ASM A - Partizan 7:4 (2:1)

Pohár FAČR - středa 20.2.2019 - Tišnov - hala SSK

20.2.2019 - MaŠ

Naše branky: Martin Hanuš (Petr Urbánek) 1:1, Martin Hanuš (Petr Urbánek) 2:1, Martin Hanuš (Jaroslav Šnédar) 3:2, Miroslav Malíř (Petr Urbánek) 4:2, Michal Malásek (Miroslav Malíř) 5:3, Jaroslav Šnédar (Martin Hanuš) 6:3, Jaroslav Šnédar (Petr Urbánek) 7:4

Sestava: Matúš Longaurer - Michael Malásek, Martin Hanuš, Petr Urbánek - Jaroslav Šnédar, Jan Mašek, Miroslav Malíř, Tomislav Šotola

Ve středu, 20. 2. 2019 od 20,00 hod., jsme sehráli pohárové utkání proti týmu hrající 1. brněnskou třídu - Partizan Bludáre. Sestavu jsme poskládali hodně kombinovanou. Hold je mnoho zranění, velké fotbaly a do konce sezóny již to asi lepší nebude.

Od úvodu jsme soupeře přehrávali, ten ale bojoval a podnikal nepříjemné brejky. Ve 3. minutě uvolnil Šoty Mirka, ten však minul. O minutu později pálili poprvé hosté z dobré pozice, ale ani jejich rána v cíli neskončila. V 8. minutě obral o míč obránce Jara, přiťukl Michalovi, ale jeho ránu do odkryté branky mu zablokoval obránce. V 10. minutě jsme super zakombinovali, Urbec si narazil míč se Šotym a poté servíroval na zadní Hanymu, ten však trestuhodně místo prázdné branky trefil jen tyč. V 11. minutě Hany ztratil míč a osamocený útočník Partizanu těsně minul. Za minutu soupeř přízemně pálil, Matúš míč vyrazil, ale doběhnuvší útočník do prázdné otevřel skóre - 0:1. Ve 14. minutě mohl Partizan zvyšovat, po výhozu zpracoval míč vlevo jeho útočník, servíroval na zadní tyč, kde zakončoval hráč soupeře ve skluzu, ale Matúš super zákrokem vytáhl na tyč. O minutu později Urbec přihrál doprava Hanymu, ten se uvolnil a přesnou ranou do levého horního růžku vyrovnal - 1:1. V 17. minutě pálil z dobré pozice Gheda, ale jeho bodlo se štěstím vyrazil brankář soupeře do bezpečí. Stejný hráč o minutu později zakončoval v dobré pozici ze "šestky", ale gólman Partizanu opět byl proti. Ve 20. minutě nejdříve z trestného kopu razítkoval Hany břevno, po následném rohu Urbece však pálil křižně přesně k pravé tyči - 2:1.

Úvod druhého dějství jsme nezačali vůbec dobře, nejdříve musel po brejku hasit nájezd Matúš, poté fatálně chyboval Michal, který namazal sbíhajícímu útočníkovi a ten ranou do levého vinglu vyrovnal - 2:2. Ve 23. minutě jsme parádně zarotovali, rychle si vyměňovali míče a nakonec Jara přihrál Hanymu, který z 15-ti metrů přízemně k levé tyči opět strhl vedení na naši stranu - 3:2. Ve 25. minutě podržel míč Urbec, utekl po pravé straně a servíroval pod sebe na hrušku Mirovi, který s ledovým klidem k pravé tyči zvyšoval - 4:2. O minutu později jsem pozdě dostoupili soupeřova hráče, ten napřáhl z 10-ti metrů a s nešťastnou tečí Michala korigoval - 4:3. Ve 27. minutě zahrával trestný kop Michal, Mirek podržel míč na hrušce přihrál zpět prvnímu jmenovanému a ten přesnou ranou opět dovolil našim barvám odskočit na rozdíl dvou branek - 5:3. Ve 29. minutě pálil tvrdě zprava Urbec, ale gólman vytáhl na roh, na druhé straně čelil úspěšně nájezdu Partizanu Matúš. Ve 32. minutě jsme šli ve 3 na 2, Hany uvolnil Michala, ten ještě na levé tyči našel Mirka, který však z úhlu prázdnou svatyni minul. V téže minutě skvělým výhozem našel Matúš Urbece, ten parádně zpracoval, ale jeho ránu zastavila jen pravá tyč. Ve 33. minutě pálil zprava Hany, gólman míč vyrazil před sebe a Jara pohodlně zvyšoval - 6:3. Ve 35. minutě prošel hostující hráč přes 3 naše nedůrazné hráče a o pravou tyči opět snižoval - 6:4. Ve 37. minutě zahrál roh zprava Urbec, Jara předskočil protihráče a křižně pozemi opět trhal sítě - 7:4. O minutu později obral o míč obránce kapitán Šoty, servíroval Mirkovi, ale toho famózně vychytal gólman. V další obrovské šanci nedal následně ani Urbec do prázdné branky. Minutu před koncem ještě měl dvě obrovské příležitosti Mirek, jednou ale poprvé ještě nahrával před prázdnou branku, nikdo nedorazil. Poté bodlem pálil těsně mimo.

Sumasumárum: Utkání to nebylo jednoduché, papírově slabší soupeři se vždy hodně namotivují, bojují, což se také stalo. Na druhé straně jsem upozorňoval, že nechci vidět sebemenší náznak podcenění, což se mi bohužel v mnoha soubojích a situacích nezdálo. V prvním díle jsme nedali šance, neměli pohyb a hráli hodně zbrkle, dost kazili. Ve druhém dějství jsme sice začali chybou, ale poté jsme hru zlepšili a již poměrně jistě kontrolovali utkání až do konce. Mrzí mne mnoho neproměněných šancí. Soupeři patří za odvedený výkon uznání a přeji mu, ať dotáhne své tažení až do OP a ať se jim daří.