PRO-STATIC Blansko - ASM B 6:3 (3:2)

Divize E - pátek 5.10.2018 - Blansko

5.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Jakub Huňáček (Tomáš Marvan) 0:1, Tomislav Šotola (Jiří Mašek) 3:2, Tomislav Šotola (Jiří Mašek) 3:3

Sestava: Lukáš Rauscher - Jakub Huňáček, Michael Malásek, Jiří Mašek, Tomislav Šotola - Tomáš Marvan, Jakub Hanák, Roman Šmída, Jan Mašek

V pátek, 5. 10. 2018 od 20,45 hod., jsme sehráli další veletěžké utkání na palubovce loňského vítěze DIVIZE E. Hostili nás borci z Pro-STATICu Blansko, tedy nic jednoduchého a vzhledem k velikým absencím dosti náročný úkol pro nás.

Od prvních minut jsme rozehráli vyrovnanou partii, ve kterém byly příležitosti na obou stranách. Hned ve 20. vteřině razítkoval Marv pro průniku levou tyč, ve 3. minutě zase vychytal velikou Huňovu příležitost domácí brankář. V téže minutě po rohu nastřeloval míč před branku Marv a Huňa za přispění obránce otevřel na zadní tyči skóre - 0:1. Poté pálil dvakrát domácí špílmach David Bednář, ale Lukyn v naší brance vždy skvěle zakročil. V 5. minutě bohužel došlo v naší obraně k nedorozumění, Roman se srazil s Lukynem a míč se dokutálel do naší sítě - 1:1. Domácí se dostali do vedení po hrubce Michala, to David Bednář po přerušení rozehry zakončoval nechytatelně "pod víko" - 2:1, to běžela 11. minuta. Za 3 minuty jsme zase propadli ve středu hřiště a domácí "hruškař" pálil bodlem přesně k pravé tyči - 3:1. Další domácí příležitost vytěsnil Marv na břevno, na druhé straně měl velikou šanci Kuba Hanák. Po nástřelu Jury v 15. minutě kapitán Šoty elegantně patou korigoval - 3:2. V 16. minutě po hezké kombinaci pálil Michal do levé tyče. V poslední minutě po rohu domácí ještě razítkovali pravou tyč.

Ve druhé půli jsme začeli velmi dobře a v  minutě 23. uvolnil vlevo Jura Šotyho, ten si zasekl okolo obránce a parádní ranou vyrovnal - 3:3. Za minutu uvolnil lobem Huňa Michala, ten si skvěle zpracoval a zasekl, ale vychytal jej domácí gólman. Hrála se vyrovnaná partie, ve které jsme se my snažili tvořit a domácí vyráželi ke smrtícím brejkům. Ve 31. minutě došlo k jednomu z nich, průnik po pravé straně, přihrávka pod sebe a David Bednář bohužel prostřelil i posledního bránícího hráče - 4:3. Stejný hráč nastřelil ve 35. minutě z dálky tyč. O dvě minuty později si bohužel nešťastně srazil nástřel před naši branku Huňa k tyči - 5:3. Ihned jsme šli do power-play, ale domácí skvělým napadáním nás téměř do ničeho nepouštěli. Ve 38. minutě ještě vypíchl Jurovi domácí hráč na půlce míč a ten se dokutálel do naší branky pošesté - 6:3.

Sumasumárum: Popravdě mám z tohoto utkání hodně smíšené pocity. Domácí samozřejmě byli o něco lepším týmem, ale mrzí mne že většinu branek jsme domácím přímo darovali. Je jasné, že chyby se dějí a Blansko nás k většině donutilo. Od prvních minut jsme rozehráli sympatickou partii, vedli jsme, ale po chybách se výsledek rychle otočil. Ve druhé půli jsme dokázali vyrovnat, ale na místo čtvrté branky na naší straně skórovali domácí. V závěru již svůj výsledek jen potrvdili a další drama již nedopustili. Dnes hold chyběly opět některé základní kameny v naší sestavě, ať již kvůli dovoleným, zraněním (kterých máme momentálně v týmu požehnaně) i z jiných zákulisních důvodů.