ASM A - FERRAM Opava 4:2 (1:1)

2. LIGA Východ - pátek 11.10.2019 - Tišnov - hala SSK

11.10.2019 - MaŠ

Naše branky: Miroslav Malíř 1:0, Martin Hanuš (Vlastimil Ryšavý) 2:1, vlastní 3:1, Philip Leasure 4:2

Sestava: Tomáš Bartoň (Adam Tylč) - Martin Hanuš, Václav Seyfert, Tomáš Zdražil - Dominik Bílek, Philip Leasure, Miroslav Malíř, Vlastimil Ryšavý

ŽK: Miroslav Malíř

V pátek, 11. 10. 2019 od 20,00 hod., odehrálo naše áčko další domácí druholigové utkání. Soupeřem nám byl FERRAM Opava.

Do utkání jsme vstoupili lépe a v podstatě celý první poločas jsme měli poměrně velkou převahu. Ve 4. minutě prodloužil přihrávku špičkou Sája, ale míč zastavila levá tyč. O minutu později vysunul Míra Vlastu, ale ten pálil nad. Následně pálil nebezpečně i Simčuk, ale mladý gólman Opavy lapal naprosto úžasně. V 6. minutě se soupeř dostal poprvé nadostřel naší branky a hned to hořelo nástřel na zadní tyč naštěstí útočník zakončil nad. V 8. minutě byl velmi aktivní hrající trenér Hany, první ránu vyrazil gólman, po druhé razítkoval Hany břevno, do třetice servíroval na Míru na zadní tyč, obránce však odklidil míč včas do bezpečí. V 15. minutě Simčuk přihrával doprava Vlastovi, ale ani on na gólmana nevyzrál, stejně dopadl následně Míra, který se obtočil na hrušce okolo svého strážce. Další dvě rány Vlasty opět neskončily v síti, poté Vlasta uvolnil Míru a ten nadvakrát konečně procpal míč mezi nohama brankáře do branky - 1:0. V 19. minutě pálil po nástřelu Philda do břevna, o minutu později jsme při útoku ztratili míč a Opava o první tyč vyrovnala - 1:1. V poslední minutě pálil ještě agilní Philda a Sája, ale ani jeden na výborného brankáře nevyzrál.

I ve druhé půli jsme byli lepší, ale rozdíl se již trošku zmenšil. Hned po pár vteřinách vylapil Valdes ránu Opavy směřující do levého vinglu. Ve 23. minutě pálil Bílas do tyče. O minutu později po závaru v našem pokutovém území pálil soupeř, ale míč byl vytečován na břevno. Ve 25. minutě jsme skvěle zakombinovali, Vlasta uvolnil Hanyho, ten servíroval na Míru, ale toho před prázdnou brankou zatáhl obránce. Ve 27. minutě šla Opava ve 2 na 1, ale Valdes famózním zákrokem míč vyrazil. O minutu později pronikal Vlasta sám, ale dnes mu nebylo přáno a těsně minul. Ve 29. minutě jsme sehráli parádní signál po trestném kopu, Vlasta posunul zpět na Hanyho a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Ve 31. minutě po nástřelu Míry Sája tečoval opět jen na břevno. Ve 32. minutě jsme zahrávali roh, Simčuk vystřelil a obránce soupeře si smolně srazil míč do branky - 3:1. Ve 34. minutě servíroval Míra Hanymu na zadní tyč, ale gólman nohou vykopl. Ve 38. minutě šel sám pro změnu Simčuk, ale těsně minul. Ve 39. minutě nejdříve při power-play soupeře skvěle zakročil Valdes, aby si následný nástřel soupeřova brankáře smolně srazil do levého horního růžku Philda - 3:2. Ten vše napravil za 20 vteřin, kdy přerušil hru soupeře a v samostatném úniku prostřelil gólmana - 4:2.

Sumasumárum: V dnešním utkání jsme byli jasně lepším týmem, především v prvním dějství. Proti však byl výborný gólman soupeře. Ve druhém poločase jsme však konečně misky vah převážili a dokráčeli jsme tak po zásluze k prvním letošním bodům.