ASM B - PRO-STATIC Blansko 6:3 (2:1)

Divize E - pátek 11.1.2019 - Tišnov - hala SSK

11.1.2019 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Juříček (Adam Tylč) 1:0, Tomáš Zdražil (Vlastimil Ryšavý) 2:1, Tomáš Zdražil (Kiril Shkirych) 3:1, Jiří Mašek (Tomáš Juříček) 4:1, Tomáš Marvan (Jiří Mašek) 5:2, Tomáš Juříček (Tomáš Zdražil) 6:3

Sestava: Adam Tylč - Kiril Shkirych, Jiří Mašek, Tomáš Zdražil - Vlastimil Ryšavý, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Tomáš Juříček

ŽK: Vlastimil Ryšavý, Tomáš Juříček

V pátek, 11. 1. 2019 ve 20,00 hod., vstoupilo naše B-mužstvo do nového roku prvním mistrovským utkáním. A čekal je soupeř veletěžký. Přijel loňský obhájce titulu - Pro-STATIC Blansko. Pravdou je že tým byl dost silně oslaben o nejlepšího hráče Davida Bednáře a Dominika Šmerdu. My jsme však také měli obrovské množství absencí, navštěstí však týmu pomohli někteří hráči A-týmu.

A úvod nám vyšel na výbornou. Adam uvolnil po levé lajně Juřu, ten obešel obránce a přeloboval také padajícího brankáře - 1:0. To nás však ukolébalo a měl jsem pocit, že hráči myslí, že Blansko se porazí samo. Polevili jsme, sice drželi míč, ale do šancí jsme se nepropracovávali. Naopak hosté měli v průběhu 8. - 12. minuty hned 4 nebezpečné brejky. Dvakrát upaloval osamocený útočník na Adama, ten jej však vždy famózně vychytal. Další nebezpečnou ránu také náš brankář zlikvidoval a po dalším obtočení blanenského útočníka na hrušce "zvonila" jen našel levá tyč. Ve 12. minutě jsme však při naší útočné snaze ztratili míč, Blansko šlo do brejku a útočník obhodil vybíhajícího Adama - 1:1. Přidali jsme a ihned z protiútoku pálil v dobré pozici Vlasta těsně mimo. Poté uvolnil Marv Simčuka, ale ten napálil jen gólmana. Ve 13. minutě jsme dobře zakombinovali, Vlasta podržel míč, dloubl jej mezi obránci na Simčuka a ten z voleje technicky trefil přesně levý horní růžek branky - 2:1. V 15. minutě šel Pro-STATIC ve 2 na 1, ale Adam se skvěle přemístil a pokus vychytal. V 18. minutě zase "zasóloval" Vlasta, ale jeho následnou dělovku vyrazil brankář na roh. V poslední minutě měli hosté další dvě obrovské šance, ale Adam nás dnes opravdu držel nad vodou.

Druhý poločas byl jako "nebe a dudy". Začali jsme více držet míče, zpřesnili jsme hru a tím si začali vytvářet také příležitosti. Ve 22. minutě pálil po dobré kombinaci Jara těsně nad, za pár okamžiků Marv patou posunul na Kirila, ten na Simčuka, který technickou ranou ze 12-metrů přesně k tyči zvyšoval naše vedení - 3:1. Ve 23. minutě nás podržel po průniku soupeře Adam výborným zákrokem, na druhé straně vyvezl míč Kiril, přihrál Vlastovi, ten pod sebou našel Marva, ale jeho přízemní ránu vyrazil brankář na roh. Ve 24. minutě během pár vteřin vyrazil hostující gólman postupně dělovky Juřovi a poté také Vlastovi. Ve 26. minutě zastavil tělem obětavě Jura další dvě rány Blanska. Za pár okamžiků pronikal opět Vlasta, ale jeho následnou ránu zastavila levá tyč, Jura po dorazu minul. Ve 27. minutě jsme skvěle zakombinovali, Vlasta uvolnil doleva Juřu, ten nastřelil na zadní tyč a Jura vymetl levou pavučinku - 4:1. V téže minutě jsme bohužel ležérně bránili roh a nechali soupeře sběhnout a přízemně korigovat - 4:2. Na druhé straně se uvolnil Jara, ale lobem těsně minul branku. Ve 32. minutě jsme měli 3 obrovské šance, ale Vlastovu ránu vyrazil brankář Blanska mimo, poté Juřovu nad a nakonec vychytal skvělý gólman také Kirilovu ránu. Ve 33. minutě si Vlasta dobře sběhl na roh, položil si gólmana, přehodil jej, ale bohužel těsně minul. Ve 35. minutě si narazili míč Jura s Jarou, ale první jmenovaný razítkoval pouze pravou tyč. O minutu později vychytal další nájezd soupeře po brejku skvělý Adam. Za pár vteřin uvolnil doprava Jara Marva, ten mu servíroval zpět, ale obránce si srazil míč do sítě - 5:2. Ve 37. minutě se uvolnil Marv, ale dělovkou těsně minul. O minutu později vyrazil Adam ránu soupeře, ale ten se k  míči dokázal dostat a dorazil přesně k tyči - 5:3. Ihned po rozehrávce jsme ale vymysleli parádní kombinaci, Jura uvolnil doleva Simčuka, jenž našel křižně nabíhajícího Juřu na zadní tyči, a ten nekompromisně trhal sítě - 6:3. Zbytek utkání již jsme s přehledem dohráli.

Sumasumárum: Úvod nám sice vyšel, dali jsme rychlou branku, ale pak jsme hráli ležérně, nezodpovědně bránili a jen díky Adamovi jsme dokázali po prvním dějství vést o jednu branku. Velkou chybou bylo také to, že již po 4 minutách jsme měli 4 zbytečné fauly a tím jsme se dostali pod tlak. Ve druhém poločase již jsme hráli svoji hru a Blansko jsme jasně přehrávali. Brzy jsme zápas rozhodli a udržovali si vedení až do samotného závěru.