Kalábek - ASM B 3:10 (2:7)

Divize E - sobota 15.12.2018 - Brno - Bohunice

30.12.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomislav Šotola (Tomáš Marvan) 0:1, Jaroslav Šnédar (Jakub Huňáček) 0:2, Tomáš Marvan (Vlastimil Ryšavý) 0:3, Martin Mašek (Michael Malásek) 0:4, Tomislav Šotola (Vlastimil Ryšavý) 0:5, Vlastimil Ryšavý (Tomáš Marvan) 0:6, Tomislav Šotola 2:7, Tomislav Šotola (Kiril Shkirych) 3:8, vlastní 3:9, Tomáš Marvan (Kiril Shkirych) 3:10

Sestava: Adam Tylč - Michael Malásek, Kiril Shkirych, Tomislav Šotola, Jakub Huňáček - Vlastimil Ryšavý, Tomáš Marvan, Martin Mašek, Jaroslav Šnédar

ŽK: Tomáš Marvan

V předehrávce 1. jarniho kola Divize E jsme zajížděli na horkou půdu nejúspěšnějšího divizního týmu posledních let Kalábek Brno. Po příjezdu do sportovní haly víc než horkou půdu připomínala ledovou jeskyni. V promrzlé hale jsme nadtoupili posíleni o  A-týmu, distancovaného Vlastu Ryšavého a rozehrávajícího se Shkirych Kirila. Od začátku byli nejvíce rozehřátí fanoušci domácího týmu, kteří mohutně povzbuzovali. Naše mužstvo bylo dobře na soupeře připraveno a od začátku jsme diktovali tempo svou agresivitou a výborně se nám dařilo eliminovat kanonýra Kalinu, čímž byli domácí úplně bezzubí. Skóre otevřel po přihrávce Marvana Šotola střelou k tyči 0:1. Tak jak vyšlo první střídání první čtyřce tak pokračovala i druhá. Po přihrávce Huni se excelentně trefil Jara Šnédar do šibenice 0:2. A v nastoleném trendu, co střídaní to gól jsme pokračovali i nadále. V kombinaci Kiril, Marvan a střílel Vlasta se míč od brankaře odrazil k Marvovi 0:3. I druhá čtyřka se inspirovala a na 0:4 zvyšoval Mařa, když předtím rozjeli kombinaci Huňa s Maláskem. V 9. minutě nikdo asi nečekal takový vývoj. Soupeř nestíhal a vzal si time out. Ale ani toto nás nepřibrzdilo a mašina válcovala soupeře dál. Po pěkné akci na jeden dotek, když si ho celá čtveřice vyměnila přihrál Vlasta Šotymu 0:5. Vzápětí hned z rozehrávky soupeře vypichl míč Marvan předložil ho Vlastovi a ten už si věděl rady 0:6. V tuhle chvíli na ploše existovalo jen jedno mužstvo domácí byli úplně decimováni a místo hraní se více věnovali rozhodčím, za což byli odměněni kartami. Naše borce vedení uspokojilo a hned jak jsme na pár minut polevili, byli jsme potrestáni dvěma góly Kaliny na 2:6. To však bylo od ostrostřelce vše, po jednom zbytečném zákroku loktem na polovině a pak ještě slovním výstupu se šel promrzlý ohřát do sprchy po 2ŽK a následné ČK. Náš skvělý poločas jsme vylepšili po vybojovaném míči v rohu pak sám Šoty zakončil na poločasových 2:7. O přestávce jsme hráče nabádali ke stálé koncetraci a opatrnosti poněvadž soupeř někdy předváděl hrůzostrašné zákroky. Úvod druhé půle na nás soupeř vlétl s pressinkem a trochu nás zaskočil. Podařilo se mu po naší špatné nahrávce snížit na 3:7. Domácí rázem ožili a měli více ze hry a i dobré šance, ale bez úspěchu. Soupeřovu agresivitu uťal Kiril svou milimetrovou nahrávkou mezi 4 domácimi hráči na zabíhajícího Šotyho, který pak pohotově zakončil 3:8. Tím jsme soupeře úplně eliminovali a zápas se dohrával v naší režii exibice. Hráči se přestali koncetrovat na zakončení a svojí laksností soupeře šetřili od pořádného debaklu. Po jednom našem brejku si zdecimovaný soupeř nejprve srazil míč do vlastní sitě 3:9 a na konečných 3:10 vsítil po dalším brejku a nahravce od Kirila Marvan. Sousta šancí byla nevyužita nebo je skvěle polapil výborný domací brankař.

Sumasumárum: Zápas rozhodlo prvních 9 minut, když jsme zakončili všechny akce, po zásluze jsme si odvezli 3 body a soupeři nadělili vánoční nadílku.