24.11.2018 - MaŠ

Naše branka: Vlastimil Ryšavý 1:0

Sestava: Václav Večeřa (Adam Tylč) - Jiří Mašek, Tomáš Juříček, Václav Seyfert, Luboš Demko - Michal Skoupý, Jaroslav Šnédar, Petr Urbánek, Vlastimil Ryšavý, Erik Pollák

ŽK: Jiří Mašek, Tomáš Juříček, Vlastimil Ryšavý

V sobotu, 24. 11. 2018 od 20,00 hod., odehrálo naše áčko další mistrovské utkání. Po cca měsíci jsme se konečně představili před stovkou diváků na domácí palubovce. Soupeřem nám byl výborný tým zvučného jména - Baník Ostrava.

Od úvodního hvizdu se hrálo aktivní utkání na obě strany. První jsme zahrozili my ve 2. minutě z trestného kopu, ale ránu Vlasty obránce vyrazil tělem do bezpečí. V 5. minutě zahrozil ranou z otočky Baník, ale Vašek super zákrokem míč zachytil. V 6. minutě se uvolnil Urbec, ale levou těsně minul, za dvě minuty šel středem osamocen také Vlasta, ale gólman Ostravy jej také vychytal. V 11. minutě hned dvakrát zahrozili hosté, první ránu vyrazil Vašek a Jura odklidil do bezpečí, ve druhé po naší hrubce pálil útočník těsně mimo. Ve 12. minutě uvolnil Vlasta Sáju, ale jeho vychytal gólman. V téže minutě pálil z trestného kopu opět Vlasta, brankář Baníku vyrazil a dorážku Juři zase vyblokoval obránce na roh. Ve 14. minutě šel do brejku Jara, ale těsně minul, o minutu později vychytal zase osamoceného Vlastu brankář Ostravy. V 18. minutě měli velkou příležitost hosté, ale jejich rána směřovala mimo naši branku, v poslední minutě zase nebezpečnou ránu zprava zlikvidoval skvělý Vašek.

Ve 22. minutě šel osamocený útočník Baníku na Vaška, ale vracející se Jara mu v poslední chvíli míč zablokoval. Ve 24. minutě zase po rohu soupeře pálil útočník, ale Vašek vytěsnil nad. Ve 25. minutě pálil Baník těsně mimo a další jejich akci o minutu později vyrážel Vašek skvěle na roh. Na druhé straně pálil z úhlu Sája, ale i hostující gólman byl pozorný. Ve 28. minutě sehrál náš soupeř skělou kombinaci, ale útočník naštěstí před prázdnou brankou po nástřelu minul míč. Ve 31. minutě se opřel do míče z 10-ti metrů Vlasta, ale jeho dělovku vytěsnil gólman na roh a stejný hráč o minutu později razítkoval po trestném kopu levou tyč. V téže minutě Baník pálil do boční sítě a u nás zase Vlasta ve skluzu z úhlu rovněž těsně minul cíl. Ve 33. minutě nás hned dvakrát hodně ohrozil soupeř, ale první akci ve skluzu zastavil Michal Skoupý, druhou zase čistil Luboš do zámezí. Na druhé straně postupoval sám Jara, přihrával však ještě polovysoce doprava na Sáju, ale ten v těžké pozici přestřelil. Ve 38. minutě byl pošesté faulován Juřa a sám postižený se postavil k 10-ti metrovému kopu, ránu směřující do levého horního rohu však gólman soupeře lapil. Ve 39. minutě vybojoval v rohu míč Sája pod sebe přihrával Lubošovi, který nastřeloval na zadní volnému Michalu Skoupému, obránci však v poslední chvíli akci přerušili. V další velké šanci těsně minul branku Juřa. Ve 40. minutě drama vrcholilo. Nejdříve Baník zahrozil a zblokovaná rána skončila jen těsně nad naší brankou, následně Sája uvolnil Juřu, ale ten sám napálil pouze brankáře. Na druhé straně hlavičkoval do naší prázdné branky útočník Ostravy, ale minul, uffff. Devatenáct vteřin před koncem obral obránce o míč Vlasta a nekompromisním bodlem vymetl levou pavučinu branky Baníku - 1:0. Soupeř zkusil power-play, ale při té jen loboval těsně nad Sája.

Sumasumárum: Bylo to velmi hezké utkání, ve kterém se střídaly šance na obou stranách. V úvodu druhého dějství nás soupeř zatlačil a měl několik velkých šancí, postupně jsme hru opět vyrovnali a i my jsme hrozili. A pak přišla neskutečná poslední minuta, ve které oba týmy mohly vstřelit snad 3 branky. Po důrazu Vlasty jsme nakonec byli šťastnějším týmem my a bereme tak velmi důležité 3 body.