ASM C - BPA 3:4 (1:1)

Krajský přebor JM II - sobota 16.3.2019 - Tišnov - hala SSK

16.3.2019 - MaŠ

Naše branky: Karel Hambálek (Aleš Hambálek) 1:1, Tomislav Šotola 2:2, Michal Rybníček (Karel Hambálek) 3:2

Sestava: Adam Tylč - Michal Rybníček, Aleš Hambálek, Tomáš Motyčka, Tomislav Šotola - Karel Hambálek, David Rybníček, Jakub Cajzl, Martin Špicl

ŽK: Aleš Hambálek

Penalty: 3:4

Po čtyřech měsících dospěla krajská soutěž JM do svého závěru, které obstaralo závěrečné Final four v tišnovské hale. Céčko ASM vstupovalo do semifinále z pozice favorita, protože svého soupeře, tým BPA, dvakrát porazilo. Vyřazovací boje ale bývají často nevyzpytatelné, zvlášť když se nepodaří zachytit úvod zápasu. A to se přesně také stalo. První minuta, roh na střed a 0:1. Dlouho trvalo Loučkám než se vzpamatovaly ze šoku. Až si vzal slovo nejlepší střelec soutěže Karel Hambálek a vyrovnal. BPA dobře bránily, hrály jednoduše dlouhé balóny dopředu, ze kterých útočnici rychle zakončovali. Ve 34. min jednu takovou akci proměnili a hosté opět vedli. Ne však na dlouho, ještě v téže minutě se trefil Šoty - 2:2. Céčko získalo půdu po nohama, dostalo se do tlaku a po jednom z rohů se trefil parádně z dálky kapitán Ryba - 3:2. To pravé drama však mělo ještě přijít. Blízko zvýšení na dvougólový rozdíl byl Kuba, jeho teč ale skončila jen na tyči. A z protiútoku tři minuty před koncem vyrovnal Strádal po střele z úhlu, kdy míč sotva o pár decimetrů přelezl brankovou čáru. Přesto ASM mohlo rozhodnout zápas v poslední minutě. Akci taťky a syna Rybových zakončoval mladší z nich zblízka do prázdné, brankář ho ale neskutečně vychytal a šlo se tak na penalty. V nich tahalo céčko po celou dobu za kratší konec, pak však Adam dvakrát vychytal střelce a Šoty mohl prodloužit rozstřel. Trefil pouze břevno a z postupu do finále se radovalo BPA.