ASM A - AC Jeseník 3:3 (1:2)

2. LIGA Východ - pátek 31.1.2020 - Tišnov - hala SSK

31.1.2020 - MaŠ

Naše branky: Vlastimil Ryšavý (Štefan Gáži) 1:2, vlastní 2:3, Vlastimil Ryšavý (Lukáš Skoumal) 3:3

Sestava: Adam Tylč (Petr Lamač) - Martin Hanuš, Vlastmil Ryšavý, Tomáš Zdražil - Štefan Gáži, Lukáš Skoumal, Roman Šmída

ŽK: Vlastimil Ryšavý, Tomáš Zdražil

V pátek, 31. 1.  2020 od 20,00 hod., odehrál náš tým další druholigové domácí utkání. Na naši palubovku přijel nejlepší z nejlepších - AC Gamaspol Jeseník. Cíl byl jasný - maximálně favorita potrápit.

Hned v první minutě ztratil Hany míč a hosté pálili bodlem těsně mimo. O minutu později zase obral o míč soupeře Vlasta, ale i jemu byla branka malá. Ve 3. minutě pálil opět agilní Vlasta, ale gólman míč vyrazil nad sebe, ten padal do branky, ale strážce soupeřovi branky v pádu vyškrábl do bezpečí. V 5. minutě uklouzl na míči Hany, Jeseník postupoval ve 3 na 2, ale závěrečnou ránu vytěsnil Adam na tyč. V 6. minutě šel Jeseník do dalšího brejku, ale i tentokrát skvělý Adam vyrazil míč na levou tyč. V 7. minutě jsme dobře zakombinovali, Vlasta nastřelil levou tyč, odražený míč pálil do prázdné branky Roman, ale trefil hlavu přemisťujícího se brankáře. Poté pálil Simčuk z trestného kopu do spojnice břevna a tyče. V 9. minutě jsme opět ztratili míč při rozehře a bodlo soupeřova útočníka vyrazil Adam skvěle do bezpečí. V 11. minutě servíroval Hany křižně míč na zadní tyč Romanovi, ale ten brankáře neprostřelil. Na druhé straně sklepl nástřel soupeřova kapitána jeho spoluhráč za záda bezmocného Adama - 0:1. Ve 12. minutě loboval Vlasta na hrušku na Skoumyho, ten se obtočil okolo obránce, ale jen těsně přestřelil. V 16. minutě postupoval sám na Adama útočník hostí, ale náš gólman jej skvěle vychytal. Za pár vteřin však vnikl do našého obranného valu kapitán Jeseníku a našel na zadní osamoceného spoluhráče, který nezaváhal - 0:2. Odpovědět mohl ihned Štefan, ale toho vychytal hostující gólman. V 17. minutě přihrál Štefan zabíhajícímu Vlastovi míč do hrušky a ten nadvakrát patičkou procpal míč do sítě - 1:2. O minutu později ztratil Štefan míč a soupeř rozezvoněl pravou tyč branky Adama. V poslední minutě vyslal Skoumy po pravé lajně Vlastu, ten skluzem zakončil, ale i jeho ránu zastavila tyč.

Ve 23. minutě obral o míč obránce Roman, přihrál osamocenému Vlastavi, který nejdříve nastřelil brankáře, poté pálil do pravé tyče. Ve 27. minutě vyslal skrytou ránu kapitán Hany, ale jen těsně minul. O minutu později pálil asi z 15-ti metrů hráč soupeře, míč však zaplaval a k překvapení všech skončil za zády Adama - 1:3. Ve 31. minutě šli hosté ve dvou na Adama, ale ten famózním zákrokem ránu zlikvidoval. Ve 32. minutě jsme opět ztratili míč a Jeseník zakončoval nájezl ve 3 na 2, Adam jej však dalším fantastickým zákrokem decimoval. Ve 33. minutě nás při kombinaci Jeseník opět dobře rozebral, ale Adam dvěma zákroky držel naše šance nad vodou. Na druhé straně zakončoval technicky Vlasta, ale zvonila prozměnu tyč pravá. Ve 35. minutě šel Jeseník do další šance ve 3 na 1, ale to by nemohl být Adam, aby jejich finální ránu nezlikvidoval. Poté jsme postupovali do přečíslení my, ale Vlasta dostal od Simčuka míč na paty, takže do prázdné branky míč nedostal. Od 36. minutě jsme započali power-play. Ve 37. minutě vyslal doprava Vlasta Romana, ten mu vracel na zadní tyč, ale před ním si míč do vlastní branky srazil vracející se obránce - 2:3. Dlouho jsme drželi míč, Jeseník se dobře přemisťoval a skulinky nevznikaly. Až 30 vteřin před koncem přihrál Hany míč do rohu na Skoumyho, ten servíroval z první zadní tyč a zde byl Vlasta nekompromisní - 3:3.

Sumasumárum: Krásné utkání, oboustranně. Myslím, že diváci se museli bavit parádním futsalem. Soupeř hrál velmi dobře, my jsme zase famózně bojovali. Nakonec myslím, že utkání skončilo spravedlivou remízou. Všichni naši bojovníci zaslouží bezmeznou pochvalu a velké uznání. Díky BORCI !!!