23.2.2019 - MaŠ

Naše branky: Jaroslav Šnédar (Roman Šmída) 1:0, Jaroslav Šnédar 2:0

Sestava: Václav Večeřa (Matúš Longauer) - Petr Urbánek, Jiří Urbánek, Filip Hoffmann - Jaroslav Šnédar, Roman Šmída, Václav Seyfert, Ivan Selyvonenko

ŽK: Ivan Selyvonenko, Jaroslav Šnédar

V pátek 22.2.2019 čekalo na náše áčko 18.kolo druhé nejvyšší futsalové ligy. Soupeřem byl papírově silnější celek SKP Ocel Třinec. Navíc minulý vzájemný zápas vyhráli oceláři o deset branek se skórem 12:2, takže předzápasová bilance nám utčitě do karet nehrála.

Hned od prvních minut nasadili třinečtí silný pressing a kdyby na světelné tabuly svítilo v 10.odehrané minutě 3:0, nikdo by se nedivil. Promyslene narazecky, rychle signaly a vyborné strely koncily bud na famoznim Vaskovi, nebo je nejaky kolemjdoucí obránce rychle vykopával z ,,malého vápna,,. Po 3-4 střelách, kdy vyborne chytajici a predvidajici Vasek chytl co se dalo jsme se dostali do hry i my. V 11. minute jsme si vybojovali volný přímy kop, ale Selyvonenko po dloouhém rozbehu mířil vysoko nad. Stále aktivnější domácí ASM jezdili nahoru a dolu ale i po dobrých střelách Seyfrta, Urbánka a pár rychlých bodlech Šmídy se šlo do kabin se skórem 0:0.

Druhá půle začala v režii Třince, kteří domácím divákům, ale i hráčum předvedli ukázkový nacvičený signál, na jehož konci byl naštetí Jara Šnédar, který míč odklopl do autu. V 30.minute utekl po lajně Sája, protáhl se přes pravého beka a dával pod sebe Šmídovi, ten ještě posunul na Šnédara, který otevřel skore 1:0. Soupeř okamzite zvysil aktivitu a snazil se do ted uz zavrenejsi obrany proniknout, ale stále se mu to nedarilo, a tak si vzal TIME-OUT a vyrazil do boje s brankarem v poli. V kombinaci se jim ale také prilis nedarilo, cehoz využilo ASM, zachytilo nahrávku a vyslalo našeho víkendového MEGA strelce Jaru, pripsat si druhý gol - 38.minuta a ASM vede nad Trincem 2:0 - tohle nikdo necekal. Netrvalo 20 vterin a hoste zautocili na naší branku z leve strany, obstreluji obrance, když najednou mic narazil do ruky bránícího Urbánka. Abych řekl pravdu, dalo se to písknout a dalo se to nepísknout. Po par vteřinách se ozvalo písknutí (vzdálenějšího rozhodčího) a kopal se pokutový kop. Ten Baron nadherne poklidil pod brevno – 2:1. O minutu později bylo ještě hure, domacim vysla kombinace a dobře hrajici Oplustil a snizil tak na konecnych 2:2.

Sumasumarum: Skvele hrajici Trinec, který ani tak nemel smulu, jako my měli stesti, urval 2 minuty před koncem bod. Utkáni ale bylo tak nepredvidatelne, ze i MY jsme snad i za ten bod radi. Souper o utkani napsal:
Z Tišnova vezmeme za remízu 2:2 s ASM Dolní Loučky bod. Opět v notně okleštěné sestavě jsme se soupeřem odehrály opatrný zápas a nakonec za bod musíme být rádi. Domácí se totiž ve 38' dostali do vedení 2:0, přesto jsme díky gólům Barona z penalty a Opluštila dokázali srovnat. Příští týden přivítáme v souboji o čtvrtou příčku ostravský Baník.