následně prázdnou branku minul. Ve 36. minutě si podobně narazil dlouhý míč Pap s Jarou, ale Pap byl nekompromisní a dělovkou pod víko trhal sítě - 6:0. Ve 38. minutě jsme šli ve 3 na 1, ale akci jsme bohužel překombinovali a míč skončil těsně mimo. V poslední minutě pak Jara přerušil rozehru hostí, přiťukl doleva na Marva a ten procedil míč za záda bezmocného brankáře Glorie - 7:0.

Sumasumárum: Utkání jsme od začátku měli jasně ve své moci a poměrně v poklidu jsme jej dovedli do vítězného konce, k postupu do dalšího kola. Pravdou je, že jsme v první půli udělali 3 chyby, ze kterých hosté mohli trestat, ale nestalo se. Naopak ve druhé půli jsme jasně dominovali a přidali další branky ke konečnému výraznému vítězství. V další kole by nás měl čekat nepříjemný soupeř z KP STŽ Brno.