ASM D - Deportivo 4:2 (4:2)

2. třída, skupina B - neděle 28.4.2019 - Brno - Srbská

28.4.2019 - MaŠ

Naše branky: Jakub Hanák (Jan Kouřil) 1:0, Michal Šimák 2:0, Lukáš Skoumal (Adam Tylč) 3:1, Jakub Hanák (Michal Šimák) 4:1

Sestava: Zdeněk Pekárek - Jakub Hanák, Philip Leasure, Dominik Belák, Lukáš Skoumal - Jan Kouřil, Michal Šimák, Adam Tylč, Martin Špicl

ŽK: Adam Tylč

V neděli, 28. 4. 2019 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na Srbské. Soupeřem nám bylo 3. mužstvo soutěže - Deportivo. Měli jsme jim co vracet, vždyť na podzim nás při naší power-play porazili vysoko - 0:4.

Od úvodu jsme na soupeře vlétli a byli lepším týmem. V úvodu se zastřeloval Kuba Hany, ale brankář byl proti. V 5. minutě si vyměnil míč po rohu Janoch s MaŠem a první jmenovaný serviroval na zadní tyč Kubovi Hanymu a ten se ranou pod víko nemýlil - 1:0. O chvíli později obral důrazný Šimi obránce o míč a parádní ranou do levého horního růžku zvyšoval - 2:0. V 10. minutě mohl soupeř snížit, ale hráč na zadní tyči zančoval pouze do rukou pozorného Pekiho. O minutu později již skrytou ranou k tyči Deportivo vyrovnalo - 2:1. Na to jsme odpověděli bleskově, při naší kombinaci Adam servíroval na zadní sbíhajícímu premiérantovi Skoumymu a ten pohodlně zvyšoval naše vedení - 3:1. V 15. minutě přerušil na půlce kombinaci soupeře Šimi, vyslal Kubu Hanyho, který famózně obešel dva protihráče a mírnější technickou ranou obelstil i brankáře - 4:1. O minutu později jsme měli hned 3 megašance, do prázdné branky míč postupně nevměstnali - Janoch, Philda ani Skoumy, mrštní obránci byli úspěšnější. V poslední minutě nejdříve vyrazil šanci soupeře Peki, ale na další ránu asi z 15-ti metrů již byl krátký. Soupeř ještě mohl korigovat, ale Peki skvělým zákrokem odvrátil na roh.

Ve 22. minutě mělo Deportivo první příležitosti druhé půle, ale Peki pokus útočníka skvěle zlikvidoval. Ve 25. minutě po přihrávce od Phildy na hrušku se obtočil okolo obránce kapitán MaŠ, ale jeho pokus gólman vytěšnil na roh. Ve druhé půli již jsme hodně polevili a soupeř přidal. Do 30. minuty mělo Deportivo dva slibné závary, ale naši obránci vždy vytěsnili do bezpečí. Ve 32. minutě jsme opět soupeře přečíslili, Kuba Hany si obešel i brankáře, ale z prázdné branky míč odklidil obránce. Ve 37. minutě přihrával na zadní tyč Janoch MaŠovi, ten však situaci špatně vyhodnotil a místo rány se mu snažil míč ještě přihrát, soupeři byli proti. Při power-play Deportiva to zkoušel Philda přes celé hřiště, ale trefil pouze tyč.

Sumasumárum: První půle byla od nás téměř výstavní. Na soupeře jsme vlétli, krásnými kombinacemi jsme je rozebírali a přidali parádní branky. Ve druhém dějství již jsme hodně polevili a utkání si jen hlídali. Přešli jsme na nešťastný individuálnější styl a to nebylo dobře. Po zásluze však bereme všechny cenné body.