ASM B - Brikety-pelety Štěpán Vyškov 7:2 (2:1)

Divize E - neděle 17.3.2019 - Tišnov - hala SSK

17.3.2019 - MaŠ

Naše branky: Ivan Selyvonenko (Martin Hanuš) 1:0, Martin Hanuš (Ivan Selyvonenko) 2:0, Martin Hanuš (Ivan Selyvonenko) 3:1, Ivan Selyvonenko (Jiří Mašek) 4:1, Ivan Selyvonenko 5:1, Jiří Mašek (Roman Šmída) 6:2, Jaroslav Šnédar (Roman Šmída) 7:2

Sestava: Adam Tylč - Ivan Selyvonenko, Jiří Mašek, Martin Hanuš - Michael Malásek, Jaroslav Šnédar, Roman Šmída

Netradičně v neděli, 17. 3. 2019 od 19,00 hod., zakončila naše rezerva svoji letošní futsalovou pouť v 3. nejvyšší soutěži - DIVIZI E. Soupeřem nám byly vyškovské Brikety pelety a jednalo se o přímý souboj o konečné 3. misto. Oba týmy se sešly jen v 6 bojovnících do pole, bylo hold cítít, že je konec sezóny.

Hned ve 20. vteřině jsme propadli při bránění a osamoceného útočníka soupeře neuskutečně vychytal famózní Adam. Ve 2. minutě po chybě Vyškova upaloval sám Roman, ale i on byl vychytán gólmanem. V 5. minutě chyboval Jura, ale osamocený hráč Briket naštěstí minul. V 8. minutě zase zakombinovali dobře Jura s Hanym, ale samotného druhého jmenovaného vychytal také brankář soupeře. O minutu později nejdříve musel vytáhnout další parádní zákrok po ráně z 8 metrů Adam, na druhé straně vysunul Hany Ivana, který přízemní skrytou ranou k pravé tyči otevřel skóre - 1:0. V 15. minutě si vyměnili míč Ivan s Hanym, druhý jmenovaný se opřel do míče a s tečí obránce zvyšoval naše vedení - 2:0. Dlouho jsme se neradovali. Za minutu kapitán Hany ztratil míč, kapitán Vyškova našel na pravé tyči spoluhráče a ten bodlem o pravou tyč korigoval - 2:1. V 17. minutě po průniku po levé straně pálil agilní Ivan jen do boční sítě. O minutu později stejný hráč obral o míč útočníka a pálil tvrdě jen těsně nad. Ve 20. minutě měly Brikety pelety 2 megašance na vyrovnání, nejdříve po sklepnutém míči pálil kapitán z bezprostřední blízkosti těsně nad, pár vteřin před koncem zase zakončoval na pravé tyči do prázdné branky další hráč, ale naštěstí minul cíl.

Druhý poločas jsme začali velmi dobře. Nejdříve ve 21. minutě pronikal po pravé straně Hany, ale gólman jeho bodlo zneškodnil, poté Jara získal mič, přihrál Ivanovi, který ještě sklepl doleva na Hanyho a ten přízemní křižnou dělovkou zvyšoval naše vedení - 3:1. Ve 23. minutě si skvěle narazili dvakrát míč Ivan s Jurou a druhý jmenovaný pálil křižně jen pár centimetrů mimo. Na druhé straně se obtočil okolo našeho obránce útočník soupeře, ale rovněž minul branku. Ve 24. minutě musel vytáhnout tvrdou ránu z úhlu Adam na roh. Ve 25. minutě jsme dvakrát parádně zakombinovali, poprvé pálil z dobré pozice Jura, ale obránce zablokoval. V dalším zakončení Ivan pálil křižně jen do levé tyče. Ve 26. minutě rozehrál rychlý aut Roman na Jaru, ale vybíhající gólman jej vychytal. Poté jsme sehráli skvělý trojúhelník, Hany vysunul doprava Juru, ten servíroval na zadní tyč Ivanovi, který do prázdné poklízel - 4:1. Ve 27. minutě pronikal opět Ivan, Jura mu šel do náběhu zprava, Ivan vypálil, brankář vyrazil a všudybyl Ivan míč napálil přesně do levého horního růžku - 5:1. Po následném brejku v téže minutě jsme bohužel ranou k levé tyči obrželi korekční branku - 5:2, korigoval kapitán soupeře Honza Pánek. Ve 30. minutě si hezky dvakrát vyměnili míč Jara s Ivanem, ale druhého jmenovaného brankář Vyškova vychytal. Poté vybojoval míč Roman, Jara byl osamocen, ale gólman vyrazil na roh. Ve 31. minutě mely Brikety pelety po naší chybě velkou šanci, ale Adam tvrdou ránu z úhlu parádně vychytal. Další velkou šanci o minutu později Brikety do prázdné branky nezakončily. Ve 33. minutě jsme předvedli další hezkou a rychlou kombinaci, Hany si narazil s Jurou a poté našel Romana, ten bohužel brankáře nepřekonal. Pak Roman vybojoval míč, uvolnil Juru, který přešel přes celé hřiště, položil si gólmana a z úhlu míč zatočil do branky - 6:2. Adam následně vychytal famózně dělovku soupeře z pravé strany. Ve 34. minutě jsme ztratili míč v naší šanci ve 3 na 2, dlouhý výhoz zpracoval útočník a bodlem trefil břevno. Ve 35. minutě po přihrávce od Hanyho pálil Jura do levé tyče, po dalším průniku pálil stejný hráč těsně mimo. O minutu později v pressu donutil k chybě Roman obránce, ale Michal gólmana nepřekonal. Ve 38. minutě lapil Adam skrytou ránu soupeře na roh a za chvíli stejně zachytil podobnou ránu z druhé strany. Ve 39. minutě upaloval Jara sám na vybíhajícího gólmana, obešel jej, ale ten mu na hranici faulu míč ukopl do zámezí. V poslední minutě, resp. 7 vteřin před koncem po úžasné kombinaci a finální přihrávce od Hanyho zakončoval na pravé tyči Ivan, ale gólman jej vychytal. Po následném rohu nastřeloval míč na zadní Roman a Jara s přehledem zapečetil utkání a celou letošní sezónu - 7:2.

Sumasumárum: Do dnešního utkání jsme stejně jako náš soupeř naskočili pouze se 6 bojovníky v poli, navíc dva byli nemocní, takže nás nečekal lehký úkol. Utkání bylo zpočátku vyrovnané, poté jsme však soupeři uskočili, ten však po naší chybě do poločasu dokázal korigoval a se štěstím v poslední minutě nevyrovnal. Ve druhém poločase jsme však již byli lepším týmem a postupně jsme si zajistili potřebný náskok. Musím říct, že těchto 6 hráčů předvedlo jeden nejlepších a nejtýmovějších výkonů sezóny a diváci museli být spokojeni. Zároveň cítím povinnost vyzdvyhnout férovost našeho dnešního soupeře, který hrál korektně a po jednom "faulu" nám dokonce vrátil míč, jelikož faul nebyl. Klobouk dolů pánové !!! Celému týmu bych rád poděkoval za parádní 3. místo v letošní sezóně, je to krásná odměna za nelehnou letošní organizační práci našeho "velkoklubu" :).